fbpx

חברת Imagindairy מודיעה על השלמת סבב גיוס Seed של 28 מיליון דולר

7b1d3d7c-f35d-450e-8af2-328b7d8dc432
צוות החברה. צילום: יניב קופל

חברת הפודטק Imagindairy, שפיתחה טכנולוגיה לייצור חלבוני חלב מתורבת, הודיעה על השלמת סבב גיוס ה-Seed עם תוספת של 15 מיליון דולר. בנובמבר 2021 החברה הודיעה על גיוס Seed של 13 מיליון דולר ויחד עם ההשקעה הנוכחית מסתכם סבב ה-Seed ב-28 מיליון דולר – אחד הסבבים הגבוהים בתחום.

את הגיוס הנוכחי הובילה הקרן Target Global ובהשתתפות קבוצת שטראוס, Emerald Ventures, Green Circle FoodTech Ventures Fund, Collaborative Fund, New Climate Ventures ו- FoodSparks® by PeakBridge. חלקם השתתפו גם בחלקו הראשון של סבב הגיוס של החברה, דבר שמצביע על מחויבותם ואמונתם בדרכה של החברה. ההון שגויס יושקע בהרחבה של פעילות המו"פ, הרחבת הצוות המקצועי והרחבת פעילות הייצור, לצד עבודה אינטנסיבית מול יצרני המזון על מנת לסייע להם לגוון את היצע המוצרים שלהם.

"סבב ה-Seed המוצלח של החברה מהווה הבעת אמון חשובה ב-Imagindairy ובחזון שלה להוביל את תעשיית החלב המתורבת", אומר ד"ר אייל אפרגן, מייסד ומנכ"ל Imagindairy." השקעת ההון הנוכחית תאפשר לנו לקדם את החזון שלנו לייצור מסחרי של חלב שמקורו אינו מן החי, ולהופכו למציאות יומיומית. הצלחנו בזמן קצר להביא פתרון שמשנה את כללי המשחק בתחום החלב המתורבת וההשקעה הנוכחית תסייע לנו להגיע ליעד של ייצור בקנה מידה מסחרי", מציין אפרגן ומוסיף כי תעשיית החלב העולמית מגלגלת מאות מיליארדי דולרים מדי שנה, אך תעשייה זו טומנת בחובה נזק סביבתי אדיר לכדור הארץ. הפתרון שלנו משנה את כללי המשחק לחלוטין ופותח עולם חדש של אפשרויות המתבססות על חלבון איכותי בעל פונקציונליות גבוהה. "עם המודעות הגוברת בעולם להשלכות הסביבתיות, לצד התקדמות הטכנולוגיה, אנחנו חשים חובה לחקור ולקדם אלטרנטיבות תזונתיות שיש בהן אימפקט גבוה" הדגיש.

כחלק ממשימת העל של החברה לספק לצרכנים מוצרים איכותיים, בריאים וברי קיימא, מדעני החברה פיתחו טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך לייצור חלבוני חלב ללא פרות. החברה מתבססת על טכנולוגיה חישובית מתקדמת שפותחה במעבדתו של פרופ' תמיר טולר מאוניברסיטת תל אביב, המאפשרת לה להשתמש בתהליכי תסיסה טבעיים של פטריות ושמרים המשמשים היום בתעשיית המזון, ובאמצעותם לייצר חלבוני חלב הזהים לאלו המצויים בחלב פרה. חלבוני החלב המופקים בשיטה זו זהים לאלו ממקור בקר בטעמם, במרקמם ובפונקציונאליות שלהם, כך שניתן באמצעותם להכין מגוון רחב של מוצרי חלב. המוצרים הללו גם נטולי כולסטרול, לקטוז, הורמונים ואנטיביוטיקה מחד, ומאידך הינם בעלי ערכים תזונתיים דומים לחלב. כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת ייצור בר קיימא כך שהנטל על המערכת האקולוגית מופחת משמעותית והפגיעה בבע"ח נמנעת.

"אנו שמחים על ההזדמנות לתמוך בצוות של Imagindairy שהצליח להביא פריצת דרך בייצור מוצרי חלב שאינן מבוססים על ייצור חקלאי מן החי", אומר שמואל חפץ, יו"ר ומייסד בקרן Target Global. "משבר המזון העולמי ומשבר האקלים מהווים קריאת השכמה לשינוי הרגלי הצריכה. למוצרי חלב שאינם מן החי יש פוטנציאל להפוך לתעשייה בעל השפעה חיובית אדירה על הקיימות והסביבה בעולם. אנו מאמינים כי לצוות Imagindairy יש את היכולת להביא את הפתרון לייצור המוני ובכך להוביל את התחום הזה", הוסיף חפץ וציין כי זו אחת ההשקעות הראשונות של Target Global בתחום הפודטק.

"כמי שמלווה את החברה מיומה הראשון, זה מרגש ומעורר השראה לשתף פעולה עם צוות שאפתני ויצירתי כמו של Imagindairy , מוסיף יונתן ברגר, מנכ"ל The Kitchen FoodTech Hub . "לחברה יש פוטנציאל עצום להפוך לזרז המשמעותי שישנה את תחום החלב ויהפוך את המוצרים שאינם מבוססים על החי לזמינים ולנגישים לכולם".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן