fbpx

סולידוס לאבס מגייסת 45 מיליון דולר בסבב B

תמונת מייסדים_קרדיט סולידוס לאבס
מייסדי החברה. קרדיט: סולידוס לאבס

סולידוס לאבס, המספקת מערכות לניטור סיכונים ופיקוח על מסחר בקריפטו, מודיעה על השלמת סבב גיוס B בסך 45 מיליון דולר, בהובלת הקרן Liberty City Ventures. בין הקרנות הנוספות המשתתפות בסבב: Evolution Equity Partners שהובילה את סבב גיוס A, וכן Declaration Partners, Hanaco Ventures ו-Avon ventures, קרן בת של פידליטי, בית ההשקעות הגדול בעולם.

נוסף על כך, בסבב הגיוס משתתפים גם כמה משקיעים פרטיים בכירים (Angels), בהם הרגולטורים האמריקאים: בריאן ברוקס, המפקח על המטבע לשעבר של ארה״ב, כריסטופר ג׳יאנקרלו, לשעבר יו״ר הרשות האמריקנית למסחר בסחורות ועתודות, דניאל גורפיין שהיה סמנכ״ל החדשנות של אותה הרשות (שניהם השקיעו גם בסבב הגיוס הקודם של החברה), ומת׳יו הומר (Matthew Homer), לשעבר האחראי על חדשנות במחלקת השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק.

המימון יאפשר לסולידוס להאיץ ולהרחיב את פיתוח הטכנולוגיה שלה ולהרחיב את צוותי המחקר והפיתוח של החברה בתל אביב ובלונדון על מנת לעמוד בביקוש הגדול למוצריה על רקע הפופולריות הצומחת של נכסים דיגיטליים, כניסתם של משקיעים מוסדיים לשוק, והרגולציה הגוברת. כמו כן, המימון יתועל להגברת הפיתוח והמחקר פתרונות לעולם ה-NFTs, השווקים המבוזרים (DeFi) ו-Web3. החברה מתכננת גם להגדיל משמעותית את צוותי המוצר וקשרי הממשל שלה במסגרת המאמצים לעבוד בשיתוף פעולה עם רגולטורים ולפתח סטנדרטים גבוהים וברורים יותר לאמינות שוק, ניטור סיכונים, בטיחות וציות בעולם הקריפטו. מערכי השיווק והמכירות יתוגברו משמעותית גם כן, ובין היתר החברה מתכננת לפתוח משרדים במזרח אסיה ושווקים אחרים בהם יש צמיחה אסטרונומית של תעשיית הקריפטו.

סולידוס לאבס, המספקת מערכות לניטור סיכונים ופיקוח על מסחר בעולם הקריפטו הוקמה בניו יורק על ידי היזמים אסף מאיר, חן ארד ופראבין קומאר. הסטארט-אפ נועד לתת מענה לגופים פיננסיים, שרבים מהם נמנעים מכניסה לשוק הקריפטו עקב הרגישות של זירות המסחר הפעילות בו למניפולציות – כלומר, השפעה פסולה על שערי המטבעות ועל מחזורי המסחר בהם. החברה מעסיקה כיום כ-100 עובדים, רובם בישראל, ובין לקוחותיה ניתן למצוא חלק ניכר מהבורסות וחברות הקריפטו הגדולות בעולם, פרוטוקולים ושירותי מסחר מבוזרים מובילים, מוסדות פיננסיים מסורתיים וכן ממשלות, גורמי אכיפת חוק ורגולטורים. במרץ האחרון, חשפה החברה את פלטפורמת ניטור הסיכונים של, HALO, שנבנתה כדי להתמודד עם האתגרים החדשים שמציגים קריפטו ו-DeFi (שירותים פיננסיים מבוזרים מבוססי בלוקצ׳יין). פלטפורמת HALO של סולידוס פעילה היום בעשרות בורסות קריפטו מובילות, מוסדות פיננסיים ורגולטורים, ומנטרת מעל לטריליון אירועי מסחר ביום ביותר מ-150 שווקים ומגינה, על למעלה מ-25 מיליון משקיעים בשוק הקריפטו מפני איומים והונאות. החברה מעסיקה כיום כ-100 עובדים, ומשרדה הגדול ביותר בתל אביב.

בפברואר, סולידוס יזמה את ההשקה של הברית לקידום אמינות בשוקי קריפטו (The Crypto Market Integrity Coalition – CMIC), יחד עם ענקיות דוגמת קוינבייס, רובינהוד, ג׳מיניי, סירקל וביטמקס. הברית שמובילה סולידוס מקדמת שיח עם רגולטורים ומיצוב סטנדרטים למניעת מניפולציות מסחר. בדצמבר, אירחה סולידוס לאבס את יו״ר הרשות האמריקאית לניירות ערך גארי גנסלר וקודמו בתפקיד ג׳יי קלייטון לשיחה על רגולציית קריפטו, במסגרת סדרת האירועים DACOM Summit שיזמה החברה לקידום שיח בין רגולטורים לתעשייה.

אסף מאיר, מנכ״ל ומייסד סולידוס לאבס: ״מימוש הפוטנציאל העצום של קריפטו, DeFi ו-Web3 דורש מיתון של הסיכונים החדשים שהם מציגים – גם בהקשר של אבטחת השקעות המוזרמות לתחום, וגם ברמת הגנת הצרכן. זה התפקיד שממלאים הפתרונות הייעודיים שלנו, וזו הסיבה שאנו חווים עלייה של 560% בהכנסות משנה לשנה. סבב הגיוס יאפשר לנו לתמוך בכמות הגוברת של מוסדות פיננסיים המעוניינים להתרחב לתחום ה-DeFi, להאיץ את יכולות המודיעין לגבי איומים, וכן להרחיב את מרכזי המחקר והפיתוח שלנו כדי לפתור רשימה מתארכת של אתגרים ייחודיים לעולמות המסחר המבוזר״.

״המהירות שבה תחום הקריפטו וה-DeFi מתפתח, תלויה במידת היעילות של פתרונות הגנה, מעצורים ובלמים. סולידוס מובילה את השוק בעקביות בפיתוח פתרונות חדשניים ומקוריים לשיפור האמינות והביטחון בקריפטו״, מסר אמיל וודס שותף בקרן Liberty City Ventures שמובילה את סבב הגיוס. ״הניסיון של סולידוס מעולם השירותים הפיננסיים המסורתי, בשילוב עם שנים של ניטור סיכוני קריפטו, היחסים הקרובים עם גורמי ממשל, וההבנה העמוקה של DeFi ונכסים דיגיטליים, מעמידים את החברה בפוזיציה מצויינת כדי לאפשר את הפוטנציאל של קריפטו, באמצעות ניטור ומניעת הסיכונים החדשים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן