fbpx

חברת Faye גייסה 8 מיליון דולר בסבב סיד ומסתערת על שוק ביטוח הנסיעות האמריקאי

Faye Group Shot
עובדי החברה. קרדיט: Mor Arkadir

חברת הסטארטאפ מודיעה היום  על גיוס בהובלת ויולה ונצ׳רס, F2 Venture Capital ובהשתתפות שחקן ה-NBA לשעבר עמרי כספי. החברה פיתחה ביטוח נסיעות חדשני המותאם לשוק האמריקאי. חברת הסטארטאפ Faye, שהוקמה על ידי אלעד שפר ודניאל גרין, גייסה 8 מיליון דולר בסיבוב הסיד שלה בהובלת קרנות ההון סיכון ויולה ונצ׳רס (Viola Ventures) ו- F2 Venture Capital ובהשתתפות Portage Ventures, Global Founders Capital ושחקן ה-NBA לשעבר עמרי כספי.

הגיוס מגיע לאחר שבחודש שעבר יצאה חברת ה insurtech מ- stealth mode, והשיקה ביטוח נסיעות חדשני ודיגיטלי בלמעלה מ-40 מדינות בארה״ב.

ביטוח נסיעות הוא תחום אשר צבר מוניטין בעייתי בארה״ב וסבל מאימוץ חלקי בלבד בקרב הצרכנים האמריקאיים. עם פרוץ הקורונה החל שינוי עמוק בהרגלי הנסיעה ובמקביל עלייה דרמטית בחשיבות שמייחס הנוסע האמריקאי לשמירה על בריאותו בחו״ל, כמו גם ההבנה שיש להגן על עלויות הנסיעה מפני ביטולים.

Faye, שנוסדה בשנת 2019, נכנסת לשוק המתעורר בזמן אידיאלי עם ביקושי שיא לנסיעות וחופשות, ומציעה לראשונה בשוק האמריקאי חוויה דיגיטלית מלאה – מרכישת הביטוח וכלה בהגשת תביעות אוטומטית – תוך שימוש בדאטה רחב על יעד הנסיעה ומאפייניה על מנת לתת סיוע חכם ומענה למגוון צרכים ביטוחיים במהלכה. החברה מציעה מגוון כיסויים: ביטוח ביטול נסיעה, כיסוי בריאותי, ביטוח כבודה ואפילו ביטוח עבור חיות המחמד שטסות עם הנוסע או הנוסעת.

החברה פיתחה אפליקציה ייעודית שמאפשרת טיפול מהיר ודיגיטלי בתביעות ומתן מענה 24/7 לשאלות של הנוסעים – ממיקומי מרכזי בדיקות קורונה ועד לשאלה מה עושים במקרה של אובדן דרכון. מערכות החברה עוקבות אחר מאות מאגרי מידע ומספקות התראות מותאמות אישית לגבי הטיסה, דרישות הכניסה המשתנות ליעד ואף סכנות ביטחוניות. כך למשל, הטכנולוגיה של החברה עוקבת אחר סטטוס הטיסה של מבוטחיה ומנטרת בזמן אמת האם חל עיכוב או ביטול של הטיסה. במקרה שכזה, Faye מעדכנת את הנוסע על קרות האירוע הביטוחי, משלמת מיידית את הפיצוי לו הוא זכאי, ומספקת שלל חלופות בכדי שיגיע ליעדו בשלום ובמהירות.

אלעד שפר, מייסד שותף ומנכ״ל Faye מסביר כי ״בארה״ב ביטוח נסיעות הפך שם נרדף לפוליסות ארוכות ומתישות בשפה שבכוונה אינה ברורה לנוסעים ומותירה אותם מבולבלים בדיוק ברגעים שהם הכי צריכים מישהו שידאג להם. קושי גדול נוסף גלום גם בתהליך תביעות הביטוח שהוא איטי, בירוקרטי ומצריך עיסוק בלתי נגמר עם ניירת והמתנה ארוכה ומייאשת לתשובות. בתחום הזה שכחו שהלקוח הוא הנוסע עצמו, ולא חברות התעופה. לראשונה – אנחנו שמים את הנוסע במרכז. המטרה של Faye היא לתת מענה רחב ומקיף לצרכי הנוסעים – החל בביטוח מתקדם ואינטואיטיבי, דרך מידע רלוונטי ומעודכן, סיוע בזמן אמת ומתן פתרונות פיננסיים לנוסעים ברחבי העולם״.

עומרי בן דוד, General Partner, ויולה ונצ'רס: "ב-Faye יש צוות יוצא דופן שמגדיר מחדש את קטגוריית ביטוח הנסיעות לצרכן בארה"ב. זו קטגוריה שלא התחילה לגרד את פוטנציאל השימוש בדאטה, למשל לטובת פיתוח ביטוחים מותאמים תמחור אופטימלי, ויש לה מאפייני צמיחה ו- Unit Economics מעולים.״

ברק רבינוביץ, שותף מנהל, F2 Venture Capital: ״בדומה ל Airbnb בזמנו, ההשקעה ב Faye היא השקעה ׳לעומתית׳ קלאסית. מדובר בחברת ביטוח נסיעות שנבנתה בשיאה של מגיפה עולמית בדיוק כשכל הטיסות בעולם נעצרו והתכוננה לרגע בו היא תוכל ״לעוף״ ולממש את הפוטנציאל שלה. אנחנו נרגשים להוביל את ההשקעה בצוות הנהדר הזה.״

יואל אמיר, לשעבר מנכ"ל פספורטכארד וחבר ה- Advisory Board של Faye: ״השירות של Faye הוא הדור הבא של ביטוחי הנסיעות. שירות שמציע הגנה מקיפה בתחום הנסיעות וחוויה ייחודית ומותאמת אישית לצרכי הנוסעים. הצוות מחזיק בחזון ברור, והוא מורכב מהאנשים הטובים ביותר בתחום, מהטכנולוגיה המתקדמת בעולם ומתרבות ארגונית ייחודית."

עומרי כספי, שחקן NBA לשעבר ומשקיע טק: "תעשיית ביטוחי הנסיעות בארה״ב צמאה לחדשנות משמעותית כבר תקופה ארוכה מדי, ואני יודע שהנבחרת של Faye תוכל לגשר על הפערים הקיימים עם המוצר המנצח שפיתחו."

הצוות של Faye מורכב מאנשי טכנולוגיה, ביטוח ונסיעות מנוסים, בהם ג'ף רולנדר, סמנכ״ל תביעות של חברת Allianz; מורן טרייזר, סמנכ"ל צמיחה שהגיע מחברת האינשורטק Lemonade; לורן גמפורט, מנהלת אסטרטגיית התקשורת לשעבר של חברת הטרוול-טק Guesty וגל מגיד, מנהלת חווית לקוחות שלפני הצטרפותה ל- Faye, הובילה את התחום בחברת פספורטכארד.

Faye, זמינה ב-iOS באנדרואיד לתושבי ארה״ב במעל ל-40 מדינות בארה"ב ועתידה להתרחב למדינות נוספות בקרוב.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן