fbpx

אל על ערכה אירוע הצדעה לפודטק הישראלי בהשתתפות שרת החדשנות, שר החקלאות, בכירי תעשיית המזון, יזמי פודטק, שפים ועוד

מימין יבגני סובה יור שדולת התעופה - דינה בן טל גננסיה - אביגל שורק - - עודד פורר- אורית פרקש הכהן - שלומי עם שלום סמנכל אל על ועידית סילמן
מימין יבגני סובה יור שדולת התעופה - דינה בן טל גננסיה - אביגל שורק - - עודד פורר- אורית פרקש הכהן - שלומי עם שלום סמנכל אל על ועידית סילמן

לקראת יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל החליטה אל על לנצל את רשת הנתיבים הגלובלית שלה על מנת לקדם חשיפה והתנסות בחדשנות הטכנולוגית הישראלית ואת תדמיתה של ישראל כאומת הסטארטאפ. אל על תיתן יד ליזמים ולסטארטאפיסטים, וצפויה להעניק להם במה וחשיפה במטוסי החברה ובטרקלין המלך דוד, לשלב אותם בחוויית הטיסה בקרקע ובאוויר, להאיץ הטמעת טכנולוגיות ישראליות בכל שרשרת התפעול של החברה ולקיים סדרת אירועי הצדעה לקטגוריות ההייטק השונות.

את הפעילות הזו בחרה אל על להשיק תוך התמקדות בתעשיית הפודטק הישראלית. תעשייה פורצת דרך שעתידה לשנות את האופן בו האנושות מגדלת, מייצרת וצורכת מזון. אל על כבר קיימה בחודש שעבר טיסה בה הוגשו מנות "בשר – חדש" המבוססות על מוצרי חברת רידיפיין מיט (Redefine Meat). בעתיד ישולבו מוצריהן של חברות פודטק נוספות בתפריטי המזון של אל על.

ביום שישי האחרון, 29.4, ערכה אל על אירוע הצדעה לפודטק ישראלי במעמד שרת החדשנות, אורית פרקש הכהן, שר החקלאות עודד פורר, יו"ר הועדה לביטחון תזונתי, עידית סילמן, יו"ר שדולת התעופה בכנסת, יבגני סובה, מנכ"ל אל על היוצא, אביגל שורק, מנכ"לית אל על הנכנסת, דינה בן טל גננסיה, מנכ"לים ובכירים מתעשיית המזון בישראל, מנכ"לי חברות פודטק ישראליות, השפים חיים כהן ומיכל אנסקי ועוד. במסגרת האירוע נשאו דברים שר החקלאות, מנכ"לית אל על הנכנסת ואראל מרגלית.

לדברי עודד פורר, שר החקלאות: "נוכח משבר האקלים וההתחממות הגלובלית, אנו זקוקים למהפכה טכנולוגית חקלאית, שתאפשר שיטות גידול תחת שינויי האקלים. שילוב בין פודטק לאגריטק הוא נדרש. אבן יסוד ברפורמה שאני מוביל, תדאג לכך שתעשיית הפודטק הצומחת בישראל תשלב ידיים עם האגרי-טק ועם החקלאי הישראלי, באמצעות השקעות עתק שאני משקיע כעת בחדשנות, בטכנולוגיה ובמחקר יישומי וכך נשיב את החקלאות הישראלית לשיאה".

לדברי דינה בן טל גננסיה, מנכ"לית אל על הנכנסת: "היזמים מפגינים יצירתיות המניעה את תעשיית המזון קדימה אל מרכז הבמה של החדשנות העולמית. אנו עורכים את האירוע הזה בשל הערכתנו הרבה שדוחפים את ישראל להיות מעצמה טכנולוגית. אנחנו באל על מרגישים שאנו חלק מהמסע, מטיסים אתכם לכל נקודה בעולם. מרגע החלום, שלבי הפיתוח, גיוסי ההון ועד שהחלום הופך למציאות".

אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP, שהקים לאחרונה את מרכז הפודטק הבינלאומי לישראל בגליל, דיבר על האתגרים השונים בעולם וכיצד הפודטק הישראלי הופך לשחקן עולמי מוביל בתעשייה הזו ומייצר גשר לעולם ולאזור הערבי: "כדור הארץ מתמודד עם כמות אנשים שגדלה כל הזמן, שינויי האקלים הקיצוניים מורגשים בכל יום, אנשים סובלים מרעב מצד אחד, והשמנת יתר מן הצד השני. החקלאות שלנו משרתת בעיקר את בעלי החיים, ואנחנו שוחטים 50 מיליארד פרות בשנה. זה לא יכול להמשיך. ההייטק הישראלי כבר הוכיח את המובילות שלו בעולם וכשהטכנולוגיה הישראלית מתחברת למזון ולחקלאות, וכשמיטב החוקרים והמדענים שלנו ממציאים את ההמצאות הגדולות של המחר – ישראל הופכת לשחקן המרכזי במהפכת הפודטק הגדולה שמשנה את העולם ועושה את השינוי הסביבתי הגדול ביותר שמציל את משאבי הטבע ואת כדור הארץ לדורות הבאים. הבעיה הגדולה בעולם הופכת להזדמנות הבאה של ישראל. והמקום המרכזי בישראל שבו המהפכה הזו מתרחשת הוא הגליל שם הקמנו את מרכז הפודטק הבינלאומי. עם מעל 40 סטארטפים, ויחד עם מכללת תל חי, מכון מיגל, האוניברסיטאות המובילות בארץ ובעולם, צעירים, קיבצניקים, מושבניקים, מהישובים הערבים והדרוזים בתוך העיר קרית שמונה מתבצעת אחת המהפכות הגדולות שהולכת להציל את העולם מהתחממות גלובלית דרך שינוי המזון שאנו אוכלים".

החברות אשר השתתפו באירוע

רידיפיין מיט (Redefine Meat), חברת הסטארט-אפ הישראלית שהוקמה בשנת 2018 שמה לעצמה כמטרה לייצר חוויה בשרית מושלמת תוך הגעה למרקם, טעם ועסיסיות כמו בשר מהחי, ע"י שימוש בטכנולוגיה וחומרי גלם צמחיים בלבד. החברה השיקה את מוצריה ביולי 2021 הנמכרים במאות מסעדות ברחבי הארץ ובאירופה ביניהן מסעדות יוקרה, רסטוברים, מסעדות סטריט פוד, גופי הסעדה מוסדית ועוד. כיום פרוטפוליו המוצרים כולל את רידיפיין נתח פלאנק בקר, רידיפיין נתח פלאנק טלה, רידיפיין

בורגר פרימיום, רידיפיין נקניקיית מרגז, רידיפיין קבב בטעם טלה, רידיפיין בשר טחון. לפני חודש לראשונה השיקה רידיפיין מוצרים להכנה ביתית אשר ניתן לרכוש בקצביות נבחרות בפריסה רחבה. החברה גייסה בשנה האחרונה מעל ל-135 מיליון דולר בכדי להקים מפעל במערב אירופה ועל מנת להרחיב את הייצור והמחקר, בדרכה להפוך לחברת הבשר הגדולה בעולם.

אינובופרו חברת פוד-טק מובילה המפתחת רכיבי מזון מחומוס באמצעות טכנולוגיה ירוקה, עבור שוק המזון והמשקאות העולמי. אינובופרו הינה הראשונה להשיק בעולם חלבון חומוס מרוכז, בעל פרופיל תזונתי מעולה, המאפשר לחברות מזון מכל העולם לפתח מוצרים חדשניים בעלי תווית נקייה בתחום החלבון

מן הצומח, וגייסה $23 מיליון עד היום. חלבון החומוס המרוכז של אינובופרו מפותח באמצעות טכנולוגיה ייחודית ובתהליך בר קיימא, ומאפשר יצירת מגוון מוצרי מזון בעלי תווית נקייה, לא אלרגניים וללא טעמי לוואי, תוך שמירה על ערך תזונתי גבוה, פונקציונליות ומרקם משובח.

Eatsane טכנולוגיה ייחודית שפותחה ונבדקה ע"י רופאים, תזונאיות ושפים, המאפשרת להפחית פחמימות ממוצרי מזון בצורה משמעותית תוך שמירה על טעם ומרקם מעולים, ללא שימוש בממתיקים מלאכותיים. החברה מציעה פתרונות מופחתי פחמימות וטעימים למוצרי מזון אהובים.

Yo! Egg הוקמה בכדי להיות חברת הביצים הגדולה בעולם שאינה עושה שימוש במטילות. המוצר הראשון שהושק לאחרונה בישראל, ביצת עין %100 מהצומח היא הראשונה מסוגה בעולם, אליה בקרוב יצטרפו מוצרים נוספים המספקים את החוויה האותנטית בשלמותה.ייצור מסחרי של הביצים של egg-Yo מתאפשר בעזרת מיכון חדשני שפיתחה החברה.

myAir מתמחה בפתרון לניהול והפגת לחץ כרוני, באמצעות פלטפורמת תובנות ותזונה פונקציונאלית מותאמות אישית. החברה ממנפת בינה מלאכותית לשילוב מדדים פיזיולוגים ופסיכולוגים, ומספקת תכנית פרסונאלית בהתאם לפרופיל המשתמש הכוללת תובנות בזמן אמת על מדדי הלחץ והשפעותיו, חטיפי בריאות המכילים פורמולצית צמחים פעילים וליווי אישי של מומחי סטרס.

Blue Huna חברת סטארט אפ ישראלית מובילה בתחום האגריטק, מפתחת פתרונות אקולוגיים לפלסטיק חד פעמי שעשויים מפחת חקלאי, והולכים לשנות את העולם.

Tamiz המפתחת גבינות טבעוניות.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן