fbpx

ארמו מודיעה על גיוס 30 מיליון דולר בסבב A לאבטחת קוברנטיס בקוד פתוח

ARMO team, credit pr
עובדי החברה. קרדיט: יח"צ

ארמו, מפתחת כלי הקוד הפתוח הפופולרי Kubescape לאבטחת מידע לסביבת קוברנטיס, מכריזה היום על גיוס של 30 מיליון דולר בסבב A, ליצירת הפלטפורמה הראשונה בעולם לאבטחת קוברנטיס באמצעות קוד פתוח. הגיוס הובל ע"י Tiger Global, עם Hyperwise Ventures ובהשתתפות המשקיעים הקיימים משלב הסיד, Pitango First and Peled Ventures. כספי הגיוס ישמשו להמשך חיזוק ופיתוח פלטפורמה פתוחה, שקופה למשתמש וגמישה, עבור קהילת משתמשי הקוברניטס.

קוברנטיס, מערכת מבוססת קוד פתוח לניהול אפליקציות מבוססות קונטיינרים בעולמות הענן, הפכה דה-פאקטו למערכת ההפעלה הנפוצה של אפליקציות מבוססות ענן. על פי הסקר אחרון של CNCF, כ-96% מהחברות שנשאלו, משתמשות או מתכננות להשתמש בקוברנטיס. ההערכה היא כ-5.6 מיליון מפתחים כבר משתמשים בקורברנטיס, מה שמהווה כ 31% מכלל מפתחי הבקאנד. המעבר המואץ של חברות רבות לסביבות מבוססות ענן והשימוש המואץ בסביבת קוברנטיס ע"י מיליונים של משתמשים ומפתחים, מעלה את הצורך המיידי באבטחת מידע לסביבה זאת. אולם, אין כיום פתרון קוד פתוח הנותן מענה "מקצה לקצה" (End to end) אשר בנוי בצורה הוליסטית. הפתרונות הקיימים מוגבלים בהיקף המענה שהם נותנים, מייצרים בעיות מהותיות של שליטה ובקרה, האינטגרציה שלהם ונדרש מאמץ רב ליצירת סינרגיות. המצב מאלץ חברות רבות לפנות לפתרונות "סגורים" של חברות הדורשות שימוש בתוכנה באמצעות רישיון.

קיובסקייפ – Kubescape – של ארמו הולך ונבנה כפלטפורמה ההוליסטית הראשונה לאבטחת מידע של קוברניטס אשר מבוססת לגמרי על קוד פתוח. מאז שהושק באוגוסט 2021, צבר קיובסקייפ פופולריות רבה בקרב קהילת משתמשי קוברנטיס, ונחשב לאחד מכלי הקוד הפתוח הצומחים בקצב המהיר ביותר, עם עשרות אלפי משתמשים, ומעל 2500 משתמשים רשומים בגרסת ה- SaaS. ארמו מחויבת לבנייה ולתחזוקה של פלטפורמת אבטחת המידע עבור קוברנטיס כקוד פתוח בצורה מלאה.

כיום Kubescape סורק קבצי קונפיגורציה (למשל YAML & Helm), קונטיינרים ו Nodes למציאת טעיות קונפיגורציה ופגיעויות בתוכנה בהתבסס על מספר מתודולוגיות מובילות בשוק – NSA-CISA, MITRE ואחרים, וכמו גם ע"י שימוש במאגרי מידע אשר מכילים מידע עדכני על פגיעויות פוטנציאליות. בהתבסס על כך,Kubescape מחשב ציון המשקף את רמת הסיכון ומראה טרנדים של שיפור או התדרדרות. כמו כן, Kubescape מאפשר כבר כיום בחינה וחקירה קלה ונוחה על כל ההקשרים בין משתמשים, משימות והרשאות, בתוך קוברנטיס. כל זה מאפשר מבט אחוד ושליטה מרכזית על סביבת הקוברנטיס בכל רגע נתון. Kubescape גם מאפשר יכולת חקירה, תיקון אוטומטי ושיפור מתמיד של בעיות שהתגלו, ע"י שיקוף מדוע נכשלו בדיקות וסריקות, והיכן הם נכשלו עד לרמת שורת הקוד.

ארמו (Armo) הוקמה ע"י שאולי רוזן, לאוניד סנדלר ובן הירשברג. הגיוס הנוכחי ישמש לצמיחה והתרחבות, גיוס מואץ של צוותי פיתוח ופתיחת משרדים נוספים ברחבי העולם. ארמו מתכנת לשלש את כמות העובדים עד סוף השנה. כמו כן, הגיוס ישמש עבור המשך בניית הקהילה של Kubescape והרחבתה.

"כיום, צוותי הפיתוח הם האחראים על אבטחת המידע של סביבת קוברנטיס והם תמיד יעדיפו להשתמש בפתרונות מבוססים קוד פתוח, אבל הם גם זקוקים לפתרונות הוליסטים אשר יתאימו בצורה מושלמת לסביבות הפיתוח שבהן הם משתמשים כעת", אומר שאולי רוזן, מנכ"ל ומייסד-שותף בארמו. "חברות נאלצות לבחור: לנסות ולייצר אינטגרציה מורכבת בין מספר רב של כלים מבוססים קוד-פתוח, או להתחייב לפתרון מסחרי מבוסס רישיון אשר אין ביכולתן להתאים לצרכיהן, בו אין להן גישה חופשית לקוד, ואין להן יכולת להשפיע על מפת הדרכים שלו או להתאימו כ"י תרומת קוד".

"קוברנטיס היא סביבת קוד פתוח וגם פתרונות אבטחת המידע עבורה צריכים להיות קוד פתוח, בהתבסס על אותם עקרונות של שקיפות ושיתוף הפעולה". אמר ג'ון קורטיוס, שותף בקרן Tiger Global. "ארמו יוצאת דופן בכך שהיא מחויבת לחלוטין לבניית פלטפורמה קוד פתוח שלמה ומלאה עבור קוברנטיס, כך שכולם יכולים להנות ממנה אך גם לתרום לה".

"השימוש בקוברנטיס רק ממשיך לגדול ושמירה על אבטחת המידע בסביבה זאת משמעותו למעשה אבטוח של התשתית עליה רצות כל האפליקציות המודרניות כיום," על פי נתן שוחמי, שותף מנהל ב-Hyperwise Ventures. "אבל המשמעות היא גם ההיתכנות הריאלית של בעיות קונפיגורציה ופגיעויות פוטנציאליות ברמות שונות של הסביבה. אבטחת המידע של קוברנטיס היא בעיה מורכבת. המחויבות של ארמו לפתרון הוליסטי מבוסס קוד פתוח מבדלת אותה, וההצלחה עד כה של Kubescape רק מאשררת את הצורך במערכות מסוג זה".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן