fbpx

חברת Beko מזמינה יזמים לקחת חלק בהאקתון בינלאומי העוסק בעיצוב הבית העתידי הידידותי לסביבה

htn_2022-logo-dark+water

בעבר, כשחשבנו על בתי העתיד, הפנטזיות הפרועות ביותר שלנו העלו לא פעם תמונות של בית חכם בסגנון הסדרה "משפחת סילוני" (The Jetsons) – עם חניות למכוניות המרחפות שלנו, שבילים עם מסוע, עוזרות בית רובוטיות ומטבח שמכין ארוחות בנות חמש מנות בלחיצת כמה כפתורים.

תמיד נתלהב מגאדג'טים עתידניים, אבל כיום בתים עם תכונות בנות-קיימא הם הטרנד הבא ואחריות היא מילת המפתח בטרנד הזה. בעוד העתיד פירושו טכנולוגיות מהפכניות המקלות על חיינו, כאלה שרק יכולנו לדמיין בעבר, היום – האתגר האמיתי מגיע יחד עם העתיד המדומיין. קיימות ואחריות הן מילות המפתח החדשות לעתיד המדומיין של היום, והן אלו שיקלו על החיים שלנו וישמרו על כדור הארץ שלנו.

במסגרת האקתון (מרתון פיתוח מיזמים) הקיימות הבינלאומי "Hack the Normal Europe 2022", המתקיים ב-13-15 במאי, החליטה  Beko– מותג מכשירי החשמל לבית, בשיתוף עם TNW – חברה המתמחה באירועי טכנולוגיה עטורי פרסים, המהווה תווית טכנולוגית מרכזית שמספקת תוכניות חדשנות מותאמות אישית לתאגידים ולממשלות, לבחון מקרוב את התחומים החשובים ביותר לחדשנות בת-קיימא של בית חכם, כדי לסייע ביצירת עתיד טוב יותר לכולם.

שתי החברות יעשו זאת בהאקתון שיזמו ויעסוק בעיצוב הבית העתידי הידידותי לסביבה, כששלושה נושאים יעמדו במרכזו:

  • כלכלה מעגלית – כיצד ניתן לעודד צרכנות מודעת וליצור כלכלה מעגלית סביב משק הבית תוך הבאת פתרונות לצריכה אחראית, תיקון, שימוש חוזר ומיחזור של מוצרים?
  • ניהול מים – כיצד נוכל למנוע בזבוז מים וזיהום על ידי תכנון מחדש של צריכת המים בבית?
  • שינויי אקלים – כיצד נמזער את טביעת הרגל הפחמנית האישית על ידי הפחתת צריכת האנרגיה הביתית?

בהאקתון ישתתפו למעלה מ-500 אנשים בעלי דעות דומות אשר רוצים ליצור השפעה חיובית על כדור הארץ . יותר מ-200 מנטורים ומאמנים ידריכו את המשתתפים וילוו אותם משלב הרעיון ועד לביצוע. במהלך ההאקתון המשתתפים יזכו לתמיכה מלאה, מאיתור בעיות ועד הצגת הפתרונות למשקיעים. ההאקתון יכלול נאומים וסמינרים והפתרונות המוצעים יוצגו ליותר מ-200 השותפים בו. בכך, כל היזמים המשתתפים בהאקתון מקבלים הזדמנות ממשית למינוף ומימוש הרעיונות שלהם.

הצוותים הזוכים יתחרו על סך פרסים של €50,000, המיועדים לפיתוח הרעיונות שהם הציגו, בנוסף לאימון וגיבוי של משאבים שיעזרו לייעל ולפתח את החידושים. יזמים ובעלי חזון המעוניינים להשתתף בהאקתון ובכך לעזור בבניית בתים עתידיים ברי קיימא מוזמנים להירשם ל-Hack the Normal.

מומחי החדשנות והקיימות של Beko סבורים כי "זו לא שאלה של "איזה עולם אנחנו משאירים לילדינו או לנכדינו". שינויי האקלים מתרחשים לנגד עינינו. אתגר הפחמן ברור: אנחנו נמצאים בבולמוס פחמן כבר 100 שנה. מאחר שצפויה צמיחה בפליטת הפחמן, נדרשות הפחתות דרמטיות ממנו רק כדי להביא אותנו לעלייה מקסימלית של 1.5 עד 2 מעלות צלזיוס. התחממות של שתי מעלות צלזיוס משמע מחסור במים ובמזון, לצד אירועים קטסטרופליים בלתי הפיכים שעלולים להתרחש עלינו. משמעות הדבר היא הגירה המונית של עמים מאזורי החוף, בעוד חלקים נרחבים מכדור הארץ הופכים לבלתי ראויים למגורים. אבל בואו נמשיך את האווירה הטובה, כי אנחנו עדיין יכולים ליצור עתיד טוב יותר לאנושות ולכוכב הלכת שלנו, כפי שדמיינו לפני 30 שנה. היעד ברור: שמירה על התחממות הטמפרטורות העולמיות מתחת ל-1.5 מעלות צלזיוס. עלינו ליצור הזדמנויות, כך שכוכב הלכת שלנו יישאר בריא מספיק כדי לחיות בו, ולהגשים יעד זה. ולהשגת יעד זה, כל מאמץ יומיומי אינדיבידואלי נחשב: משינוי הרגלים ועד לצריכה אחראית במשק הבית". "למרבה המזל, האנושות בורכה באנשים וחברות שנותנים את חלקם למען עתיד טוב יותר. יזמים בעלי חזון לעתיד, ממציאים גאדג'טים שייטיבו עם כדור הארץ" , כך מסכמים ב-Beko.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן