fbpx

ענקית האוטומוטיב העולמית ASTARA מבצעת השקעה אסטרטגית ב-GoTo Global

קרדיט: שי יחזקאל

ASTARA, אחת מקבוצות הרכב הגדולות בעולם, תשקיע ב-GoTo Global, חברת הטכנולוגיה המובילה את תחום התחבורה השיתופית, סכום של 5 מיליון דולר לפי שווי של 102 מיליון דולר לפני הכסף

ASTARA הינה חברה גלובאלית הפעילה בשלוש יבשות, 16 מדינות, עם מחזור של 4 מיליארד יורו בשנה ומכירות של מעל 200 אלף רכבים, בכך מקדמת GoTo Global את 'הגיוס המקדים' להנפקה, עליה הודיעה לפני מספר ימים עם חתימת מזכר הבנות לקראת מיזוג עם נרהטק מדיה הציבורית ורישום למסחר של החברה בבורסה של תל אביב. ההשקעה של ASTARA מצטרפת להשקעה שקיבלה החברה בחודש דצמבר בסך של 6 מיליון דולר מבעלי המניות של החברה

ASTARA חתמה על מסמך מחייב להשקעה של 5 מיליון דולר בחברת הטכנולוגיה בתחום התחבורה השיתופית GoTo Global. ההשקעה מהווה הבעת אמון בחברת GoTo Global בפעילותה ובמודל העסקי שלה מצד ענקית האוטומוטיב העולמית שאף צפויה, במסגרת ההסכם, לחזק מאוד את פעילותה העסקית של GoTo בקידום צי הרכבים של החברה בפעילות הקיימת שלה באירופה. 

ההשקעה של ASTARA מקדמת ומחזקת מאוד את סיכויי ההצלחה של GoTo Global בתהליך הגיוס המקדים לקראת רישומה למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב במסגרת מיזוג לתוך החברה הציבורית נרהטק מדיה, ובהתאם לתנאים עליהם דיווחה החברה לאחרונה לפי יחס של 74% לבעלי המניות ב-GoTo וכ-26% לבעלי המניות של נרהטק. 

על פי הסכם ההשקעה, תצטרף ASTARA לסבב הגיוס המקדים [Pre-IPO] של החברה, יחד עם בעלי המניות הקיימים של החברה, קבוצת שגריר, אדם נוימן, משפחת אונגר ועוד קרנות הון סיכון גרמניות. ההשקעה מקדמת מאוד את חוסנה הפיננסי של GoTo עם המשך סבב הגיוס המתנהל בימים אלו.

בהתאם לחוזה ההשקעה שנחתם תקבל ASTARA, פרט למניות בחברה, זכות למנות חבר דירקטוריון בחברה, זכות להציע רכבים לטובת הפעילות הגלובאלית של החברה וזכות לקדם שיתופי פעולה עם החברה. 

חברת GoTo Global (בשמה הקודם CAR2GO) מחלוצות תעשיית התחבורה השיתופית בארץ ובעולם הפועלת על בסיס מודל ייחודי של שירות Multimodal המספק פתרון לכלל שירותי התחבורה באמצעות פלטפורמה טכנולוגית אחודה, תתמזג לתוך החברה הציבורית נרהטק מדיה. שתי החברות חתמו על מזכר כוונות לפיו לאחר השלמת בדיקות נאותות הדדיות והתקיימות מספר תנאים מתלים, ייחתם הסכם מחייב במסגרתו תמוזג כלל פעילות GoTo לתוך נרהטק מדיה הנסחרת בבורסה של תל אביב. עם השלמת העסקה, החברה הממוזגת תיקרא גוטו גלובל מוביליטי וסימן המסחר שלה בבורסה ישתנה בהתאם.

מנכ"ל GoTo גיל לייזר, קרדיט: גלעד בר-שליו

גיל לייזר, מנכ"ל GoTo "אנו עושים היום עוד צעד משמעותי במסע שלנו והנגשת בשורת התחבורה השיתופית לעוד ועוד אנשים. הצירוף של ASTARA, קבוצת רכב ענקית בעלת ניסיון אדיר וקשרים בעולם האוטומוטיב, וכניסתה כבעלת מניות בחברה וחלק ממועצת המנהלים שלנו, מהווה עדות לכך שהעולם משתנה ועובר מבעלות על רכב לשירות תחבורה שיתופית. המהפכה שGoTo- עושה בעולם התחבורה מעוררת הדים ברחבי העולם כפי שבאה לידי ביטוי עם הגידול במספר המנויים לשירות שלנו והצטרפותם של אנשים רבים למהפכה. ההשקעה הנוכחית מקרבת אותנו למהלך להפיכת GoTo לחברה ציבורית ולהשקעה בפעילות הקיימת שלנו במטרה להפוך את כלל השווקים שלנו לרווחים". 

בהתאם לדיווחיה האחרונים של נרהטק, בקופתה של חברת נרהטק מדיה מזומן בהיקף של 12 מיליון דולר. במקביל, ועל פי מזכר ההבנות, GoTo מתחייבת למזומן של לפחות 18 מיליון דולר ביום הסגירה, כך שלחברה הממוזגת יהיה סך מזומן של 30 מיליון דולר, לפחות. עוד מתחייבת נרהטק כי תמכור את כל או מרבית החזקתה בחברת טריניטי אודיו בתוך 18 חודשים מיום סגירת העסקה.  

‏GoTo הינה חברה טכנולוגית וגלובאלית עם התרחבות מהירה בשווקי היעד המרכזיים: גרמניה, ספרד, ישראל ומלטה. החברה נהנית מביקוש גובר לשירותים שהיא מספקת הודות לצורך של לקוחות התחבורה השיתופית בגמישות מרבית ובהתאמה מיטבית של כלי הרכב והעלויות לדרישות ולצרכים היומיומיים שלהם. מודל ה-Multimodal הייחודי של GoTo מאפשר לראשונה מערכי שיתוף לכל סוגי כלי התחבורה: מכוניות, אופניים, קורקינטים וקטנועים חשמליים באמצעות מנוי אחד ואפליקציה אחת. שירות ה-Multimodal מספק גמישות מלאה, תוך הבטחת ההצעה המשתלמת ביותר ללקוח, בהשוואה לכל חלופה, בדגש על עלויות אחזקה של כלי תחבורה פרטי.

בפתרון של GoTo נעשה עד היום שימוש על ידי יותר מ-450 אלף משתמשים, כאשר רק בשנת 2021 נעשו קרוב ל-3 מיליון נסיעות בשירות. ברבעון השלישי של 2021 הגיע מספר הנסיעות הכולל שבוצע באמצעות השירות של GoTo לשיא של יותר מ-1 מיליון נסיעות ברבעון, עם 75 אלף משתמשים פעילים בשירות בכל חודש. כחלק מיישום אסטרטגיית הצמיחה, רכשה GoTo את חברת emmy הגרמנית, חברה לשיתוף קטנועים חשמליים בעלת פתרון שיתופי לכ-300 אלף משתמשים. מנוע צמיחה מרכזי זה, כבר פעיל בשלוש הערים המרכזיות בגרמניה: מינכן, המבורג וברלין, בהן בוצעו עד היום 1.3 מיליון נסיעות לצד גידול חד בהכנסה הממוצעת לחודש למנוי. במדריד שבספרד ובמלטה נרשם גידול עקבי בהכנסות, המתבסס, בין היתר גם על גידול בהכנסה הממוצעת לחודש ממנוי כחלק מהעברת הלקוחות למודל ה-Multimodal.

בכוונת GoTo הינו מיקוד בשווקים הקיימים: גרמניה, ספרד מלטה הפיכתם לרווחיות בדומה לפעילות בישראל ובכך להגיע לעצמאות פיננסית. כמו כן, החברה מתכננת העמקת פעילותה בשוק העסקי (B2B), ומכירה של מוצרים ושירותים נוספים לקהילת הלקוחות שלה. 

בחברת GoTo השקיעו עד היום קבוצת DBSI בראשות יוסי בן שלום באמצעות חברת שגריר מערכות, היזם של WeWork אדם נוימן, משפחת אונגר מיבואניות הרכב הגדולות בישראל, DQuadrat Equity Partner, IBB Ventures ו-Bonventure. מנכ"ל GoTo Global הינו גיל לייזר.

לידור צרויה
עם מספר שנים של עבודה וניסיון בתחום ה-New Media והטכנולוגיה, לידור החליט להקים את Tech-IL בשנת 2018 עם מטרה ברורה – להיות שם דבר בתחום הטכנולוגיה. עם ניסיון וידע רב בניהול דיגיטל, עריכה, וטכנולוגיה, לידור מביא מוטיבציה ורצון לשים תוכן איכותי וטוב בחזית המדיה ע"י סיקורים, חדשות, וסרטונים בערוץ היוטיוב.
דילוג לתוכן