fbpx

שרת החדשנות אורית פרקש הכהן חושפת תוכנית להגדלת כמות העובדים הישראליים בהייטק בדגש על אוכלוסיות בתת ייצוג

tech result-economy-success-report-solution-statistics

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן שיגרה כעת (ד' – 23/02/22) הנחיית מדיניות לרשות החדשנות שעיקרה, לראשונה, קביעת יעדים קפדניים להגדלה משמעותית של הייצוג של החרדים, הערבים, נשים, ג'וניורים ופריפריה ישראלית בהייטק. מדובר בתכנית שמבוססת על עבודה כלכלית מקיפה שבוצעה בחודשים האחרונים על ידי משרד החדשנות, בהובלת מנכלית משרד החדשנות, המשנה למנכ"ל, חברת טאסק ובשיתוף רשות החדשנות. התכנית הכלכלית היא תשתית משמעותית וראשונה מסוגה שתסייע לקביעת מדיניות להייטק הישראלי ולוועדת פרלמוטר.

למדיניות שתי מטרות מרכזיות, הראשונה שבהם, להתמודד עם משבר כוח האדם בהייטק, תוך מתן דגש על הכנסת אוכלוסיות נוספות להייטק. מדובר ברצון לוודא שלא נוצרות כאן שתי מדינות ושההצלחה של השנים האחרונות של הענף תחלחל לכל סוגי הישראלים ושלא תהפוך לגורם מפלג. בעצם, השרה מבקשת לרתום את הצמיחה בתעשייה להכנסת עוד ישראלים שלא מיוצגים כיום בתעשיית ההייטק.

מדובר בפעם הראשונה, שהממשלה בהובלת שרת החדשנות מציבים יעדים מספריים משמעותיים להכנסת אוכלוסיות בתת ייצוג ומציבה מפת דרכים ברורה להתמודדות עם משבר כוח האדם. היעדים בין 2022-2023 יקראו "יעדי ביניים" שיוטלו על רשות החדשנות. היעדים מוטלים כעת בשל גודל המשבר, השרה החליטה לא להמתין ולנצל את שנות התקציב הקרובות לעבוד. רשות החדשנות יגדילו במאות אחוזים את ההכשרה להייטק שהם ביצעו עד היום, עיקר היעדים יהיו באוכלוסיות בתת ייצוג כמפורט במכתב.

יעדי הביניים – 2022 – 2023 – הוספת 24,000 עובדים להייטק הישראלי על ידי תוכניות חדשות שנדרשת לנקוט רשות החדשנות. התוכניות תהינה חייבות לעמוד ביעדים הבאים:

א. 45% נשים מתוך תוספת השכירים בהייטק.
ב. לפחות תוספת של 4500 עובדים מקרב החברה הערבית.
ג. לפחות תוספת של 2800 עובדים מהקרב החברה החרדית.
ד. לפחות תוספת של 3000 עובדים שיחזרו מחו״ל על ידי השבת ישראלים מחו״ל, הכנסת מומחים זרים ושילוב עולים וזכאי חוק השבות.
ה. לפחות 30% מהפריפריה הישראלית.

יעדי הביניים מהווים חלק מתוכנית גדולה וסדורה, שמטרתה שעד שנת 2026, יתווספו 180,000 עובדים לענף ההייטק (גידול של 50% מכמות העובדים היום, 360,000). בנוסף, היעד הוא הכפלת כמות החרדים העובדים בענף ההייטק ושילוש מספר העובדים בהייטק מקרב החברה הערבית.

מדובר בצעד נוסף, מתוך מגוון צעדים שביצעה שרת החדשנות מאז כניסתה לתפקיד, בין היתר, פישוט הליך הויזות למומחים, הטבות מס להייטקסטים שיחזרו ארצה, תכנית אימפקט לחברה הערבית שמובילה השרה ותוקצבה לחמש השנים הקרובות והקמת צוות בראשות סגן נשיא אינטל לקביעת יעדים ארוכי טווח לפתרון משבר כוח האדם. היעדים ארוכי הטווח המופיעים במכתב, ידוייקו לאחר סיום העבודה של הצוות הבין משרדי שהקימה השרה.

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: ״אני רואה חשיבות גדולה בשילוב אוכלסיות המצויות בתת ייצוג בתעשיית ההייטק כיום, נשים, חרדים, החברה הערבית ושילוב ישראלים מהפריפריה הגאוגרפית של ישראל בתעשייה. חובה עלינו לוודא כי הצלחתו של ההייטק בישראל לא תשמש גורם מפלג בחברה הישראלית. אלא להיפך, הזדמנות לצמצום פערים חברתיים בישראל. שלא יווצרו כאן שתי מדינות. עלינו לפעול ולתקן את הכשלים המתקיימים כיום לפיהם – בעוד שאחוז הנשים המתחילות שנה א׳ באקדמיה במקצועות ההייטק עלה בעשור האחרון מ23% ל-30%, אין לגידול זה ביטוי מספק בתעשייה. שכן בשמונה השנים האחרונים, אין גידול של ממש במספר הנשים. עלינו לשנות את שיעור הנמוך במיוחד של חרדים ונציגי החברה הערבית שבתחתית הייצוג בענף. לבסוף, עלינו לשנות את המשוואה לפיה הסיכוי של ילד/ה או נער/ה ישראליים להשתלב בתעשיית ההייטק הישראלית נמוך משמעותית אם גדל בפריפריה. התכנית שאני מובילה עושה בדיוק את זה.״

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן