fbpx

הכלכלה המודרנית והעבודה מרחוק מחייבים את העסקים להציב תשתית סייבר עמידה

Tech cyber

יישום טרנספורמציה דיגיטלית והשינויים בדפוסי העבודה כתוצאה ממגפת הקורונה, אילצו ארגונים לאמץ טכנולוגיות מתקדמות. על מנת לעמוד בקצב הכלכלה המודרנית, ארגונים צריכים להציב תשתית אבטחת סייבר עמידה. ההגירה מפעילות עסקית קונבנציונלית למערכות מקוונות בענן, מובילה פעמים רבות לחשיפת נתונים ולמתקפות סייבר.

במטרה לצמצם סיכונים וחשיפת נתונים, המציאות כיום בסביבת הסייבר ההיברידית מחייבת העדפתם של פלטפורמות רוחביות של אבטחת סייבר על פני פתרון נישתי.

גיא חורש_צילום_בינת
בתמונה: גיא חורש, כותב המאמר. צילום: בינת

כיצד התקפות דיגיטליות מלבות את הצורך בפלטפורמות אבטחה מקיפות

העולם היה בתהליך של טרנספורמציה דיגיטלית אדירה, טרם התפרצות הקורונה, שרק האיצה תהליך זה. טרם התפרצות הקורונה החשיבה על נופי איומים נתנה בדרך כלל עדיפות לנכסי רשתות ארגוניות וממשלתיות כעדיפות גבוהה, עם רשתות ומשאבים אישיים כאיומים ברמה נמוכה יותר.

עם זאת, השינויים שחלו מאז בשוק העבודה, לרבות העלייה המשמעותית בעבודה מרחוק, גרמו להערכה מחודשת של רמות העדיפויות, בשל היטשטשות בגבולות סביבת העבודה.

יישום טרנספורמציה דיגיטלית גרם לארגונים לאמץ וליישם טכנולוגיות מתקדמות, כמו: IoT, בינה מלאכותית, למידת מכונה, בלוקצ'יין, מחשוב ענן וכו', במטרה לייעל את תהליכי ההעבודה. עם זאת, הדבר הגביר את הסיכון של התקפות הסייבר.

השינוי הפתאומי שנדרש, על מנת לאפשר לכוח העבודה לעבוד מרחוק, העלה את הסיכון ואת האתגרים הקשורים להגנה על מידע.

חיזוק תשתית האבטחה במרחב הסייבר

מתקפות הסייבר הפכו מתוחכמות מבעבר. הצעד הראשון שארגונים חייבים לנקוט כדי לממש אסטרטגית אבטחת מידע מוצלחת, הוא הערכה וניהול סיכונים. ארגונים צריכים ליצור אסטרטגיה, בהתאם לגודל ולתעשייה הרלוונטית.

ניהול איומים

עבודה במרחב הווירטואלי כוללת אזורים עיוורים באבטחה. ניהול איומים עם פגיעות בסיכון גבוה הם העדיפות העליונה של ארגונים. כדי לזהות ולהגן מפני איומים אלה, פלטפורמות אבטחת סייבר המשופרות ע"י בינה מלאכותית מייצרות מערכות ניהול איומים חזקות, כדי להתמודד גם עם התקפות סייבר מתוחכמות. פלטפורמות אלו מדגישות גישה משולבת העוזרת לזהות, לתעדף ולפעול כנגד איומים בזמן אמת.

ניהול זהויות ובקרת גישה

הדרך הטובה ביותר לשמור על אבטחת נתונים, גישת משתמשים ושימוש במערכות, עוברת באימוץ פתרון עבור ניהול זהויות ובקרת גישה. פתרונות אלה מאפשרים לאמת זהות המשתמש לפני הענקת גישה כלשהי למערכות ולמידע, ואף לבצע מעקב פעילות.

פלטפורמות ניהול זהויות ובקרת גישה מודרניות מסייעות בהפחתת סיכונים, משום שהן מראש בודקות כל גישה וכל שימוש של כל משתמש, כחלק מהנחת עבודה של "אפס אמון".

אבטחת עבודה מרוחקת

התפרצות המגיפה הביאה לשינויים בפרדיגמות העבודה – מסביבת עבודה פיזית לעבודה מרוחקת. התקדמות בתקשורת ובטכנולוגיה אפשרה לארגונים לפרוס כלים וירטואליים ולאמץ את יתרונות העבודה מרחוק. אימוץ עבודה מרחוק מחייב את הארגון להשתמש ברשת מאובטחת כדי להגן על כוח העבודה המרוחק מפני התקפות סייבר, לפיכך, על ארגונים לאמץ פלטפורמות אבטחת סייבר לחיבור מרוחק, כזו שתבטיח את בטיחות ואמינות המידע, אך גם מחייבות הכשרה שתאפשר להפוך את כוח העבודה המרוחק למודע לאיומי הסייבר ולסכנות השונות.

ניתוח התנהגות משתמשים

בדיוק כפי שפתרונות אנטי וירוס ו-EDR מותקנים, כדי לסרוק קבצים ולעקוב אחר איומים למערכות המחשוב, ניתוח התנהגות המשתמש מתמקדת בפעילות המשתמש, במטרה להגן על נתונים ולמנוע הפרות מדיניות ואבטחה. לדוגמה, סריקה מתמדת של הקבצים הקריטיים ביותר אליהם ניגש משתמש, כדי לדעת את דפוס השימוש המעיד על התנהגות חריגה – פלטפורמות אבטחת הסייבר ממנפות את הפוטנציאל הטמון באיסוף נתונים ליצירת תובנות וזיהוי איומים לא ידועים.

אבטחת מחשוב ענן

ארגונים נותנים עדיפות לאבטחת מערכות הענן שלהם. על פי ההערכות שונות כ-61%  מהארגונים בעולם כבר העבירו חלקים מעבודתם לענן. בנוסף, ההוצאות על מחשוב ענן ארגוני יהוו כ-14%  מהכנסות ה-IT בעולם עד 2024.

ההגירה הגדולה לענן יוצרת צורך חסר תקדים עבור פיתוח תשתיות מחשוב ענן מאובטחות. פלטפורמות אבטחת סייבר משתמשות בשיטות עבודה חזקות, במטרה למנוע גישה שאינה מורשית, ולשמור על נתונים ויישומים בטוחים מאיומים פוטנציאליים ומתקפות סייבר.

לסיום

על מנת לעמוד בקצב הכלכלה המודרנית, ארגונים צריכים להציב תשתית אבטחת סייבר עמידה. ההגירה מפעילות עסקית קונבנציונלית למערכות מקוונות בענן, מובילה פעמים רבות לחשיפת נתונים ולמתקפות סייבר פוטנציאליות.

במטרה לצמצם סיכונים, המציאות כיום בסביבת הסייבר ההיברידית מחייבת העדפתם של פלטפורמות רוחביות של אבטחת סייבר על פתרונות נישתיים.

הכותב הוא גיא חורש, מהנדס פרה-סייל בחברת בינת תקשורת מחשבים

דילוג לתוכן