fbpx

ג'וניפר נטוורקס משיקה יכולות SD-WAN חדשות מבוססות AI

juniper-networks-offices
משרדי Juniper Networks. קרדיט: Juniper Networks.

ג'וניפר נטוורקס, מובילה עולמית ברשתות מאובטחות, המבוססות על בינה מלאכותית הודיעה היום כי לקוחותיה ושותפיה יכולים כעת להטמיע, להגדיר ולהפעיל את טכנולוגיית הניתוב החכם (Session Smart Routing) הייחודית של החברה בעזרת ענן ה- Mist ומנוע AI. הפיתוח מהווה שדרוג משמעותי לשירותים מבוססי ה- AI של ג'וניפר לארגונים בתשתית התקשורת הקווית, האלחוטית, וב-SD-WAN.

בנוסף, ג'וניפר הרחיבה ושיפרה את יכולות האבטחה החזקות ממילא של פורטפוליו מוצרי ה- SSR שלה בעזרת יכולות סינון משופרות של IDS/IPS ו-URL filtering. בנוסף, ג'וניפר פישטה את הפעלת ה-SSR בעזרת Zero Touch Provisioning ,בציודים המותאמים לענן. בעזרת היכולות הללו של SD-WAN המבוססות בינה מלאכותית, ג'וניפר מעלה את הרף בכל מה שקשור לקלות ההטמעה, תפעול מאובטח, ופתרון בעיות בסביבות WAN.

"ג'וניפר פועלת להגשמת החזון לפיו תפעול המבוסס בינה מלאכותית מספקת את חווית המשתמש הטובה ביותר מהמשתמש עד הענן", אמר סודהיר מאטה, סמנכ"ל פיתוח המוצרים בג'וניפר נטוורקס. "הדבר חשוב במיוחד בסביבת ה-WAN, לכן ג'וניפר משקיעה מאמצים רבים בפיתוח פתרון ה-SD-WAN הראשון מסוגו, שנולד בענן המודרני ומבוסס באמת על בינה מלאכותית. ה-SSR הוא למעשה המפתח למשימה הזאת, כיוון שהוא מביא עימו פשטות, מדרגיות, אבטחה וביצועים ייחודים לתשתיות התקשורת (WAN edge). כשמשלבים את זה עם המוצרים זוכי הפרסים שלנו המונעים על ידי Mist AI לתקשורת קווית ואלחוטית, אנו יכולים לאפשר את חווית המשתמש הטובה ביותר מקצה לקצה".

המוצר המוביל SD-WAN המבוסס על בינה מלאכותית

זמן קצר לאחר רכישת 128 Technology , ג'וניפר השיקה שירות המבוסס בינה מלאכותית ל-SSR בדמות שירות הענן – Juniper Mist WAN Assurance. הדבר צמצם בעלויות של תפעול ה- Day2 ו- SD-WAN עם פונקציונליות עוצמתית מבוססת בינה מלאכותית כמו: מדדים לרמת שירות (SLEs), יצירת תובנות ותחזיות, אנומליות, ופתרון בעיות אוטומטי. בנוסף, עוזר הרשת הוירטואלית המופעל על ידי ג'וניפר, Marvis, הורחב לכיסוי SSR, ועוזר לצוותי IT לזהות ולתקן במהירות בעיות רשת באמצעות שאילתות בשפה טבעית, לעתים קרובות לפני שהמשתמשים בכלל יודעים שהן קיימות.

ג'וניפר משלימה כעת את חזון ה-SD-WAN מבוסס הבינה המלאכותית שלה, על ידי הוספה של פעולות SSR ב- Day 0 וב-Day 1, לענן ה- Mist. הדבר כולל רבים ממרכיבי התצורה שכבר נמצאים ב-Session Smart Conductor כמו: הגדרה ואכיפה של מדיניות הניתוב והאבטחה, הגדרת נתיבי ה- peer ועוד. על ידי שילוב של SSR עם מנוע ה-Mist Cloud ויכולות הבינה המלאכותית, ג'וניפר מעניקה ללקוחותיה ולשותפיה את הכלים הדרושים לניהול מחזור החיים המלא של פעילות הרשת בסניפים, ופעילויות ריכוזיות אחרות למיטוב ושיפור חווית המשתמש וגם – לצמצום בעלויות.

ציוד חדש הערוך לענן

נתבי ה- Session Smart Routers ידועים בתעשייה כפתרונות מבוססי תוכנה שיכולים לפעול בכל פלטפורמה (לרבות סדרת ה- NFX של ג'וניפר למוצרי CPE אוניברסליים). על מנת לפשט עוד יותר את הליך הרכישה והקישור של סניפים, ג'וניפר משיקה סדרה חדשה של מוצרי SSR הפועלים באופן מלא מענן ה- Mist.

מוצרי החומרה מבוססי ה- SSR הללו מאפשרים רכישה קלה יותר וחיבור אוטומטי בעזרת שימוש בקוד. בעזרת אותו הליך רכישה כמו זה של מתגים קוויים ו-AP אלחוטיים, ג'וניפר מספקת פתרון קל להטמעה בסניפי "פופ-אפ".

סדרת מוצרי ה- SSR כוללת את SSR120 ואת SSR 130 המאפשרים פלטפורמות לסניפים קטנים ובינוניים עם מגוון אפשרויות קישור WAN, לרבות LTE, כמו גם את קו ה- SSR1000 הממוקם עבור head-end, מרכזי נתונים והטמעות ענן.

אבטחה משופרת

פתרון ה-SSR תמיד בלט במרחב ה-SD-WAN בגישת ה-zero-trust ברשתות, כלומר, לא תיתכן תעבורה אלא אם כן מתקיימת מדיניות (דו-כיוונית). לפתרון ה-SSR הרגיל, מוסיפה ג'וניפר את ה-Branch Security Pack החדש, תוסף לחבילת ה-SSR הבסיסית המוסיף מערכת סינון מתקדמת ומניעת חדירות (IDS/IPS). הדבר אינו מצריך ציודי אבטחה נוספים, וכך חוסך ללקוחות ולשותפי החברה משאבים כספיים, וגם עלות תפעולית.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן