fbpx

קרן בירד תשקיע 8 מיליון דולר ב-9 פרויקטים טכנולוגיים משותפים לחברות ישראליות ואמריקאיות

tech learning-3245793_1280

קרן בירד, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים ישראל-ארה"ב, אישרה בישיבת הדירקטוריון האחרונה השקעות בסך של 8 מיליון דולר בתשעה פרויקטים משותפים לחברות ישראליות ואמריקאיות. בנוסף למענקים מטעם קרן BIRD יזכו הפרויקטים החדשים גם למימון מהמגזר הפרטי, כך שסך ההשקעה בהם יגיע ל-22 מיליון דולר.

קרן בירד פועלת לעידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי הטכנולוגיה השונים לצורך פיתוח מוצר משותף. נוסף על הענקת מענקים מותנים של עד מיליון  דולר (עד מיליון וחצי דולר עבור פרויקטים מצטיינים), הקרן מסייעת לחברות באיתור וחיבור לשותפים אסטרטגיים פוטנציאליים.

הפרויקטים המוגשים לקרן בירד עוברים בדיקה קפדנית ע"י בוחנים ישראלים מטעם רשות החדשנות ובוחנים אמריקאים מטעם המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב (NIST).

עשרת הפרויקטים שאושרו בישיבת הדירקטוריון מתווספים ליותר מ-1000 פרויקטים בהם השקיעה הקרן במהלך 44 שנות פעילותה. הפרויקטים, שהיקף ההשקעה הכולל בהם מגיע ליותר מ-370 מיליון דולר, הניבו עד כה מכירות ישירות ועקיפות של למעלה מ-10 מיליארד דולר.

הפרויקטים שאושרו הם:

  • חברת סיון טכנולוגיות מתקדמות הישראלית וחברת AMETהאמריקאית יפתחו מכונת ריתוך בלייזר המבוססת על לייזר עם אלומה דינמית.
  • חברת TempraMed הישראלית וחברת Concept Group Corporation האמריקאית יפתחו בידוד תרמי המגן על מזרק אפיפן המיועד לטיפול חירום באירועי אלרגיה מסכני חיים מפני חשיפה לטמפרטורות גבוהות שעלולות לפגוע ביעילותו.
  • חברת Cordio Medical הישראלית וחברת International Healthcare האמריקאית יפתחו ויבדקו את מערכת HearO® אשר מנטרת מרחוק  חולים הסובלים מאי ספיקת לב.
  • חברת מגו אפק וחברת Edamame Health יפתחו טיפול ביתי לחולי לימפדמה.
  • חברת Kav-Medida הישראלית וחברת Skycatch האמריקאית יפתחו מערכת סריקה וניתוח ניידת לניטור אתרי בניה, המשלבת חללי פנים ומרחבים חיצוניים.
  • חברת Sixgill הישראלית וחברת Basis Technology האמריקאית יפתחו פלטפורמה לזיהוי איומי סייבר המבוססת על טכנולוגיות בינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעית.
  • חברת אגרידרונס הישראלית וחברת ISCA Technologies יפתחו מערכת פיזור חכמה ומדויקת של מוצרי שיפור האבקה וחומרי הדברה טבעיים, הנישאת על ידי רחפן.
  • חברת HIL Applied Medical הישראלית וחברת Proton International האמריקאית יפתחו מערכת קומפקטית, תחרותית במחיר, לטיפול בסרטן באמצעות הקרנת אלומת פרוטונים מבוססת לייזר.
  • חברת SirT6 הישראלית וחברת Regulus Therapeutics יפתחו טיפול חדשני עבור תסמונת השבריריות בגיל המבוגר המבוסס על העלאת רמות החלבון SIRT6.

גב' מוג'דה בהר, מנהלת בכירה לחדשנות ושירותי תעשיה ב-NIST, המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב, ויו"ר משותף במועצת הנגידים של קרן בירד: "הפרויקטים המשותפים שאושרו בין חברות אמריקאיות וישראליות מציעים פתרונות ייחודים לבעיות מורכבות בתחומים בעלי חשיבות אסטרטגית הן לישראל והן לארה"ב. פרויקטים אלו יפתחו טכנולוגיות בתחומי אבטחת סייבר, טיפולים רפואיים ומכשור רפואי, ויביאו לשיפורים בייצור תעשייתי ולחסכון בעלויות בחקלאות. אני מצטרפת לעמיתיי ומברכת את החברות שזכו במענקים".

ד"ר עמירם אפלבום, המדען הראשי של משרד הכלכלה ויו"ר רשות החדשנות ויו"ר משותף במועצת המנהלים של קרן בירד: " שיתוף הפעולה ארוך השנים עם קרן BIRD הניב חידושים טכנולוגיים מזהירים, פרי שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות. אנו גאים בבחירה של חבר הנאמנים של הקרן אשר בחר בפרויקטים המשקפים מגוון מגזרים כגון חקלאות, רפואה, אבטחת סייבר וטכנולוגיות בנייה. אנו מקווים שפרויקטים הנתמכים על ידי קרן בירד ישפרו את הבריאות ואיכות החיים של אזרחי שתי המדינות.  אנו מאחלים הצלחה רבה לחברות שזכו במענקים ומצפים לראות בהצלחת המוצרים החדשניים שהם מפתחים."

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן בירד: "הפרויקטים שנבחרו כוללים חידושים פורצי דרך אשר יפיקו ערך משיתופי הפעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות ומהמימון הניתן על ידי הקרן. המענקים הכספיים  מסייעים לחברות בפיתוח הטכנולוגי המשותף במיוחד בתחומים חדשניים ובסביבת השקעות רבת סיכון".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן