fbpx

מיצרנית רכב למפתחת פלטפורמה: ג'נרל מוטורס מציגה את חווית ה-Ultium Effect

און ליין גנרל מוטורס - CES
מתוך האירוע. קרדיט: יח"צ

במסגרת תערוכת CES 2022 ג'נרל מוטורס את החידושים המשמעותיים שמאפשרים את המהפך של עולם הרכב החשמלי. מרי בארה, יו"ר ומנכ"לית ג'נרל מוטורס הצביעה על הטרנספורמציה של החברה, מיצרנית רכב, לחברת טק, ועל חלקה בעיצוב עולם טוב יותר למען הדורות הבאים. הטכנולוגיות השונות שהציגה ג'נרל מוטורס היום הם חלק מהדרך להשלמת החזון ליצור עולם נקי מזיהום אוויר, ללא פקקים וללא תאונות דרכים.

חלק מהטכנולוגיות החדשניות ביותר מפותחות ממש כאן בישראל, במרכז הפיתוח של ג'נרל מוטורס היושב בהרצליה פיתוח ומעסיק כיום כ- 650 עובדות ועובדים.

"טכנולוגיה המונעת על ידי מטרה תשנה את העולם", אמרה דבורה וואהל, סמנכ"לית השיווק העולמית של " GMג'נרל מוטורס מגדירה מחדש כיצד אנשים וסחורות נעים ממקום למקום. המחויבות שלנו לחזון של עולם עם אפס תאונות, אפס זיהום אוויר ואפס פקקים מיקמה אותנו בעמדת הובלה. כאשר אנו מיישמים את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, יש לנו הזדמנות ולמען האמת, מחויבות ליצור עתיד טוב יותר לדורות הבאים. זה "Ultium Effect".

הודעת "Ultium Effect" של GM מנחה את חווית ה-CES הווירטואלית של החברה הנגישה בכתובת www.GMExhibitZero.com האתר מציג גלים של שינויים שהחלו עם הצגת פלטפורמת Ultium EV בתחילת 2020. של GM Ultium, שהוכרה לאחרונה בין "הדברים הגדולים הבאים בטכנולוגיה לשנת 2021" על ידי חברת Fast Company עומדת מאחורי רכב הפיק אפ –  GMC HUMMER EV Edition 1 ורכב המשלוחים החשמלי ה-BrightDrop EV600, אשר נמסרו ללקוחות הראשונים בסוף השנה שעברה, כמו גם ה-Cadillac LYRIQ שמסירתו תתחיל בהמשך השנה.

בין העדכונים המעניינים להם שותפים הצוותים הפועלים במרכז הפיתוח של GM בישראל:

  • Lyriq המודל החשמלי הראשון של קאדילאק ומכונית הדגל של המותג שהושק ויימסר ללקוחות השנה. ה- Lyriq, מציג חידושים בתחומים כמו מערכות ראיה ממוחשבת המאפשרות התמצאות מתקדמת של הרכב והנהג במרחב ומערכות לחניה אוטומטית של הרכב במגוון תצורות. חלק ניכר מהמערכות הללו מפותחות ע"י צוותים בישראל.

 

  • BrightDrop– חברת GM פועלת לקידום מהפכת הרכב החשמלי גם בתחום הקמעונאי באמצעות BrightDrop, המציעה פתרונות שילוח והפצה (last mile) המבוססים על צי כלי רכב המונע חשמלית בתוכנת ניהול ציי כלי רכב וניהול טעינה מהמתקדמים בעולם בין הלקוחות הראשונים נמנים גם FedEx ו Merchants. למרכז בישראל ישנה תרומה גדולה בפיתוח תוכנת ניהול ציי רכבי וניהול חכם של טעינה כחלק מפיתוח מקורי של מערכות OnStar לדורותיהם.

 

  • GM מפתחת את UltraCruise , מערכת נהיגה אוטונומית המהווה קפיצת מדרגה ביחס לSuper Cruise (הזמינה היום בחלק מרכבי GM ונבחרה על ידי Consumer Report Magazine כמערכת המתקדמת ביותר לנהיגה אוטונומית העוזרת לנהג – רמה 2). UltraCruise היא מערכת שתדע להתמודד עם כ- 95% מתרחישי הנסיעה האפשריים. המערכת מתבססת על חומרה מתקדמת לצד יכולת בינה מלאכותית מהגבוהות שמפותחות היום בעולם, לצד חליפת חישה מקיפה (מצלמות לידארים וראדרים). UltraCruise מפותחת תוך הקפדה על סטנדרטים מחמירים של בטיחות. בג'נרל מוטורס ישראל ישנה קבוצה של מאות עובדים ביניהם מומחים עולמיים, שעוסקים בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות כחלק מהמאמץ הגלובלי.

 

  • Ultifi – פלטפורמת תוכנה חדשנית שתאפשר הטמעה מהירה יותר של פתרונות ויכולות מתקדמות בכל הרמות, כולל אפליקציות ושירותים מקיפים שיעודכנו לאחר שהרכב פותח. הפלטפורמה מיועדת לאינטגרציית תוכנה (ברכב, בענן ובטלפון הנייד) תוך כדי פיתוח אג'ילי ותמיכה בעדכונים בקצב מהיר. בישראל פועלות קבוצות מומחים גם בקביעת הארכיטקטורה הכוללת וגם משתתפת בפיתוח תוכנה לפלטפורמה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן