fbpx

לראשונה בישראל: שגרירות איחוד האמירויות בשיתוף Start-Up Nation Central ומשרד הכלכלה והתעשייה ערכו כנס מקצועי משותף לבכירי הממשל והמשק

tech handshake

שגרירות איחוד האמירויות הערביות בישראל, בשיתוף עם הארגון Start-Up Nation Central ומשרד הכלכלה והתעשייה ערכו היום, יום רביעי ה-24 בנובמבר, כנס מקצועי, עסקי ראשון מסוגו בישראל, בהשתתפות עשרות בכירי ממשל ואנשי עסקים מובילים משתי המדינות. 

פורום העסקים של איחוד האמירויות הערביות וישראל הוא יוזמה של כבוד שגריר איחוד האמירויות בישראל מוחמד אל-חאג'ה יחד עם מנכ"ל Start-Up Nation Central, אבי חסון ובשיתוף מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה ד"ר רון מלכא בכדי לקדם את קשרי הסחר, המסחר, ההיי-טק והחדשנות בין המדינות- אלו הן אבני יסוד לשיתוף פעולה דו צדדי מוצלח ופורה. הכנס שם דגש על מחויבות שתי המדינות לחדשנות כדרך לקידום קשרים בין עסקים לעסקים וליצירת מרכז אזורי משותף ליזמות.

במסגרת הכנס המשתתפים דנו בתפקידם של תאגידים עולמיים כמנועי חדשנות טכנולוגיים, הדרכים ליצירת אקוסיסטם חדשנות לטובת האזור כולו, הזדמנויות לצמיחה עסקית וחשיבות שיתופי פעולה בהשגת צמיחה והתפתחות עסקית לטובת פיתוח כלכלת שתי המדינות.

בתמונה: וונדי זינגר, מנהלת בכירה ב- Start-Up Nation Central, עם כבוד השגריר אל חאג'ה. קרדיט צילום: ערן בארי
בתמונה: וונדי זינגר, מנהלת בכירה ב- Start-Up Nation Central, עם כבוד השגריר אל חאג'ה. קרדיט צילום: ערן בארי

כבוד שגריר איחוד האמירויות בישראל מוחמד אל-חאג'ה: "כאנשי האזור, כולנו, יש לנו מחויבות משותפת לקדם את כלכלתן של המדינות שלנו. עלינו למצוא את הדרך להוביל ולנווט את המשק כולו, לעבוד יחדיו, לפתוח דלתות ולמזג את החוזקות והיכולות של הכלכלות שלנו יחד עם האקוסיסטם העסקי בכדי להוביל לפיתוח אזורי משותף. אנו גאים ונרגשים לארח סטארט-אפים ישראלים, תאגידים ולהוביל למיזמים משותפים במטרה לחזק את הקשרים הגלובליים של השוק האמירתי, ולאפשר חיבור אל יכולותיה המגוונות והמפותחות של הזירה העסקית העולמית באיחוד האמירויות הערביות".

השר לסחר חוץ של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר תאני אל זייודי: "זה באמת מדהים איך רק שנה אחרי הסכם אברהם, כבר יצרנו קשרים חזקים בצורה של הסכמים עסקיים ומסחריים. זה יותר מסתם בסיס שאפשר לבנות עליו. זוהי שותפות מוצקה בעלת משמעות אמיתית, לא רק עבור האומות שלנו, אלא עבור האזור והעולם כולו".

השר ליזמות ועסקים קטנים ובינוניים של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר אחמד בלהול אל פלאסי: "בכל מקום שמביטים רואים מכנה משותף, הן בחוזקות שלנו והן באתגרים, כשזה נוגע לעסקים קטנים ובינוניים, סטארטאפים, ותיירות. יש הרבה הזדמנויות לשלב ידיים על מנת להתגבר על האתגרים המשותפים ולאפשר לעסקים אמירתיים להתרחב לישראל ולעסקים ישראלים להתרחב לאיחוד האמירויות."

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "משרד הכלכלה והתעשייה ימשיך בשיתוף הפעולה ויקדם את האינטרסים המשותפים בין ישראל לאיחוד האמירויות. הגעת המשלחת מאפשר לנו לחשוף בפני מובילי התעשייה והמשק באמירויות את החדשנות הישראלית, הטכנולוגיות, היזמות, והמחקר שיש לנו להציע לשוק הגלובלי. זוהי סנונית המבטאת את ביסוס היחסים הכלכליים בין המדינות, וישראל תמשיך לחזק את הקשרים העסקיים והשותפות עם האמירויות מתוך הכרה בפוטנציאל לצמיחת הכלכלה".

מנכ"ל Start-Up Nation Central , אבי חסון: "אנו מודים לכבוד השגריר על המחויבות האישית שלו, כמו גם לשרים ולבכירי הממשל והמשק האמירתי על השתתפותם בארוע כה מיוחד, המתקיים לראשונה בישראל. אנו רואים פוטנציאל עסקי משמעותי בשיתופי פעולה עסקיים המבוססים על זיהוי הצרכים העסקיים המשותפים, הידברות וקשר בינאישי במטרה להשיג פיתוח משמעותי לכלכלת שתי המדינות. אנו ב-Start-Up Nation Central רואים בתחום ה-Innovation Diplomacy מנוע אמיתי לפיתוח אקוסיסטם של חדשנות בשתי המדינות שיוביל לצמיחה כלכלית וטכנולוגית באזור כולו".

כנס זה מפגיש בפעם הראשונה בישראל את צמרת המגזר העסקי והממשלות של שני הצדדים באירוע ממשלתי, מאז חתימת הסכמי אברהם.

לאחר הארוע, השרים האמירתיים השר ליזמות ועסקים קטנים ובינוניים של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר אחמד בלהול אל פלאסי והשר לענייני סחר חוץ של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר תאני אל זאייד, ביקרו במטה Start-Up Nation Central בתל אביב בכדי להפגש עם חברות טכנולוגיות, יזמים ישראלים וחברות סטארט-אפ הפועלות בתחומים מגוונים.

ביום חמישי משתתפי הכנס מתוכננים להיפגש לסדרת מפגשי שולחן עגול ומפגשי 1:1 עם עמיתיהם הישראלים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן