fbpx

סדריק הישראלית גייסה 3.5M$ כדי לסייע לחברות פינטק‎

Sedric_team
עובדי החברה. קרדיט: אילן בן אודיז

סדריק, פלטפורמת AI לניהול Compliance (ציות) הודיעה היום על גיוס 'סיד' של שלושה וחצי מיליון דולר מקרנות סטייג' וואן (StageOne Ventures)  ו- Homeward Ventures. הפלטפורמה תאפשר לחברות פינטק מודרניות לאכוף ביעילות את כללי הגנת הצרכנים ולהגן על פרטיות הלקוחות. בין לקוחותיה של סדריק נמנות חברות מובילות המספקות שירותי מסחר פיננסי, השקעות והלוואות.

סדריק מאפשרת לחברות פינטק להתאים את תהליכי ניהול ובקרת ה- compliance לרגולציות המתעדכנות באופן תכוף. פלטפורמת ה- AI של סדריק מנטרת כל אינטראקציה עם הלקוחות בכל הערוצים (שיחת טלפון, צ'אט, אימייל, פיד של רשתות חברתיות ועוד) ומזהה באופן אוטומטי הפרות רגולציה פוטנציאליות המייצרות חשיפה לסיכון כספי ו.או תדמיתי.

סדריק הוקמה על ידי ניר לזניק ואייל פלג בתחילת 2020 ומונה כיום עשרים עובדים, מרביתם במרכז הפיתוח בישראל. סדריק תשתמש בכספי הגיוס על מנת להכפיל את מספר עובדי בחברה בחודשים הקרובים ולבסס את פעילותה בשוק האמריקאי.

ההשקעה של חברות פינטק ב- compliance צמחה ביותר מ- 200% בשנתיים האחרונות ואף על פי כן היקף תלונות הצרכנים כנגד החברות עלה בכמעט 180% במחצית הראשונה של 2021 בהשוואה לתקופה זו אשתקד. האתגר העיקרי של חברות שירותים פיננסים באשר לcompliance, הוא עמידה בקצב השינויים והעדכונים של הרגולציות. הצורך לנהל סיכונים בסביבה דינאמית מייצר צוואר בקבוק שמעכב את צמיחתן של החברות.

"העלות של נזק כספי ואו תדמיתי לחברה שמפרה דרישות רגולטוריות גבוהה בסדרי גודל מההשקעה באיתור מוקדם ככל הניתן של בעיות", אומר ניר לזניק, יזם משותף ומנכ"ל סדריק. "רגולטורים ברחבי העולם מקשיחים כל העת את הכללים להגנת הצרכנים וחברות הפינטק צריכות לנטר את השינויים הללו ולהגיב להם בזמן אמת. הפלטפורמה של סדריק לא רק חושפת סיכונים ומאיצה את הטיפול בהם אלא גם בולמת אותם מבעוד מועד עם מנגנון פרואקטיבי של תחזיות והמלצות".

"שוק הפינטק הישראלי בעיצומו של המפץ הגדול. חברות סטארטאפ בישראל ובעולם מפרקות את עסקי הבנקים המסורתיים, ובדרך פתוחות לאימוץ טכנולוגיות חדשות במודל של שירותי ענן", אומר נייט מאיר, מנהל השקעות בקרן סטייג' וואן. "סדריק הוקמה על מנת לעזור לחברות פינטק להבטיח את פרטיות הלקוחות ולחזק את המוניטין של המותג שלהן. סדריק מבטיחה עדכון קל ומהיר של מנגנוני אכיפת הרגולציה. פתרונות הציות הקיימים לא נותנים מענה לחברות שרוצות להציע חווית לקוח טובה ועכשווית, ועדיין לעמוד בדרישות הרגולציה המשתנות באופן תכוף. שמחנו להצטרף למסע של סדריק אחרי שלמדנו מלקוחות החברה כיצד הפתרון מבוסס הענן שהחברה בנתה מאפשר להם להרחיב את הפעילות העסקית שלהם תוך כיסוי מלא מהסיכון הרגולטורי".

בסבב השתתפו גם מספר בכירים נוספים בעולמות הפיננסים כגון מיכה בריקסטון, מייסד Chorus.AI (שנמכרה לאחרונה לזום-אינפו תמורת 575 מליון דולר), אלון שמש, מייסד Forter שגייסה לאחרונה 300 מליון דולר, וג'יימס קונג, בכיר לשעבר ב- BlackRock.

בשוק גלובלי שבו מתווספים מאות עדכונים בשנה לרגולציה בודדת, קשה במיוחד לעקוב אחרי ההתפתחויות, קל וחומר ליישם אותן. על מנת לסייע למומחי ניהול הסיכונים וה- compliance ליישם את העדכונים בארגונים שלהם, סדריק מציגה רשת שיתופית המבוססת על למידת מכונה (Machine Learning) וממליצה פרואקטיבית ללקוחות כיצד להפחית סיכונים. ההצעות מבוססות על ניתוח מידע שנצבר ממליוני אינטראקציות עם לקוחות.

אלון שמש, ממייסדי פורטר מציין כי "הקפדה על עמידה בדרישות הרגולציה היא תנאי סף להצלחה בעולמות הפינטק. סדריק בונה אוטומציה סביב תהליכים קריטיים ומיישמת גישה של שיתוף מידע מבוסס AI כדי לקדם ניהול סיכונים חכם ופרואקטיבי.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן