fbpx

חברת Zesty המייעלת וחוסכת את ניצול תשתיות הענן באופן אוטומטי מגייסת 35 מיליון דולר

zesty managemant
הנהלת החברה. קרדיט: איתמר דואק

Zesty, חברה שמספקת פתרונות ניהול ענן מבוססי בינה מלאכותית לאופטימיזציה בזמן אמת, הודיעה היום על גיוס של 35 מיליון דולר בסבב A. קרן Next47 מובילה את הגיוס, אליה מצטרפות קרן S-Capital שהשקיעה בסבב הקודם, וגם המשקיעות החדשות Sapphire Ventures ו-Samsung Next. סה"כ Zesty גייסה 42 מיליון דולר מאז ייסודה ב-2019.

התלות הגוברת של עסקים רבים בענן, התשתיות הדינמיות שלו והיעדר היכולת לחזות מה יהיו הדרישות ממחשוב ענן בעתיד –  הלחיצו לא-מעט ארגונים. צוותי ה-DevOps צריכים להתמודד עם לחצים תפעוליים וכספיים בעבודה בענן.

הטכנולוגיה מבוססת הבינה המלאכותית של Zesty מסוגלת להרחיב ולהקטין את השימוש בענן, באופן אוטומטי לפי הצורך, ומנטרלת את הצורך בפשרה בין ביצועים לבין עלות. הטכנולוגיה משחררת את המהנדסים ממשימות של ניהול הענן, שגוזלות זמן יקר, ומבטיחה יציבות וביצועים גבוהים תוך הפחתת ההוצאות.

הודות לפתרונות האוטונומיים של Zesty התפוקה התפעולית גדלה, ומורידה מאנשי ה-DevOps את הדאגה המתמשכת של אופטימיזציה. הפתרונות הללו משחררים את הצוותים לבצע משימות אחרות, שבהן הם מצטיינים.

"אף אחד לא רוצה לעשות בייביסיטר באופן קבוע לענן, אבל ניהול הענן גוזל משאבים והופך לנטל עבור אנשי DevOps. מבחינתם – אם הם יכולים לבחור בין יציבות, ביצועים ועלות משתלמת הם תמיד יעדיפו את שני הפרמטרים הראשונים, למורת רוחה של מחלקת הכספים", אומר אלקסיי באיקוב, סמנכ"ל טכנולוגיות ומייסד שותף של Zesty. "האוטומציה שלנו מנטרלת את הצורך בבחירה הזאת ומאפשרת לצוותים לבצע הרחבה או צמצום של תשתית באופן אוטומטי. כל זאת ללא צורך בתכנון מוקדם, חישובים או התאמות ידניות. יש לבינה המלאכותית יכולות עצומות לנהל כמה תשתיות ענן בו זמנית, וזה רק קצה הקרחון".

עד 70% הפחתת עלויות אחסון

Zesty מספקת שירותי ניהול אחסון, והרחבה או צמצום שלהם באופן אוטומטי ובזמן אמת, לפי הדרישות של האפליקציות. זה מונע את הצורך בהקצאת יתר של משאבים, ומפחית עד 70% מעלויות האחסון. כל זאת תוך מניעה של תקלות ושמירה על איכות השירות. כתוצאה מכך, המהנדסים לא צריכים לבצע שינויים בקיבולת של המערכות.

המוצר של Zesty מאפשר לחסוך בהוצאות באמצעות אופטימיזציה של קניית ומכירת השרתים המוזלים של אמזון (Reserved Instances), בזמן אמת, באופן אוטומטי, בהתאם לשימוש ולפי הצרכים. התוצאה היא הפחתה של 50 אחוזים בעלויות שרתים אלסטיים (EC2) של חברות, וחסכון אדיר בשעות אדם של חישובים, תחזיות ורכישות.

"הצמיחה האדירה שלנו, והדרישה לשירותי ענן אוטונומיים, מראות כמה גדולים האתגרים שאיתם מתמודדות חברות", אומר מקסים מלמדוב, מנכ"ל ומייסד שותף של Zesty. "הגיוס הזה יאפשר לנו להרחיב את מערך העובדים שלנו בכל המחלקות, לשפר ולפתח את המוצרים שלנו ולהרחיב את ההיצע שלנו בשווקים אסטרטגיים כמו ארה"ב. אנחנו נרגשים לחסוך לחברות כסף ולעזור להן בהמשכיות עסקית, וגם להעלים לחלוטין את חרדות הענן של כל אנשי DevOps באשר הם".

בפיתוח הפתרונות של Zesty נלקחו בחשבון גם אנשיDevOps . הפתרונות קלים להטמעה ולשימוש – ועל כך יעידו עשרות לקוחות החברה, בהן WalkMe ,Armis ,Yotpo ו-Wiz שהצמיחו את הכנסות Zesty ביותר מ-600% ב-2021.

"אנחנו נרגשים להשקיע ב-Zesty, הפלטפורמה היחידה שמנהלת משאבי ענן באופן מדויק ואוטונומי", אומר משה זילברשטיין מ-Next47, "החברה מבטיחה המשכיות עסקית על ידי מינוף בינה מלאכותית כדי להפוך משימות שגרתיות ומונוטוניות לאוטומטיות. אנחנו עובדים בצמוד ל-Zesty כדי להגיע ליותר ארגונים מבוססי ענן סביב העולם".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן