fbpx

הבורסה מביעה אמון בכלכלה הטבעונית: וויגן ניישן מתמזגת לתוך שלד בורסאי לפי שווי של כ-23 מיליון דולר

Business man pressing high tech type of modern graph on a virtual background

חברת הסטארט-אפ הישראלית וויגן ניישן  (Vegan Nation) מודיעה על מיזוג לשלד בורסאי בשם SIPUP CORP שנסחר ב OTC בארה״ב בהובלת רוסריו קפיטל כחתם מלווה. בעת השלמה המיזוג, ערך המניה יעמוד על $0.35 שגוזר שווי של כ$22-$25  מיליון דולר. בנוסף למשקיעים הקיימים, נכנסו כחלק מתהליך המיזוג שורת משקיעים כמו עדי צים, מוטי בן משה, דודו רינג, ראובן אבלגון, רון לובש ועוד. החברה מתכננת סבב גיוס משמעותי נוסף במהלך הרבעון הרביעי של 2021.

חברת ויגן ניישן נוסדה ב-2018 על ידי אייזיק תומאס, יוסי רייבי ושניאור שפירא כששאיפתם היא לכונן אקוסיסטם טבעוני ראשון מסוגו בעולם. מטרת הסטרטאפ הישראלי לייצר בסיס כלכלי בר קיימא שיטיב עם שרשרת המזון האקולוגית בו מיליוני אזרחים ממדינות שונות, בעלי עסקים קטנים מרחבי העולם, יצרנים ותעשיינים יסחרו במוצרים בצורה שתשפיע באופן חיובי על עצמם ועל כדור הארץ, ללא קשר למקום הימצאם הפיזי. הפלטפורמה הכלכלית דיגיטלית כוללת מידע על עסקים טבעוניים, מרקט-פלייס למסחר מקוון של מוצרים טבעוניים ומטבע לסחור בו.

המטבע, ה-Green Coin, הוא לב ליבו ומנוע הצמיחה של כלכלה גלובלית מבוססת קיימות זו שתעודד צרכנים ועסקים לצרוך עם מודעות סביבתית. לתפיסת היזמים הצלחה עולמית מהסוג הזה שתבוא דווקא מישראל, המאכלסת את קהילת הטבעוניים הגדולה בעולם, תביא רוח גבית נדרשת לשינוי צורת מערכת המזון העולמית. שווי שוק המזון הטבעוני לבדו, המוערך היום ב-13 מיליארד דולר, צפוי להכפיל את עצמו עד 2025. אך הכלכלה הטבעונית אינה מסתכמת רק בתחליפי בשר, בשר מתורבת או מוצרים מן הצומח אלא נוגעת בשורה ארוכה של תחומים כמו אופנה (מוצרי עור ופרווה, ניצול עובדים) קוסמטיקה (ניסויים על בעלי חיים, כריתת יתר) ועוד.

אייזיק תומאס, מייסד שותף ויו"ר וויגן ניישן: "אנו מאד נרגשים מהמהלך, זוהי אבן דרך משמעותית מאד לחברה ולמשקיעים ואנו גאים להיות אלה שפורצים את הדרך.  אנו באמת מאמינים כי ה-Green Coin יתרום לפריחתם של מיליוני בתי עסק קטנים בכל רחבי העולם שיתאחדו למען כינונה של קהילה חובקת עולם המאוחדת למען הסביבה. בתקופה בה חצי כדור בוער וחצי כדור טובע הוכח מעל לכל ספק כי האדם הוא זה שיביא ויוביל את השינויים המשמעותיים והקריטיים שדרושים לעתיד טוב לילדינו, זה הזמן שלנו לנקוט בצעדים".

עדי צים, אחד המשקיעים החדשים במיזם השאפתני: "תחום הצרכנות המודעת לסביבה נמצא בתקופת צמיחה ואנחנו סבורים כי לפניו עוד דרך מבטיחה. ההיתוך בין התפתחות מטבעות הקריפטו ועולמות הפודטק שזכו בשנת 2020 לקפיצה אקספוננציאלית נראים טבעיים עבורנו וקסמו לנו כהשקעה בעלת פוטנציאל. אנו כמשקיעים רואים בוויגן ניישן חברה חדורת מטרה להיות שחקן גלובלי דומיננטי בשוק הקיימות הרותח והמתפתח ואנו גאים על החיבור בין הכוחות".

יוסי רייבי, מייסד שותף: "אנחנו שמחים על הפיכתנו לחברה ציבורית. זוהי אבן דרך משמעותית, אולם עבורנו זו רק ההתחלה: הצבנו לעצמנו יעדים ברורים – להיות הפלטפורמה  הגדולה והמובילה בקהילה הטבעונית ולהציב את הגרין קוין כמטבע מוביל. כעת עלינו להמשיך ולהוכיח למשקיעים שאנחנו ראויים לאמון שהם נותנים בנו, ונעשה זאת תוך האצת צמיחת החברה והרחבת הפעילות העסקית".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן