fbpx

קרן בסמר ממנה סגן נשיא ישראלי חדש – אריאל שטרמן

ArielSterman_Headshot_credit David Garb
בתמונה: אריאל שטרמן. קרדיט: דוד גארב.

קרן ההון סיכון בסמר (Bessemer Venture Partners) מרחיבה את פעילותה בישראל, ומודיעה היום על קידומו של אריאל שטרמן לסגן נשיא בקרן.

שטרמן הצטרף לחברה ב-2018 במטרה להרחיב את השקעות הקרן בחברות SaaS, תשתיות ענן, B2B Marketplaces, ו-FinTech בישראל ובאירופה. מאז הצטרפותו ל-BVP, הקרן השקיעה יותר מ-600 מיליון דולר בשוק הישראלי. שטרמן עובד היום עם חברות כמו Melio, Hibob,  Firebolt, ו- Papaya Global, וכן העמיק את השקעות בסמר בחברות אירופאיות כמו Choco, GetAccept, ו-NetaData.

טרם הצטרפותו לחברה, שטרמן עבד ב-Stripes Group, קרן Growth בניו יורק, שם הוביל את כניסתה לשוק הישראלי, והיה אמון על ההשקעה הראשונה שלה בחברה ישראלית – השקעה של 50 מיליון דולר בסבב C בחברת מאנדיי.קום.

קרן בסמר, המנהלת הון בסך 9 מיליארד דולר, משקיעה בחברות ישראליות כבר כמעט שלושה עשורים. הקרן ממשיכה להרחיב את פעילותה בישראל מאז שנת 2007, אז פתחה את הסניף המקומי שלה. בסמר היא אחת מהקרנות האמריקאיות הפעילות ביותר בישראל, עם יותר מ-38 השקעות פעילות ו- 15 "יוניקורנים". בין ההשקעות הידועות של הקרן: Wix, Fiverr, Melio, Axonious, Hibob, Papaya Global, Yotpo, ו-Habana, ועוד רבות אחרות.

"נפלה בחלקי הזכות למלא תפקיד חשוב בתעשיית החדשנות הישראלית – ולעבוד לצד חברות שיצמחו ויהפכו לעצמאיות, רב-לאומיות, ובעלות השפעה עשורים קדימה", אמר שטרמן.

"כמשקיע, אני הופך לשותף אמיתי של המייסדים כבר בשלבים הראשונים, מסייע להם במסע לעבר מימוש הפוטנציאל ומלווה אותם בכל צעד – וזה מה שאני הכי אוהב במקצוע", הוא הוסיף. "בתוך האקוסיסטם הישראלי, הפעיל והרועש, אני ממשיך לדבוק בגישה של סבלנות. חשוב יותר למצוא את צוותי המייסדים הטובים ביותר, ורק אחר כך 'ללחוץ על ההדק'. בתעשיית החדשנות הישראלית המלוכדת, אני מקפיד תמיד לחשוב לטווח הרחוק, ולבנות מערכות יחסים אמיתיות עם כל מי שעובר בדלתותינו".

"אריאל הוא משקיע מסוג נדיר – בדיוק הסוג שיזמים וצוותים בתחילת דרכם רוצים שיעמוד לצידם", אמר אדם פישר, שותף בסניף הישראלי של בסמר. בשנה האחרונה בסמר ביצעה 6 השקעות סיד בישראל ופישר חזר והדגיש את התעניינות הקרן בחברות כאלה. "אנחנו בדרך כלל לא מכריזים על השקעות הסיד שלנו כי צוותים טובים עם משקיע טוב לא צריכים את הפרסום בשלב זה לצורך גיוס עובדים. אבל סצינת חברות הסיד פעילה מאוד. אני לא חושב שלתעשייה הישראלית יש מה לדאוג בהקשר הזה. האיכות משנה – לא הכמות. יזם מבריק יוכל לגייס כסף כדי לקדם רעיון טוב. האתגר הוא ההתרחבות וגיוס הצוות הנכון. זו הסיבה שאנו מעודדים את חברות הסיד שלנו לחשוב מראש על הקמת מרכז המו"פ השני שלהן מחוץ לישראל כבר מההתחלה".

קידומו של שטרמן הוא צעד נוסף של בסמר בהרחבת ההנהלה הבכירה שלה בישראל, לאחר שמוקדם יותר השנה קודמה נעמה שלמן לתפקיד סגן נשיא. שלמן הצטרפה לחברה בשנת 2019 עם התמקדות בהשקעות SaaS, תשתיות תוכנה, בריאות דיגיטלית, ו-BizOps, ולה תפקיד חשוב בסדרה של השקעות בסבבי Seed ו-A של חברות כמו Salto, StuffThatWorks, ו-Torq.io.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן