fbpx

ג'וניפר נטוורקס מחזקת את מחויבותה לטכנולוגיית ה-Open RAN ומשתפת פעולה עם Intel

Network

ג'וניפר נטוורקס (Juniper Networks), מובילה עולמית ברשתות מאובטחות מבוססות בינה מלאכותית (AI) הודיעה כי תשתף פעולה עם Intel כדי להאיץ את התקדמות השימוש ב- Open RAN (רשתות אלחוטיות פתוחות). יוזמה משותפת זו בין שתי מובילות טכנולוגיות מייצגת אבן דרך נוספת במאמציה המתמשכים של ג'וניפר להביא בשורה של חדשנות לחלקים שהיו סגורים עד היום ברשתות המסורתיות, תוך מתן מסלולים מהירים יותר לארגונים וספקים, וכן תמיכה בטכנולוגיית 5G, מחשוב קצה ובינה מלאכותית (AI).

כמובילה עולמית בתחום ה- ORAN, ג'וניפר שמה לה כמטרה להביא ללקוחותיה חווית אינטרנט מובילה (experience-first network) על ידי שימוש באוטומציה ושליטה חכמה, כל זה מבלי להתפשר על חווית המשתמש. את המחויבות של ג'וניפר ניתן לראות החל מהסכם הרכוש האינטלקטואלי הבלעדי עם Netsia, כמו גם במעורבותה המשמעותית בברית ה- O-RAN. ג'וניפר עוסקת רבות בהרחבת אינטגרציות עם שותפים מרכזיים והיא חלק מצוות החדשנות שמייצר פתרונות משותפים ללקוחות במעבדות ה-5G של Intel.

השקעה ברשתות מבוססות רדיו (Radio Access Networks (RAN) מהווה חלק משמעותי מההוצאות של ספקי השירותים השונים, זאת לאור מבחר הספקים המצומצם וארכיטקטורות סגורות המובילות לנעילה. ג'וניפר מכירה בכך שתחום ה-RAN הוא תחום מתפתח הדורש שימוש בטכנולוגיות קוד פתוח ונחושה להמשיך להוביל את חזון החדשנות שלה גם כאן.

שיתוף הפעולה של ג'וניפר עם אינטל כולל את הדברים הבאים

  • טכנולוגיית ה- RAN Intelligent Controller (RIC) של ג'וניפר יחד עם פלטפורמת ה- FlexRAN של Intel פועלים ומאומתים יחדיו מראש כדי לשפר את התאמת מערכת ה- RAN ולתמוך ב-ORAN  בצורה מלאה.
  • עבודת מו"פ שיתופית עם Intel Labs לאפליקציות ספציפיות לפלטפורמת RIC כדי לשפר את חווית הלקוח, שמאפשרות למקסם את ההחזרים על ההשקעות ומניעות תהליכים באקוסיסטם של ORAN.
  • מערכת משותפת עם אינטל לבדיקת לקוחות לאימות שיפור היישומים, הטמעתם וקיצור זמן הגעתם לשוק.

ג'וניפר היא חברה פעילה בברית ה- O-RAN, התורמת ל-6 קבוצות משימה, ומשמשת כיו"ר ויו"ר-שותף של קבוצות ה-slicing  וה- use-case בהתאמה. ג'וניפר אחראית גם על עריכת מפרטי ה- RIC בתוך הברית.

"ג'וניפר תמיד הייתה מחויבת לקיומן של תשתיות קוד פתוח, וזו הסיבה שאנחנו נרגשים לתמוך בפעולותיה של Intel עם מערכת ה- FlexRAN שלה. שיתוף הפעולה עם אינטל מאפשר לנו לספק ללקוחותינו נתבים מבוססי ענן, אוטומציה, תובנות חכמות ואבטחה המותאמים לצרכי לקוחותינו ומאפשרים להם להאיץ את זמן ההגעה לשוק, ולבסס מעמדם בשוק מהר יותר", אמר קונסטנטין פוליצ'רונופולוס, סגן נשיא 5G וענן Telco בג'וניפר נטוורקס.

"הווירטואליזציה של ה- RAN ממשיכה לצבור תאוצה ברחבי התעשייה ככל שהמפעילים נהנים מיתרונות כלכלת הענן אספקת השירותים החדשים. שיתוף הפעולה שלנו עם ג'וניפר ואימות פתרונות ה-FlexRAN ו- RIC יסייעו לנותני השירותים שמשתמשים בהם אפשרות להתגבר על אתגרי האינטגרציה ולהאיץ את הזמן ההגעה לשוק עבור פריסות עתידיות", אמרה קרוליין צ'אן, סגנית נשיא Intel Corporation ומנהלת בכירה בחטיבת החממה העסקית.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן