fbpx

חברת ZADARA מרחיבה את רשת ה-Federated Edge לספקי ענן חדשים ברחבי העולם

network

Zadara, המוכרת כחברה מובילה בתחום שירותי ענן הקצה, הכריזה היום כי תוכניתה Federated Edge (FE) נמצאת כעת במומנטום משמעותי – חודשים ספורים בלבד לאחר השקתה הראשונית. התוכנית FE פותחה כדי לסייע לספקי שירותי אירוח מנוהלים (MHSPs) להגיע להצלחה ברמה עולמית, והיא מבוססת על ארכיטקטורת ענן מבוזר בניהול מלא.

מינוף רשת ה-MHSPs העולמית מאפשר ל-FE להציע ל-MHSPs שלה, החברים ברשת, תרחישי שימוש ומודלים חדשים של הכנסות, ללא צורך להשקיע בחומרה, בטכנולוגיה ובהון אנושי. Zadara צירפה לתוכנית יותר מ-30 שותפים, וברשותה למעלה מ-60 עננים חדשים, הממוקמים ברחבי העולם וזמינים לשימוש על ידי המפעילים וספקי הפתרונות של FE.

לדברי מנכ"ל Zadara, נלסון נחום: "אנו צופים עתיד שבו בכל עיר בעולם יהיה ענן של Federated Edge, שיתארח אצל MHSP, דבר שיאפשר ללקוחות הקצה לפרוס עומסי עבודה בפחות מ-5 אלפיות השנייה, ללא תלות במיקומם". לדבריו, חברת Zadara "מתקדמת להשגת היעד של 1,000 ענני Federated Edge עד 2023".

השילוב בין המעבר המהיר לעבודה מרחוק לבין הצורך המתמשך בעשיית עסקים ברמה הגלובלית מדגיש את החשיבות של עמידות וגמישות/זריזות של ה-MHSPs ולקוחותיהם. העברת עומסי העבודה אל הקצה (Edge) – קרוב יותר למקום שבו הנתונים נוצרים ושבו נעשה בהם שימוש – חיונית להשגת החוזק והגמישות הדרושים. עד כה, ה-MHSPs מצאו את עצמם בין הפטיש לסדן, שעה שהם חיפשו אפשרויות לצמיחה. כדי לחסוך בעלויות העבודה עם ספקי HypeScale יקרים, או בעלויות של רכישה ופריסה עצמית של תשתיות יקרות ומסורבלות, ספקי השירותים המנוהלים פנו לחלופות אחרות שיאפשרו להם לעמוד ביעדי הצמיחה שלהם.

התוכנית FE של Zadara מסייעת ל-MHSPs לסלול נתיב אל הקצה ולספק ללקוחותיהם פתרונות עסקיים של "תשתית כְשֵירות" (IaaS), במידת הקִרבה הנחוצה אל עומסי העבודה של הלקוחות, וזאת באמצעות מודל של הכנסות משותפות. לדברי ג'רמי פיצפטריק מחברת NFINIT, אחת משותפותיה של Zadara, לרשת FE יתרונות גדולים נוספים: היא מאפשרת ל-NFINIT, ספקית של שירותי ענן ארגוני, קישוריות, קולוקציה (Colocation) וטכנולוגיות, להוסיף שירותים אשר לא הייתה היתכנות שתְפַתח בעצמה.

"Zadara פתחה בפנינו הזדמנות להרחיב את היצע השירותים הקיימים שלנו, כגון גיבוי והתאוששות מאסון, אל תוך סביבות הלקוח ולתחומים נוספים שייתכן שלא היינו מסוגלים להגיע אליהם קודם לכן. Zadara היא שותפה נהדרת שאיתה אנו יכולים לפתח את הפעילות העסקית שלנו בביטחון".

"לעיתים קרובות, אנו שומעים תלונות מ-MHSPs על שנאלצו לוותר על הזדמנויות מפני שהלקוחות ביקשו מהם לפרוס עומסי עבודה באזורים שבהם אין להם נוכחות", מוסיף נלסון. "הודות לתוכנית Federated Edge שלנו, ה-MHSPs יכולים כעת לראשונה לפרוס עומסי עבודה של ענן קצה בכל מקום בעולם, ולא רק בתוך מרכזי הנתונים שלהם עצמם. במספר לחיצות בודדות, מפעילי ה-FE מקבלים גישה לענן קצה גדול, גלובלי ואחיד, שאינו דומה לשום דבר שיש כיום בשוק".

Zadara מספקת לשותפיה פתרונות מפתח (מוכנים לשימוש) מתקדמים, הכוללים את היתרונות של שירותי חישוב, רשת ואחסון לפי דרישה, בכל מקום: במרכזי נתונים מקומיים קיימים, במתקני קולוקציה פרטיים, או בענן. הגמישות הזו מאפשרת ללקוחות לפתח, לפרוס, להפעיל ולבצע וירטואליזציה לכל יישום באמצעות מודל הוצאות תפעוליות (OpEx) – שהוא באמת 100% מבוסס צריכה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן