fbpx

חברת MeMed קיבלה אישור רגולטורי באירופה לשיווק בדיקה המסוגלת לחזות הדרדרות במצבם של חולי קורונה

Product image 1500 x900 covid severity
קרדיט: MeMed

חברת MeMed® הישראלית, מודיעה היום, יום שלישי, ה-27 ביולי 2021, כי קיבלה אישור רגולטורי (CE-IVD), לשיווק באירופה של בדיקת MeMed COVID-19 Severity™, המסוגלת לחזות הדרדרות במצבם הבריאותי של חולי קורונה.

MeMed, חלוצה בתחום פענוח מערכת החיסון דרך ניתוח תגובת המאכסן (Host-response) פיתחה את הבדיקה MeMed COVID-19 Severity™, המבוססת על תגובת מערכת החיסון. החתימה משלבת למידת מכונה (Machine learning) ומדידת שלושה ביו-מרקרים (חלבונים): TRAIL, IP-10, CRP .

כאשר מתבצעת על גבי פלטפורמת ה-MeMed Key® שפיתחה החברה, מסוגלת הבדיקה לחזות בתוך 15 דקות מסרום, האם מצבם הבריאותי של חולי קורונה (COVID-19) עלול להתדרדר, החל מזיהום קל ועד לכדי תחלואה קשה ומוות, ומספקת לרופאים בזמן אמת מידע חשוב על סוג ורמת הטיפול שיש להעניק לחולים בנקודת הטיפול.

על אף התקדמות משמעותית בפריסת החיסונים ברחבי העולם, מומחים מתריעים מפני גלי תחלואה נוספים, בעיקר לנוכח התפתחות מוטציות עמידות העשויות להוביל להדבקה נרחבת ולמחלה קשה. בתוך כך, הבדיקה עשויה להוות כלי חשוב בארסנל הטיפול במחלה, ולעזור לרופאים להחליט באם לשחרר מטופלים, לאשפזם או להפנותם לטיפול נמרץ ובכך במקרים רבים אף להציל חיים. בתוך כך עשויה הבדיקה גם לסייע בניהול המשאבים הכלכליים של המרכזים הרפואיים ובהקצאתם על בסיס מידע מהימן ורלוונטי.

דר ערן אדן צילום שלומי יוסף1
דר ערן אדן, מנכ"ל החברה. צילום: שלומי יוסף

לאחרונה פרסמה MeMed תוצאות ממחקר בין-לאומי, המתאר את פיתוח החתימה ומדגים את יכולתה בחיזוי מדויק של כשל נשימתי בחולי COVID-19. החברה מדווחת כי השלימה מחקר נוסף, בין-לאומי לאימות הממצאים; התוצאות ייחשפו בחודשים הקרובים.

“לאחר חודשים רבים של עבודת צוות מאומצת בתנאים מאתגרים בצד מגפת הקורונה, קיבלנו את האישור הרגולטורי ((CE, לשיווק בדיקת ה"MeMed COVID-19 Severity™ באירופה" אמר ד"ר ערן אדן, מנכ"ל ומייסד משותף ב- MeMed."אנו גאים לקחת חלק במלחמה העולמית בנגיף ולספק כלי שיאפשר לצוותים הרפואיים לחזות הידרדרות אפשרית במצבם של חולי קורונה ובכך לקבל החלטות טיפוליות מותאמות ונכונות יותר. בהתאם לאסטרטגית ההכלה וההבנה שאנו עתידים לנהל שגרת חיים לצד הנגיף, תהיה הבדיקה רלוונטית גם לרשויות הנערכות למגפות עתידיות ותאפשר להן לווסת את המשאבים הדרושים לכך. זהו המוצר השני שלנו המבוסס על תגובת מערכת החיסון. מדובר בצעד נוסף בחזון ארוך הטווח של החברה לפיתוח כלים המתרגמים את תגובת מערכת החיסון לכדי תובנות קליניות, ובכך להביא לשינוי באופן בו זיהומים מתגלים ומנוהלים"

"גל התחלואה הראשון של הקורונה אופיין בתנאי אי-וודאות ובמחסור במידע לגבי צפי התדרדרות מצבם של חולי קורונה ובפרוטוקול הטיפול בחולים הקשים" אמר ד"ר בעז תדמור, שכיהן כראש רשות המחקר של המרכז הרפואי רבין עד חודש אפריל 2021, ושלקח חלק במחקר. "המידע שהגיע מהעולם בתקופה זו התבסס על פרמטרים דמוגרפיים, קליניים ועל נתוני מעבדה המשויכים לתהליך דלקתי לא ספציפי. לאור זאת, עלה הצורך למצוא פרמטרים המאפיינים את התהליך הדלקתי של מחלת הקורונה שיאפשרו לאבחן בצורה מוקדמת ומדויקת את חומרת התהליך ואף יאפשרו לחזות את תגובת החולים הקשים לטיפול. לדעתי, המוצר שפותח ומחקר ראשוני זה מהווים צעד משמעותי בכיוון הנכון".

הבדיקה תהיה זמינה לשיווק מסחרי בבריטניה, צרפת וגרמניה, באמצעות MeMed ישירות וכן באמצעות זכיינים במקומות נוספים באירופה ובהמשך ובכפוף לאישור אמ"ר אף בישראל.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן