fbpx

קרן קרלייל העולמית רוכשת את חברת לייביו במטרה להאציץ את צמיחתה

Close up view of handshake, two businessmen in suits shaking hands as concept of trust, good partnership deal, signing contract agreement at meeting, gratitude for help support in business

חברת LiveU, המובילה בעולם בפתרונות וידאו מבוססי IP, מודיעה היום ​​כי קרן ההשקעות הגלובלית קרלייל (נאסד"ק CG), אחת מקרנות ההשקעות המובילות בעולם, רוכשת את החברה מקרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס. בעזרת ההשקעה של קרן קרלייל, LiveU תמשיך להיות חברה עצמאית, ותרחיב את תנופת הצמיחה שלה גם לשווקים חדשים תוך הטמעה של פתרונות שידור והפצת ווידאו מבוססי ענן שפיתחה החברה.

פרטי העיסקה, אשר כפופה לאישורים רגולטורים, אינם נחשפים.

LiveU מניעה את מהפכת השידורים החיים על גבי תשתיות IP, ומספקת פתרונות שידור, ניהול והפצת וידאו מבוססי ענן. לחברה מעל מ-3,000 לקוחות ב-130 מדינות והיא מעסיקה כ-300 עובדים ביותר מ-20 טריטוריות בעולם. הטכנולוגיה של LiveU היא הפתרון המועדף על גופי שידור בין-לאומיים, מדיה מקוונת, ארגוני ספורט, סוכנויות חדשות ומדיה חברתית. בימים אלו נערכת החברה למשחקים האולמפיים בטוקיו עם מאות מערכות שידור, בשיתוף פעולה עם DOCOMO NTT, להעברת אלפי שעות תוכן מהמשחקים לרחבי העולם.

שמוליק וסרמן, מנכ"ל ומייסד LiveU מסר: "אנו שמחים לשתף פעולה עם קרן קרלייל במטרה להרחיב את טביעת הרגל העולמית של LiveU. זוהי אבן דרך משמעותית עבור החברה והיא מייצגת אמון חזק בערך החברה והשווקים שבהם אנו פועלים. קרן קרלייל מביאה מומחיות עמוקה בשוק המדיה, ואין לי ספק ביכולת שלהם לתמוך באסטרטגיית הצמיחה העסקית והעולמית שלנו. אנו מודים מאוד לפרנסיסקו פרטנרס ו- IGP Capital על תמיכתם ושותפותם בשנתיים האחרונות ".

מייקל וונד, מנכ"ל קרליל אירופה פרטנרס CETP, אמר: "לקרלייל יש היסטוריה של השקעה בחברות טכנולוגיית מדיה חדשניות שנמצאות בצמיחה ואנחנו נרגשים לשתף פעולה עם צוות LiveU. השותפות שלנו עם LiveU תאפשר לנו לתמוך בצמיחתם, ובהרחבת מערכות היחסים שלהם עם גופי שידור מובילים, במיוחד בשוק הספורט בו אנו עדים לביקוש מוגבר לפיתרונות שידור מבוססי IP. עם כניסתה של טכנולוגיית G5 והשימוש המוגבר בטכנולוגיות מבוססי ענן, אנו מצפים שהביקוש לפתרונות השידור של LiveU יגדל במהירות בשנים הקרובות."

ערן גורב, שותף בפרנסיסקו פרטנרס ומנהל פעילות הקרן בישראל, מוסיף כי "מאז רכשנו בשנת 2019 את LiveU הגדילה החברה את פעילותה, חצתה את רף 100 מיליון דולר בהיקף עסקים שנתי, והרחיבה מאוד את יכולותיה כדי לשרת טוב יותר את לקוחותיה העולמיים. אנו גאים מאד על ההישגים המרשימים של הצוות בהנהגתו של שמוליק ושמחים שיכולנו לסייע להתפתחות החברה בשנים האחרונות. "

קרלייל תשתמש בניסיונה העמוק בתחום המדיה כדי לתמוך בשאיפות הצמיחה של LiveU . קרן קרלייל תנסה לבסס עוד יותר את עמדת השוק של LiveU באמצעות פעילות רכש וצמיחה אורגנית כדי להבטיח שהחברה תוכל לנצל את הביקוש הגדל במהירות לפיתרונות העברת וידאו מהשטח והפצתו. מגמה זו צפויה להימשך עם ההשקה של דור 5 שתאפשר יכולות שידור מבוססי IP באיכות K4 ו- K8. קרלייל תנצל את הרשת הגלובלית הענפה שלה כדי להרחיב עוד יותר את בסיס הלקוחות של LiveU ולסייע בפיתוח מערכות יחסים עם כמה מספקי התוכן המובילים בעולם. ההון להשקעה יסופק על ידי קרלייל אירופה פרטנרס (CETP) IV, קרן של 1.35 מיליארד אירו המשקיעה בהזדמנויות ממוקדות טכנולוגיה באירופה ובארה"ב.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן