fbpx

מלוחמים למפתחי סייבר- הסתיים המחזור השני של תכנית Cyber4s

משתתפי המחזור השני- קרדיט- Scale-Up Velocity
משתתפי המחזור השני- קרדיט- Scale-Up Velocity

המחזור השני של תכנית ההכשרה Cyber4s הסתיים השבוע בהצלחה כאשר אל קו הסיום הגיעו 40 לוחמות ולוחמים שלקחו חלק בתכנית המייעדת אותם להשתלב בצוותי פיתוח בתעשיית ההיי-טק הישראלית. את התכנית מפעילה Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central יחד עם מערך הסייבר הלאומי ותכנית 'מקצוע לחיים' של חיל הטכנולוגיה והאחזקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ואגף כוח האדם בצה"ל, והינה תכנית הדגל של מסלול 'לוחמים להייטק'- המציע מספר מסלולי הכשרה טכנולוגיים נוספים.

אירוע סיום התכנית התקיים במשרדי Start-Up Nation Central בו הציגו הסטודנטים את פרויקטי הסיום שלהם. באירוע נכחו ענת גרימלנד, סמנכ"לית אסטרטגיה ב-Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central, סא"ל אסנת לוי מגירא, ראש מנהלת תכנית מקצוע לחיים בצה"ל ואורית טטרסקי, ראש מרכז פיתוח ומיצוי הון אנושי במערך הסייבר הלאומי. במסגרת האירוע, היזם הסדרתי והסטארטאפיסט עידו טל העביר לנוכחים סדנת יזמות המבוססת על סיפורו האישי יוצא הדופן.

Cyber4s היא תכנית חדשנית שפותחה עם פרוץ משבר הקורונה ומהווה הזדמנות יוצאת דופן וקרש קפיצה ייחודי לחיילות וחיילים ששירתו כלוחמים בצה"ל ונמצאו מתאימים בתום הליך מיון להשתלב בתעשיית ההיי-טק הישראלית. במחזור הראשון של התכנית, שנפתח לפני כשנה השתתפו 40 סטודנטים שנבחרו מתוך מאות מועמדים כאשר מרבית בוגריו שהוכשרו כמפתחי Full-Stack, כבר השתלבו תוך זמן קצר בצוותי פיתוח בחברות שונות.

התכנית שזכתה בפרס הרמטכ"ל לחדשנות בחודש נובמבר האחרון, אורכת כחצי שנה ומשתתפיה עוברים הכשרה הכוללת תכנים טכנולוגיים במתודולוגיות הכשרה של צוותי D&R. עוד זוכים המשתתפים לליווי מנטורים מהתעשייה, מפתחים פרויקטים מעשיים עם החברות השותפות, מתנסים בראיונות דמה ובסדנאות לשיפור מיומנות רכות המותאמות לעבודה בעידן הדיגיטלי כגון כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, כישורי פרזנטציה, פתרון בעיות, חשיבה עיצובית, משא ומתן, עבודת צוות ועוד.

ב-Scale-Up Velocity מספרים כי רוב בוגרי המחזור הראשון כבר השתלבו בתפקידי פיתוח בחברות שונות בתעשייה ביניהן: XM Cyber, F5, IntSights, IronSource, Arbox ועוד. חברות נוספות פותחות את שעריהן לקליטת הבוגרים הטריים, יוצאי מגוון רחב של יחידות לוחמות בצה"ל כדוגמת: גולני, גבעתי, הנח"ל, הנדסה קרבית, מגלן, עוקץ, תותחנים ומשמר הגבול.

"אנחנו נרגשים לסיים את המחזור השני והמוצלח של תכנית Cyber4s, תכנית המספקת הזדמנות ללוחמות וללוחמים משוחררים להשתלב בתפקידי פיתוח בליבת ההייטק הישראלי, בדיוק כמו חבריהם ששירתו ביחידות טכנולוגיות", אמרה מתי צויג, מנכ"לית Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central. "המעורבות הפעילה של החברות השותפות, מספרם הרב של המנטורים המתנדבים  והתשוקה למקצוע של בוגרי התכנית שהחלו אותה ללא נסיון קודם, מוכיחים כי מסלולים איכותיים כמו Cyber4s הינם מודל הכשרה נחוץ ומדוייק, הן עבור הלוחמים המשוחררים והן עבור החברות בתעשייה".

״אנו רואים שליחות גדולה מעין כמוהה להעניק ללוחמים המשוחררים מעטפת מלווה, מלמדת ומכשירה לתעשיית ההייטק הישראלית ולהיות שם עבור הלוחם המשוחרר בשער אל עתידו האזרחי", אמרה ראש מנהלת מקצוע לחיים, סא"ל אסנת לוי מגירא והוסיפה: "אנו מודים לשותפינו לדרך על שילוב הכוחות החשוב שיביא יותר לוחמים להייטק ולסייבר הישראלי״.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן