fbpx

השמיים מלאים עננים. רק צריך למצוא את המתאים ביותר עבור הארגון שלך

מאמר מאת כריסטיאן לאוטנר, ראש מוצרים ומכירות, פוג'יטסו אירופה

המעבר לענן הפך לברירת המחדל עבור מרבית הארגונים בשל סיבות מגוונות כגון הפחתת עלויות, יכולת הרחבה וגמישות. אולם באופן מפתיע התשובה אינה תמיד ב"ענן" ולעיתים ארגונים ממהרים לדחות את האפשרות לשמור נתונים קרוב יותר לידיים…

אפליקציות ועומסי עבודה מסוימים עדיין צריכים להיות קרובים לארגון בייחוד בשל הצורך להגן על נתונים הדורשים מיקום גיאוגרפי ספציפי. קיימים סיכונים גדולים מדי עבור אפליקציות רגישות במיוחד, בייחוד עם מדובר בענן ציבורי. 

אחת הסיבות למעבר לענן הוא חיסכון בעלויות, אולם חשוב להבין כי לעיתים הענן יעלה הרבה יותר אם למשל 

תחליטו להעביר את עומס העבודה בין עננים או לחזור למקום המקומי. אפשר להמשיל את הענן הציבורי למונית בהקשר זה – זה זול יותר אם אתה לוקח רק נסיעות מזדמנות, אבל אם אתה עושה בזה שימוש 24 שעות ביממה, אז כמובן זה יעלה יקר יותר מאשר להחזיק מכונית משלך.

בכדי לקבל את יתרונות עלות ומודל הענן, תוך שמירה על האפליקציות במקום, ניתן לשקול תשתית דמוית ענן במקום, תוך שימוש במודל ה- USCALE של פוג'יטסו בתשלום לשימוש במקום בענן.

uSCALE הוא פרדיגמה הכי טובה משני העולמות. לקוחות מקבלים גישה מיידית לטכנולוגיית התשתית המתקדמת העדכנית ביותר ללא תשלום מראש, בתוספת גמישות. החיסכון יכול להיות דרמטי. לאחרונה הגדרנו פיתרון IoT של uSCALE עבור חברת הנדסה עולמית וכתוצאה מכך חלה הפחתה של 71% בהוצאות הענן. דוגמה אחרת היא של לקוחות בבריטניה Harbour Solutions אשר רכשו את הפיתרון הדרוש לגיבוי, התאוששות מאסון ואחסון אובייקטים. עם מודל צריכת uSCALE, הלקוח מקבל PRIMEFLEX מקומי עבור Nutanix Enterprise Cloud, Backup-as-a-Service (BaaS) ו- Disaster Recovery-as-a-Service (DRaaS). העלויות עדיין מועברות מ- CAPEX ל- OPEX, מה שמספק יכולת מרכז נתונים הניתן להרחבה כדי לענות על שינויים בדרישות הנתונים.

כפי שניתן להבין, הכלכלה עם מודל זה יכולה להראות אפילו טוב יותר מהענן. עם סוג כזה של גמישות העלות כבר לא אמורה להיות גורם הגירה עיקרי. במקום זאת, על הארגון לזהות את הענן המתאים לעומס העבודה הנכון ולהכליל את מרכז הנתונים בחישובים אלה.

אם זה לא עלות, אז מה השאלה הנכונה?

מהם השיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירתך במיקומי ענן? כדי לעזור ללקוחות שלנו להתמודד עם זה, פוג'יטסו יצרה מתודולוגיה מוכחת. אסטרטגיית הטרנספורמציה מבוססת הנתונים שלנו (DDTS) מספקת מסגרת בת ארבעה שלבים המסייעת בהקצאת עומסי עבודה למיקום המתאים ביותר כחלק מסדר יום רחב יותר של טרנספורמציה דיגיטלית.

ארבעת השלבים תוכננו לעזור ללקוחות לחקור, ליצור, להגן ולייצר רווחים מהנתונים שלהם:

  1. הגדר את הבסיס לשינוי נתונים
  2. צור את ארכיטקטורת נתוני היעד
  3. הגן ואבטח נתונים
  4. ספק ערך עסקי

תהליך זה מאפשר לפוג'יטסו להבין את האתגר של הלקוח, כחלק משיקולי ROI. השלב החשוב ביותר הינו למצוא את הענן המתאים לתהליך הנכון. המטרה היא להתאים את הפתרון לתמונה הרחבה של הלקוח, בכדי להפיק את הערך הרב ביותר מהנתונים של הארגון. בשלב שני, באופן ספציפי, אנו מזהים, מעצבים ומיישמים את הארכיטקטורה הנכונה עבור הארגון הספציפי – תוך שמירה על ראש פתוח לחלוטין כך שהענן הנכון יכול להיות מרכז הנתונים המקומי של אותו ארגון.

לסיכום, לפני שמחליטים שענן הוא התשובה הנכונה, כדאי לבחון באמת את הבעיה שמנסים לפתור. בדרך זו ניתן  להשיג ביצועים וחסכון דמויי ענן – תוך פתרון שיחסוך כאבי ראש מיותרים, יכלול אבטחה ויהיה מותאם אישית לאפליקציות הליבה של הארגון. אנו יודעים שזו טריטוריה חשובה וניגשים לאתגרים אלה בראש פתוח ובפתרונות חדשניים ביותר.

 

לידור צרויה
עם מספר שנים של עבודה וניסיון בתחום ה-New Media והטכנולוגיה, לידור החליט להקים את Tech-IL בשנת 2018 עם מטרה ברורה – להיות שם דבר בתחום הטכנולוגיה. עם ניסיון וידע רב בניהול דיגיטל, עריכה, וטכנולוגיה, לידור מביא מוטיבציה ורצון לשים תוכן איכותי וטוב בחזית המדיה ע"י סיקורים, חדשות, וסרטונים בערוץ היוטיוב.
דילוג לתוכן