fbpx

"הקורונה שמה פוקוס חזק על יעילות דיגיטלית" – ראיון עם מנכ"ל Infinidat פיל באלינג'ר

מנכ"ל Infinidat - פיל בלינג'ר. קרדיט: יח"צ

לפני כשבועיים ישבתי לראיון Zoom (כיאה לעולם הקורונה) עם פיל באלינג'ר, המנכ"ל החדש של חברת Infinidat, חד-קרן ישראלי העוסק בפתרונות אחסון נתונים חכמים מבוססי תוכנה בקנה מידה של פטה-בייט לארגוני אנטרפרייז. החברה נוסדה בשנת 2011 על ידי חלוץ תעשיית האחסון משה ינאי. דיברנו על הקורונה, התפתחות המודעות לאחסון מהיר ואמין בתחומי האנטרפרייז, וכמובן על AI והפתרונות הייחודיים של Infinidat.

אני רוצה להתחיל עם מגיפת הקורונה, שהיא אחד הפקטורים הגדולים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה בשנה האחרונה. בתחילת השיחה אמרת שלמרות המגיפה נרשמה אצלכם צמיחה ב-Infinidat. האם אתה חושב שזה למרות הקורונה או בזכות הקורונה?

"זו שאלה טובה, זה קצת משניהם, למעשה הקורונה יצרה איזשהו מיקס ודינמיקות חדשות בתחום הכלכלי. אין ספק שהרבה פרויקטים עברו ל-On Hold והיו חברות שנעשו פחות בטוחות לגבי העתיד. יחד עם זאת הייתה האצה משמעותית של טרנספורמציה דיגיטלית ואימוץ מודלים עסקיים דיגיטליים מה שהוביל לכל מיני סוגי השקעות בתחום הטכנולוגי ובתשתיות טכנולוגיות. לחברות התעורר צורך באיסוף כמה שיותר מידע על מנת להשיג את היכולת לקבל תובנות טובות יותר ולקבל החלטות עסקיות טובות יותר. זה הוביל לגידול באימוץ הענן הפרטי והציבורי ובאופן כללי לפתרונות אחסון Enterprise.

שנת 2020 היא לא שנה קלה להגדרה אבל יחד עם זאת Infinidat פעלה בצורה טובה מאוד ואולי אפילו יותר טוב משאר השוק לאור היכולת לסקיילינג, אמינות, ביצועים ועלויות שעמדו בקנה אחד עם הטרנדים החמים שצצו בשנה זו. שמנו לב גם שמודלי התמחור הגמישים שלנו כמו CapEx התאימו ללקוחות שלנו שחיפשו מודלי תשלום גמישים לשירותי אחסון מידע."

האם לדעתך הקורונה תשפיע לטווח הארוך על האופן שבו חברות ואנשים משתמשים באחסון אטנרפרייז ואיך שהם עושים טרנסופרמציה דיגיטלית בעסקים?

"בהחלט! אני חושב שהקורונה היא אירוע טרנספורמטיבי והיא שמה פוקוס הרבה יותר חזק על יעילות דיגיטלית ועל טרנספורמציה דיגיטלית מואצת. הרעיון של שימוש בדאטה כדי להבין לא רק מה ההחלטות העסקיות הטובות אלא גם להבין האם החברה תתקיים בעתיד נמצא עכשיו הרבה יותר חזק בתעשייה. כל זה משפיע על אחסון אנטרפרייז. למעשה אנחנו רואים הרבה סימנים חיוביים השנה לצמיחה ומומנטום בקרב חברות ומדינות טכנולוגיות שהן גם אלו שמצליחות לרפא את הכלכלה שלהן בצורה המהירה ביותר.

ציינת גם את הענן ואין ספק שכיום הוא אחד המנועים של הטרנספורמציה הדיגיטלית. יחד עם זאת זה מאוד חשוב מהפרספקטיבה של Infinidat לזכור שיש שני מודלים לשימוש בענן: הענן הפרטי והענן הציבורי. שניהם חשובים. התעשייה אוהבת לדבר על ענן היברידי והעברת מידע מהירה וחלקה בין ענן פרטי לציבורי והפוך אבל אנחנו לא ממש רואים מעבר בתדירות גבוהה של מידע ויישומים בין שני העננים.

אני חושב שהתעשייה מאוד דטרמיניסטית בנוגע לאילו אפליקציות היא רוצה להריץ On Prem ואילו בענן הציבורי (Off Prem) והעולמות האלה לא משתנים בקלות כמו שאנשים לפעמים טוענים. בעלמות האלו Infinidat משחקת די טוב באספקת תשתית אחסון אמינה מהירה ומאובטחת ב-On Prem ואני חושב שזה מאוד חשוב כאשר חושבים על תשתיות הענן של היום ושל המחר."

הזכרת מקודם את הענן ההיברידי, מהם האתגרים שאתה רואה בכל הנוגע לעננים היברידיים ומה התפקיד של Infinidat בפתרון האתגרים האלה בהווה או בעתיד?

"הענן היברידי הוא למעשה שילוב של ענן פרטי וציבורי ושם נמצאות רוב החברות. בפועל זה מאוד קשה למצוא היום אטנפרייז גדול שהוא 100% On Prem או 100% בענן ציבורי (Off Prem). הם כולם בתהליך של בדיקה ותכנון של מה מתאים להם יותר ברמה הפיננסית, והתפעולית והטכנולוגית. בענן הפרטי הרבה יותר קל להשיג את ה-SLA הדרוש מבחינת זמינות, זמן תגובה נמוך, ביצועים וכו'. גם המחירים הרבה יותר צפויים. קל מאוד לגשת לענן הציבורי ולעבוד בו אך הוא סביבה מאוד לא צפויה ברמת התשלומים.

בעידן האקונומי המודרני נושא המחירים חשוב במיוחד ושם הענן הפרטי מנצח, ברמת הגמישות לענן הציבורי יש יותר סקלביליות (מדרגיות) והוא פחות מוגבל. עניין חשוב נוסף הוא Data Locality. בענן הפרטי אפשר לשמור את המידע הרבה יותר קרוב למקום בו הוא נוצר בין אם זה מפעל או משרדים של לקוח או האזור התפעולי שלך והגמישות הזו של מיקום המידע מאוד חשובה ללא מעט עסקים, כמובן שכל CIO מודאג כל יום מתקיפות ווירוסים זדוניים. זה עניין של מתי ולא של אם. הענן הציבורי עשה שיפורים משמעותיים ברמת האבטחה בשנים האחרונות אך מאחר והענן הפרטי הוא פרטי – אפשר להגיע בו לרמה גבוהה יותר של אבטחה ושליטה.

באשר לניהול סיכונים, לחברות עם ענן פרטי איכותי אין את הלחץ לזרוק את כל הדאטה לענן הציבורי וכתוצאה מכך הן יכולות לקבל החלטות ארגוניות קריטיות בזמנים שנוחים להן – הן יכולות לבחור מתי להעביר משימות מהענן הפרטי לציבורי (מודל היברידי). לדעתי חברות שעשו עבודה טובה בענן ההיברידי למעשה עשו עבודה טובה בענן הפרטי כי כך יש להן את המרווח התפעולי הדרוש כדי לבחור ולהבין מתי ה-On Prem כבר לא מתאים עבור משימה מסוימת.

זה חשוב ל-Infinidat כי תשתית האחסון שארגון בונה ב-On Prem מאוד חשובה למאפיינים שציינתי לפני כן. Infinidat מאפשרת איחסון אחיד, סקלביליות לקנה מידע של Peta Bytes, יעילות תפעולית וכו'. הדברים האלה משחקים ביחד עבור חברה שבונה ענן פרטי ומעוניינת בתשתית אחסון אחודה, יעילה, קלה לתפעול ובעלת יעילות גבוהה מאוד המאפשרת העברת מידע בקלות בין אפליקציות וסנכרון ברמת אנטרפרייז. הלקוחות שלנו אפילו אומרים שהפתרונות שלנו מספקים את כלל היתרונות של הענן אך עם מודלי תשלום מאוד גמישים ונוחים. האופן שבו הפתרון בנוי מאפשר סקלביליות וגמישות נהדרות. כך החברות יכולות להנות מהיתרונות של הענן ב-On Prem ולהימנע מהצורך של להעביר כמויות גדולות של מידע או שירותים לענן הציבורי – זה מאפשר יצירת איזון חכם ונכון.

ראינו שהקורונה הביאה מחסור עצום בסיליקון, בשבבים – מכרטיסי מסך לרכבים אוטונומיים. האם זה משפיע בצורה כלשהי על Infinidat?

"תשתית החומרה שלנו בנויה ממוצרים שזמינים בחנויות ממוצרי רשתות ועד מוצרי אחסון. ראינו איזשהי הארכה בזמני אספקה אך לא נאלצנו להתמודד עם מחסורים. זה כן יצר יותר לחץ ובעייתיות סביב היכולת ליצור תחזיות עסקיות לעתיד. בימים אלה אנחנו עושים עסקאות למוצרים והחומרים הדרושים לנו לשנת 2021 על מנת להימנע מעיכובים ומחסורים פוטנציאליים עתידיים."

זה לא סוד שאנטרפרייז נהנים מהטכנולוגיה החדשה והמובילה ביותר הרבה מהמקרים, ו-PCI Express 5.0 ממש מעבר לפינה. האם אנחנו נראה בקרוב פתרונות אחסון חדשניים המבוססים על PCI Express 5.0?

"רוב תעשיית האטנפרייז נמצאת היום על PCIe Gen 3 כרגע. ה-Gen 4 ללא ספק היה קפיצת טכנולוגיה נחמדה בתעשייה אך זה לא אומץ מספיק כי לא היה מספיק יצרניות מעבדים באותו הזמן שתמכו בטכנולוגיה הזו. באופן כללי אתה תראה שתשתיות אחסון אנטפרייז הן לא הראשונות לאמץ את המפרטים החדשים ביותר מאחר ושרידות, איכות צריכים זמן להוכיח את עצמם וכן גם לפתרונות אחסון יש תוחלת חיים ארוכה כך שלא ממהרים להחליף אותם. רוב הלקוחות שלנו שקונים מוצרי Infinidat קונים אותם לתקופות של 5-6-7 שנים. זה אומר שאנחנו צריכים לתמוך ברכיבים והמוצרים שנמצאים אצלהם לזמן מאוד ארוך.

אנחנו כמובן נבחר בטכנולוגיות שיהיה להן תמיכה רחבה מיצרניות החומרה והמעבדים ויצרניות כונני האחסון השונות. אנחנו כל הזמן בוחנים שיפורים ושינויים וזה מאוד חשוב לנו."

אני אשמח שנדבר על InfiniGuard. תוכל להסביר בקצרה מה זה InfiniGuard?

"כן. InfiniGuard זה פתרון הגנת הנתונים שלנו. זה בנוי מאותה הליבה הטכנולוגית של פתרונות האחסון שלנו InfiniBox. ללקוחות רבים יש חשיבות ותלות רבה בפתרונות גיבוי ייעודיים.

בתקופה האחרונה לאור שיפורים משמעותיים ברמת האבטחה והגנת הסייבר InfiniGuard קיבל בוסט משמעותי. השילוב של InfiniGuard עם InfiniBox ותשתית התוכנה שלנו מאפשר ללקוחות לקבל פתרון אחסון עמיד וחזק במיוחד.

הלקוחות יכולים ליצור אלפי Snapshots ביום וזה לא משפיע על הביצועים או נפח האחסון הזמין. זה לא כמו הפתרונות המסורתיים הזמינים בתעשייה ואנחנו יכולים להפוך את הפתרונות האלה ל-Imutable – כתוב פעם אחת וקרא המון פעמים.

כשהלקוח יודע שהמידע שגובה לא יכול להשתנות הוא יודע שהוא יכול לסמוך על הגיבוי שלו במקרה של תקלה בשרת המרכזי או במקרה של אירוע סייבר.

היכולת הזו של InfiniGuard מאפשרת לנו לספק ללקוחות פתרון גיבוי ושחזור מיידי מאוד מהיר. הלקוחות יודעים ששכבת האבטחה החשובה ביותר היא זו שמגינה על המידע כי בסופו של יום לאחר התקפת סייבר הם חייבים לשמור על המידע שלהם מוגן וזמין לשחזור והתאוששות מהירה וכאן InfiniGuard מככב.

אנחנו מאפשרים ללקוחות לבצע גם סימולציות על InfiniGuard כדי לוודא שהמידע אכן מוגן ומאובטח."

ציינת שיש לכם שכבת הגנה "נסתרת" מפני תקיפות סייבר. תוכל להסביר עליה ברמה הטכנית?

"כן בוודאי. תרחיש התקיפה העיקרי שעלול לפעול כנגד פתרונות האחסון שלנו הוא תוכנת כופרה שמצפינה את כלל הדאטה של הלקוחות כאשר שחרור המידע מותנה בתשלום לתוקף. הבעיה היא שגם אם הלקוח ישלם לא תמיד הוא יקבל את כל המידע אם בכלל יקבל חלק ממנו. הדרך להתגונן מכך היא לשמור על עותק של המידע שוירוס הכופרה לא יכול לראות – שהוא לא נראה מחוץ לפלטפורמה ושהוא Imutable. במקרה של InfiniGuard וירוס התקיפה לא יכול בכלל לראות את המידע שעל השרת.

אחד האנליסטים שראה את המערכת אמר שזה כמעט כמו Air Gap וירטואלי. כאילו כתבת את המידע על איזה טייפ והעברת אותו למקום אחר לגמרי. זו דרך מאוד אפקטיבית לשמירה על המידע.

האם העולם הטכנולוגי יותר מפוקס על אבטחת סייבר (Cyber Security)? מה הראיה של Infinidat על זה?

"Infinidat כמו כל חברת סייבר מאוד מפוקסת על יצירת מגנוני סייבר טובים. יש לנו CSO, יש לנו דוחות אבטחה, יש לנו בדיקות חדירה קבועות גם על הרשתות שלנו וגם על המוצרים שלנו. כשאנחנו מספקים ללקוח InfiniBox או InfiniGuard אנחנו מוודאים שהכל נוצר והותקן בסביבה מאוד בטוחה ומאובטחת כדי להבטיח ללקוחות שלנו הגנה מיטבית ושלא הוחדר ווירוס בעת בניית המערכת במפעל.

עשינו גם בדיקות אבטחה בעזרת חברות חיצוניות המתחמחות בתחום וקיבלנו ציונים ופידבקים מאוד טובים על מערך האבטחה שלנו. אני מאוד שמח ממצבנו הנוכחי. כמובן שעולם הסייבר לא נעצר לעולם וכל הזמן יש צורך בחידושים ושיפורים למערכי האבטחה. אנחנו ממשיכים כל הזמן לבדוק, לנטר ולאבטח את המוצרים שלנו על מנת להבטיח רמת אבטחה כמה שיותר גבוהה עבור הלקוחות."

מעבדת האחסון של Infinidat בהרצליה. קרדיט: יח"צ

אחד ה-Key Features של Infinidat זה פתרונות Peta byte Scale Storage. איך אתם מצליחים להעביר כמויות כאלו עצומות של מידע במהירות בזמן גיבוי או שחזור?

"זה נקודה חשובה וזה גם מה שמייחד אותנו. זה לא רק תוכן שיווקי – זה משהו אמיתי. כשהמייסד יצר את החברה זה היה קפיצה רצינית קדימה. יצרנו פלטפורמה שכוללת מספר סוגי רכיבים: HDD, SSD, DRAM שכולם עובדים ביחד כאשר מרבית ה-I/O עובר דרך ה-DRAM. הרבה מיכולת ההעברה המהירה שלנו זה הודות למנגנון ה-Cache שיצרנו שמאפשר להעביר כ-95% עד 98% מהמידע והבקשות דרך ה-DRAM מבלי "לדבר" עם כונני האחסון עצמם. מה שיצרנו זה מנגנון Cache חדשני ואחר לגמרי מהמון בחינות. דבר שני הוא גישת Deep Learning. המערכת שלנו נוצרה כך שהיא מתאימה את עצמה לשימושים של הלקוח גם אם הם משתנים באופן קבוע. הלקוחות לא צריכים להתעסק כל הזמן בקינפוגים והגדרות כי המערכת עושה הרבה מזה עבורם."

שאלה אחרונה, האם אנחנו רואים התקדמות של עולם הטכנולוגיה, ובפרט חברות אחסון ו-Infinidat אל עבר "עולם" מבוסס בינה מלאכותית (AI)?

"כן, בהחלט. יש כמה מימדים בפתרון שלנו שממנף AI. בנוסף ל-Cache יש לנו את ה-infiniverse שבודק את בריאות והתראות המערכת וחוזה/מנבא את בריאות המערכת העתידית וצעדי תחזוקה שייתכן ויידרשו בעתיד.

התעניינו גם בפעילות של Infinidat בישראל, ולשם כך נאות לענות לשאלותינו אורן ישרים, מנהל הפעילות האיזורי:

מה המשמעות והייחודיות של מרכז המו"פ הישראלי? האם הוא צפוי לגדול בשנים הקרובות?

ישרים: "אחד היתרונות של Infinidat הוא שמרכז המו"פ שלה ממוקם בישראל, בה נמצאים כמה מהמוחות הגדולים ביותר של פיתוח טכנולוגי ואבטחת סייבר. אין ספק שלקוחותינו נהנים מהידע העמוק, רוח היזמות, התרבות והגיוון שנטועים בצוותי המו"פ שלנו. הם אינם "יס מנים" – הם אנשים חושבים, בעלי דעות, ניסיון וידע והם מתמודדים עם אחת הטכנולוגיות המורכבות והחזקות ביותר, המוצבות בארגונים הקריטיים ביותר בעולם. מרכז המו"פ מחדש ומקדם פתרונות חדשים ופורצי דרך, תוך שיפור תמידי של InfiniBox לטובת ארגונים ברחבי העולם ולתמיכה בהם, ככל שנפחי הנתונים הולכים וגדלים וככל שהצורך בביצועים גמישים ומהירים הופך קריטי עבור עסקים. Infinidat תמשיך ותשקיע במרכז המו"פ שלה בישראל כחלק ברור מהאסטרטגיה של החברה".

אילו חברות בישראל משתמשות בפתרונות של Infinidat?

ישרים: "בישראל ביצענו פרויקטים גדולים בחברות אנטרפרייז רבות מכלל המגזרים, דוגמת בנק לאומי, שהטמיע את InfiniBox בנפח של מעל ל-5 פטה בייט למערכות ליבה ומערכות DR. קבוצת כלמוביל הטמיעה נפח של מעל ל-2 פטה-בייט, חברות הביטוח ביטוח ישיר והכשרה חברה לביטוח הטמיעו InfiniBox עבור כלל סביבות הארגון עם נפח של  מספר פטה בייט כל אחת, חברת אמדוקס, אקסליבריס והרשימה עוד ארוכה וכוללת את מרבית ארגוני האנטרפרייז בישראל. בזכות ה-InfiniBox הלקוחות שלנו הצליחו לבצע קונסולידציה של מספר גדול של מערכות אחסון שונות והיום כולם נהנים מפשטות בניהול הנתונים, זמינות גבוהה בתצורת אקטיב-אקטיב ועוד ערכים רבים אחרים. אני גאה לספר שלאחרונה InfiniBox סייע להאיץ את המחקר והפיתוח של תרופות וחיסונים לקורונה כאשר הוא הוטמע בפרויקט הבינלאומי של iReceptor Plus  ואוניברסיטת בר-אילן, המציע גישה למאגר גנטי עצום של מאות אלפי רצפי חיסונים של חולי קורונה".

פיל דיבר בראיון על העדפות של חלק מהחברות לשרתים on prem לעומת off prem ולהיפך, האם יש איזה העדפה ברורה של השוק הישראלי לoff prem או on prem?

ישרים: "השוק הישראלי מתנהג דומה לרוב העולם עם נטייה קלה לשמרנות. במאקרו אנו רואים מגמה לפיה הארגונים הגדולים ביותר יעדיפו תשתית מקומית (on prem) בין אם ליישום מסורתי או יישום של ענן פרטי/מקומי ואילו ארגונים קטנים יותר יעדיפו לעשות שימוש יותר נרחב בענן ציבורי כזה או אחר בעיקר לטובת תהליכים עיסקיים או שירותים, וזאת כדי להימנע מהשקעה הונית בתשתיות, הגם שבשורה התחתונה מדובר ביישום שעל ציר הזמן יקר לאין שיעור. בגזרת אבטחת המידע, תקיפות סייבר בעיקרן גורמות ללקוחות להעדיף לשמור על תשתיות קריטיות בשליטתם, וזה פרמטר סופר משמעותי, בעיקר לסקטורים עם רגולציה משמעותית. לסיכום, השוק הישראלי מאמץ את הענן, אך בצורה הדרגתית ומהוססת לרוב, כאשר הענן הפרטי, שמשאיר את השליטה בפנים הארגון, הוא הענף המרכזי שהולך וגדל ושאליו Infinidat  עשתה התאמה מעולה עם יישום דוגמת OUTPOSTS של AWS, שמאפשר שירות ענני בתוך הדטה סנטר של הארגון".  

האם אתה יכול לשתף בנתוני מכירות של Infinidat?

ישרים: "אנחנו לא מגיבים על נתונים כספיים ספציפיים או תוצאות. עם זאת, ל-Infinidat היו תוצאות טובות מאד בשנת 2020, והיא הראתה גידול עוקב בכל ארבעת רבעוני השנה, עם רווחים ותזרים מזומנים חיובי. בשנת 2020 זכינו בפרויקטים רבים בחברות מרשימת ה-Fortune500  שהציגו המשך השקעה משמעותית ב- Infinidat בלקוחות קיימים ואימוץ הטכנולוגיה בלקוחות חדשים. הורטיקלים החזקים ביותר של החברה הם בתחום השירותים הפיננסיים (בנקים וחברות ביטוח), ספקי ענן ו- IT, וטלקום. בשנת 2020 בישראל, ראינו מגמת גידול משמעותית של לקוחות קיימים, בין אם בהרחבת תשתיות פיזיות ובין אם גידול בשימוש ב-Capacity on demand (COD) וכניסות מרשימות של לקוחות חדשים שראו את הערך בשימוש ב-InfiniBox, היעילות והמצוינות הטכנולוגית אשר תרמה ועוד תתרום רבות להאצת התהליכים העיסקיים ושמירה על זמינות המידע ברמה הגבוה ביותר".

ניתן לציין נתונים נוספים בנוגע למכירות גלובלית:

  • החברה סיפקה עד היום נפח אחסון של למעלה מ- 7.1 אקסה-בייט ברחבי העולם. 
  • Infinidat גדלה עם מומנטום ברור, הבא לידי ביטוי בגידול אדיר של חצי אקסה בייט ברבעון הרביעי של 2020 ותוצאות שיא ברבעון הראשון של 2021.  

 

לידור צרויה
עם מספר שנים של עבודה וניסיון בתחום ה-New Media והטכנולוגיה, לידור החליט להקים את Tech-IL בשנת 2018 עם מטרה ברורה – להיות שם דבר בתחום הטכנולוגיה. עם ניסיון וידע רב בניהול דיגיטל, עריכה, וטכנולוגיה, לידור מביא מוטיבציה ורצון לשים תוכן איכותי וטוב בחזית המדיה ע"י סיקורים, חדשות, וסרטונים בערוץ היוטיוב.
דילוג לתוכן