fbpx

פרזנטנס מסכמת את עונת התוכניות ומאיצי היזמות

בוגרי Made in TLV (צילום עדי שרגא)
בוגרי Made in TLV. צילום: עדי שרגא

ארגון פרזנטנס מסכם היום (ד׳, 23.6.2021) עונת פעילות עם ארבע תכניות יזמות מובילות; שלושה מאיצי יזמות של תכנית "Made In" שהתקיימו בדרום תל אביב, יפו וחיפה והתמקדו ביזמים ויזמיות מקומיים בתחילת דרכם ותכנית ״MoveUp״- פוסט-אקסלרטור ייחודי ליזמים ויזמיות טכנולוגיים מהחברה הערבית הנמצאים בשלב פיתוח מתקדם, אשר מקנה כלים לקידום הסטארטאפים תוך התאמה וליווי אישי.

על אף התפרצות נגיף הקורונה בשנה החולפת, ארגון פרזנטנס פעל ללא לאות כדי לאפשר את המשך פעילות התכניות בין השאר באמצעות התאמות טכנולוגיות להנגשת מערך התכניות באופן מקוון והשקת פלטפורמה חדשנית הכוללת אתר תוכן, בנק כלים ורשת חברתית לבוגרים ומשתתפים באמצעותה ניתן ליצור שיתופי פעולה באופן חדשני.

התכניות התקיימו בתמיכת קרן סיטי ובשיתוף עיריית תל-אביב-יפו, מרכז היזמות והחדשנות ״הרציף״ בשכונת נווה שאנן, מרכז הצעירים יפת83 ביפו, אגף דיפלומטיית חוץ של שגרירות ארצות הברית, מרכז הטכנולוגיה בריטניה ישראל – UK Israel Tech Hub וקרן ההון סיכון Takwin. בשבוע שעבר נערך אירוע הסיום (דמו דיי) של מאיץ היזמות Made in Tel-Aviv אותו מובילה פרזנטנס בשיתוף עם עיריית תל אביב-יפו ובתמיכת קרן סיטי העולמית. האירוע התקיים על הגג העירייה בהשתתפות ראש העירייה רון חולדאי, מנכ״ליות פרזנטנס, בוגרי התכנית, יזמים ואנשי עסקים נוספים.

מעל ל-40 יזמים ויזמיות מאוכלוסיות בתת-ייצוג השתתפו בארבעת התכניות וקיבלו סיוע וליווי צמוד במגוון תחומים כגון בניית תכנית עסקית ושיווקית, בניית מודלים עסקיים, היכרות עם השוק, פיצ׳ינג ועוד והשיקו מיזמים טכנולוגיים, עסקיים וחברתיים. באמצעות התכניות ופעילות פורצת דרך להנגשת יזמות, ארגון פרזנטנס חושף יזמים ויזמיות מאוכלוסיות מגוונות לכלים, יכולות ופרקטיקות המאפשרים להם להקים מיזמים ולהשתלב באקוסיסטם היזמי של ישראל.

בין בוגרי התכניות ניתן למנות את סוזאן סייאד והינד עבד אל באקי שהקימו את מיזם ״מגישות את החלומות שלנו״, אשר עוסק בסיוע, קידום קריירה והשמה של נשים ממזרח ירושלים בשוק העבודה, המיזם הוקם בשנה החולפת עקב אחוז האבטלה שהלך וגדל גם בקרב נשים במזרח ירושלים, סוזאן והינד מסייעות לנשים אלו בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות, נטוורקינג ועוד; באבי באריו, שהקים את מיזם ״YOUR MENTOR״ העוסק בהתפתחות אישית ומנטורינג ומקיים קשר איכותי בין צעירים מקהילת מבקשי המקלט לחברה הישראלית, והכנה לחיים הבוגרים; אודליה ארמיאס שהקימה מרכז למימוש זכויות מול מוסדות ממשלתיים ומול מעסיקים ומיזמים נוספים; אימרי קלמן וניר נוי שהקימו את מיזם ״קהילת המגורים פוטלאצ׳״ אשר יוצר אקוסיסטם חיובי וייצרני המחבר בין דיירים בבניין שצורת החיים בו היא שיתופית למטרת שיפור איכות החיים, ויצירת פלטפורמה לחשיפת המיומנויות של הדיירים והפקת משאבים שיסייעו במימון שכר הדירה.

אריאלה רוזן וחולוד עיוטי מנכ"לית משותפת בארגון פרזנטנס: "אנו מתרגשות על צאתם לדרך חדשה של יזמים חדשים בישראל. דווקא בתקופה בה אי הוודאות הולכת ומתגברת והפערים העצומים בקרב אוכלוסיות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית רק מעמיקים, אנו בפרזנטנס ממשיכים לפעול ליצירת שינוי חברתי באמצעות יזמות ואנו גאים במשתתפים המוכשרים אשר מממשים את הפוטנציאל שלהם, מחזקים את הקהילות המקומיות ולוקחים חלק באקוסיסטם היזמי בישראל״.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן