fbpx

חוזרים בקרוב לשוק העבודה או מחפשים עבודה כבר זמן רב?

נדב אבני, סמנכ'ל השיווק של Radix. קרדיט צילום- שמוליק חזן
נדב אבני, סמנכ'ל השיווק של Radix. קרדיט צילום- שמוליק חזן

בעוד כחודש "בועת" החל"ת של השנה וחצי האחרונה בישראל תתפוצץ ועשרות אלפי ישראליים יחזרו יחדיו לשוק העבודה, מה שעלול להפוך את חיפוש העבודה למאתגר אף יותר.

בין אם מדובר בעבודה הראשונה שלכם, שינוי קריירה או חלילה פיטורים, חיפוש עבודה הוא תהליך שכולנו צריכים לעבור בחיינו הבוגרים. בעוד התהליך של מציאת תפקיד חדש ומלהיב יכול להיות כיף, עבור מחפש העבודה עצמו, התהליך גם יכול להיות די מייגע- שליחת עשרות אם לא מאות מיילים, חיפוש מתמיד ברשת, שיחות טלפון סתמיות וקרות וסינון של מאות מודעות חיפוש עובדים, אלמנטים שלוקחים זמן ומיקוד. זו בדיוק הסיבה שאומרים שחיפוש עבודה הוא עבודה במשרה מלאה.

בנוסף, כאשר חיפוש העבודה נמשך קצת יותר זמן ממה שמחפש העבודה חשב וציפה, זה צפוי להשפיע באופן דרמטי על היחס שלו לחיפוש העבודה עצמה.

אז כיצד ממשיכים לחפש עבודה בצורה יעילה, תוך כדי שמירה על בריאות נפשית והפקת המיטב מהזמן היקר שלנו? ממש בפשוט, באמצעות כמה טיפים קטנים:

 

  1. שמירה על שגרה – אוקיי, הבנו כבר כי חיפוש עבודה היא עבודה בפני עצמה, אז ככה גם צריך לגשת אליה. אדם מובטל עלול למצוא את עצמו מתנהל בעצלתיים בתהליך חיפוש העבודה, כי פתאום אין צורך לענות לבוס או למשאבי האנוש בחברה. עצתי כאן ועכשיו, תפעלו בכל הכוח כדי להתנגד לפיתוי הזה. זהו מדרון חלקלק שרק יגרור אתכם לבור של עייפות וחוסר פרודוקטיביות, בתקופה בה יש משמעות אדירה לשמירה על מנטליות פרודוקטיבית ואפילו שמירה על שגרת הבוקר הרגילה (כל עוד יש אחת כזאת). גיליתי כי עבורי מועיל מאוד להתעורר מוקדם כרגיל, לשתות את הקפה של הבוקר ולהתלבש ישירות בבגדי עבודה. שמירה על השגרה הזאת הכניסה אותי ל"מוד" של עבודה ועזרה לי להתמודד עם חיפוש העבודה במוח רענן שקבע מטרות מראש

 

  1. הגדרת יעדים כאשר מתחילים לחפש את העבודה החדשה, צריך להגדיר לעצמנו יעדים יומיים או שבועיים. נכון שהמטרה העיקרית היא למצוא עבודה, אבל מועיל מאוד "לשבור" מידי פעם את התהליך לטובת משימות קטנות ברות השגה. אפשר למשל להגדיר יעד למספר המודעות שנבדקות מידי יום או שבוע, על מספר החברות הפוטנציאליות שחוקרים אודותיהן, על מספר האנשים איתם יוצרים קשר וכו'… חיפוש עבודה בסופו של דבר הוא משחק של מספרים בבסיסו ועמידה ביעדים שהצבת לעצמך תעניק לכם תחושה של הישג שיתדלקו את הדחף להמשיך

 

  1. עקבו אחר ההתקדמות שלכם חיפוש עבודה זו עבודה, זוכרים? בעבודה היומיומית שלכם אתם מקבלים מטלות שצריך לעמוד בהן, איתן מגיעים מדדי ביצוע. תפתחו קובץ אקסל מסודר, שיעשה לכם סדר אודות כלל החברות שפניתם אליהן כבר- הדבר האחרון שאתם רוצים זה פנייה חוזרת לחברה שאתם אפילו לא זוכרים שכבר הגשתם אליה קורות חיים. כמו כן, בגיליון זה תוכלו לתעד את מספר הפניות החוזרות שקיבלתם ואת קצב ההתקדמות שאתם מבצעים עם כל אחת מהן. זה יכול להרים את רוחכם ולשמור אתכם אופטימיים. תאמינו לי, זה עובד!

 

  1. שפצו את הנוכחות שלכם בסושיאל מדיה – אם עד עכשיו לא עברתם על הדפים שלכם ברשתות החברתיות, אין זמן טוב יותר לעשות את זה מהזמן בו מחפשים עבודה. תרעננו את פרופיל הלינקדאין שלכם עם מסרים שמתארים אתכם בצורה המדויקת ביותר, את הכישורים והניסיון התעסוקתי שלכם. זה יכול להיות גם פלטפורמה נהדרת לנטוורקינג עם אנשי קשר בחברות הפוטנציאליות אותן אתם בודקים. רשתות חברתיות יכולות להיות מאוד שימושיות בהפצת השמועה על חיפוש העבודה שלכם. זכרו, זה משחק של מספרים והרבה הרבה קשרים…

אחרי שעברתם ויישמתם את ארבעת כללי הזהב הללו, תמיד תזכרו, אבטלה היא לא כישלון! עבור רבים אובדן עבודה יכול לפגוע בתחושת הגאווה והמטרה. לכן, לא משנה כמה זמן לוקח למצוא עבודה שמתאימה לניסיון ולכישורים שהעובד מביא איתו בסל הכלים, חשוב להבין שלהיות מובטל לא אומר שאתה כישלון. למעשה, זה דווקא יכול להוות יתרון רב לצמיחה האישית והמקצועית שלכם ובמהלך תקופת "ההשבתה" הזו, ניתן לחדד ולדייק את עצמנו ולהרחיב את פורטפוליו היצירתיות שלנו על ידי לימוד מיומנות חדשה. נסו משהו שבדרך כלל לא הייתם עושים, אתם הבוס פה עכשיו, אז השתמשו בתבונה.

הכותב הינו נדב אבני, סמנכ"ל השיווק של Radix, המפתחת מערכות ניהול מבוססות ענן למכשירים חכמים

דילוג לתוכן