fbpx

כש-FPS ו-RPG נפגשים: סיקור Outriders

outriders review main

Outriders הוא משחק RPG שיצא ממש לאחרונה והצליח לעורר סביבו לא מעט סקרנות טרם ההשקה. Outriders הוא אחד המשחקים היותר מעניינים שיצאו השנה והוא משלב בתוכו לא מעט אלמנטים ממשחקי ה-FPS אך הוא עדיין שומר על האלמנטים החשובים של משחקי ה-RPG.

רוב המשימות והגיימפלי כוללים קרבות אל מול מגוון אויבים עם שלל של נשקים. חלקן אפילו מזכירות משימות ממשחקים כמו Call Of Duty או Battlefield. יחד עם זאת, Outriders שומר על אלמנטי המפתח של משחקי ה-RPG ולמעשה, מבלי לעשות loot ולשפר את הנשק והלבוש יהיה קשה מאוד להתקדם במשחק.

העלילה

העלילה של Outriders מתרחשת בתקופה עתידנית, כמה עשרות שנים לאחר שהאנושות השמידה את כדור הארץ. בעוד שבני האדם שלחו לחלל שתי חלליות עמוסות באנשים, רק אחת שרדה את ההמראה. לאחר 86 שנים של טיסה בחלל, האנשים ששרדו מוצאים כוכב שממבט ראשון נראה מתאים למגורים – Enoch.

מהר מאוד המראה הפסטורלי של Enoch מתחלף באימה. לא חולף זמן רב מאז הנחיתה והכוכב מתגלה כאחד הרסני עם כוחות מיסטיים שמאיימים על האנושות. אם הכוחות ההרסניים של הכוכב לא מספיקים, גם בני האדם פותחים במלחמות אינסופיות כאשר כל התיישבות נלחמת בשנייה.

מרבית המשחק מתרחש סביב התקווה להשבת אספקה נוספת של ציוד ומזון מן החללית שהקשר עבד עימה ובתקווה להחיות מחדש את האנושות במקום בטוח וללא מלחמות. בדרך ישנם לא מעט מכשולים ובאופן מעניין חלק מבני האדם מקבלים כוחות על דרך הכוחות המוזרים של הכוכב.

outriders review image1
מתוך המשחק. צילום: טוני מלינקוביץ'

חווית המשחק

ההתחלה של המשחק מעט משעממת ולא מתרחש יותר מידי מעבר להליכה בכוכב. בדיוק כשהתחלתי לחשוב שזה המשחק המשעמם ביותר של 2021, הכל התהפך והוא הפך במהרה למשחק אקשן מלא יריות, קרבות והסתבכויות בעלילה. לאורך כל המשחק פוגשים מגוון רחב של אויבים, לא מעט ציוד ונשקים וגם לא מעט אזורים כאשר כל אחד שונה לחלוטין מהשני.

כן חשוב לי לציין שהעלילה הרגישה לעיתים שהיא חוזרת על עצמה: מגיעים ליעד חדש, נלחמים בכל האויבים שנמצאים בו וממשיכים הלאה. המפתחים של המשחק שמו גם תיבות עם תחמושת תמיד ליד הדלת שמאחוריה אמור להתפתח קרב מעניין כך שזה מעט הרס את העלילה.

אחד הדברים היותר מעניינים במשחק הוא ה-Healing. בעוד שברוב המשחקים בשוק צריך להתחבא הרחק מהאקשן על מנת לצבור בחזרה HP, ב-Outriders צריך להרוג אוייבים ורצוי להרוג אויבים גדולים וכמה שיותר מהם. גם אם היינו רוצים להתחבא במקום אחד, זה כמעט ובלתי אפשרי שכן המשחק והאוייבים מאוד דינמיים. זה בהחלט בונוס גדול לטובת המשחק.

למרות החזרתיות המשחק נשאר מהנה ומדי פעם יש גם טוויסטים והפתעות. אם אתם חובבים של משחקי אקשן ויריות אין ספק ש-Outriders יהיה מהנה עבורכם.

outriders review image2
מתוך המשחק. צילום: טוני מלינקוביץ'

השילוב בין FPS ל-RPG

Outriders עשוי לתת תחושה של משחק FPS אך בפועל מדובר במשחק RPG. המשחק מאפשר לאסוף, להחליף, לקנות ולמכור דברים וחומרים כאשר כל אחד מהם משפיע על מהלך המשחק ועל הקרבות השונים. כשהתחלתי את הסיקור לא הייתי בטוח אם השילוב הזה יצליח אך עכשיו אני יכול לומר בביטחון שהוא הצליח ובגדול.

בין אם אתם שחקני FPS ובין אם אתם שחקני RPG אתם תיהנו מן המשחק. Outriders לא מרגיש "כבד" מדי והוא מאפשר לשחקנים לבחור האם להקדיש זמן רב לשדרוג בגדים ונשקים ואיסוף חומרים או להשקיע את רוב הזמן בקרבות ובמשימות השונות.

בתור שחקן FPS, הצלחתי ליהנות מהמשחק ולהשיג ציוד מתקדם ונדיר גם מבלי להתמקד יותר מידי באיסוף חומרים ו-looting.

רמות קושי ופיצ'רים מגניבים

רמות הקושי של המשחק נפתחות בהתאם ליכולת של השחקן. על מנת לפתוח רמת קושי גבוהה יותר, צריך להילחם ביותר אויבים. כמו כן, ככל שרמת הקושי גבוהה יותר כך גם ה-Loot שזמין לשחקן יהיה נדיר יותר וטוב יותר. כמו כן, במידה מסויימת השחקנים יכולים לשלוט על העלילה וההתרחשויות במשחק. כבר בשלב די התחלתי מופיעה האפשרות לבחור את הכוח המיוחד של השחקן.

גם לאחר בחירת הכוח ניתן לעשות שדרוגים ושינויים בעזרת נקודות מיוחדות שאותן מקבלים בכל רמה. בנוסף, ניתן לפתח דיאלוגים עם הדמויות השונות במשחק ובכך להשפיע על מערכת היחסים שבין השחקן הראשי לשאר הדמויות ולקבל יותר מידע אודות העלילה של המשחק ועל הדמויות עצמן.

המשחק תומך גם ב-Co Op וב-Crossplay (בערך). כל שחקן יכול לבחור אם לעשות את המשימות לבד או לשחק עם חברים וזה לא משנה אם השחקנים משתמשים בציוד שונה, כלומר שחקן עם Playstation 5 יוכל לשחק עם שחקן מחשב למשל. לחילופין ניתן גם לשחק סולו את כל המשחק.

outriders review image3
מתוך המשחק. צילום: טוני מלינקוביץ'

DLSS

Outriders תומך בטכנולוגיית DLSS של NVIDIA המאפשרת לשפר את ביצועי המשחק בעזרת מנגנון בינה מלאכותית וליבות Tensor הזמינות בכרטיסי מסך מסדרת RTX 20 ו-RTX 30. את טכנולוגיית ה-DLSS בדקנו ב-Outriders עם כרטיס המסך RTX 3070 Founders Edition שקיבלנו לצורך הסיקור מ-NVIDIA.

עם DLSS הצלחנו להגיע לשיפור משמעותי בביצועים ולהריץ את המשחק ברזולוציות גבוהות כמו 1440p ו-2160p ולקבל FPS גבוה. חשוב כמובן לציין ש-DLSS היא לא טכנולוגיה מושלמת וישנן סצינות שבהן איכות התמונה עשויה להרגיש מעט ירודה אך בחוויה הכוללת אין ספק ש-DLSS תורמת לחווית המשחק.

באגים

לצערנו, כמו בעוד כותרים שיצאו השנה גם Outriders לא חף מבאגים. המפתחים של המשחק אף נאלצו לבטל את ה-Cross Play באופן זמני לאור תקלות חוזרות ונשנות. כן חשוב לציין כי מאז ההשקה המפתחים תיקנו אחוז גדול מהבאגים אך עדיין יש כאלו במשחק. אישית לא נתקלתי בבאגים משמעותיים במהלך המשחק אך כן חשוב לציין כי הם קיימים.

אנחנו מעריכים ומקווים שפיצ'ר ה-Cross Play יחזור בהקדם וששאר הבאגים הקטנים יתוקנו יחד איתו.

סיכום

לסיכום, Outriders הוא משחק מגניב וכיפי שמתאים לאנשים שמגיעים מעולמות ה-FPS וה-RPG כאחד. בעוד שישנה חזרתיות מעט מעצבנת בעלילה המשחק מצליח לשמור על מתח ולגרום לשחקנים להישאר עד המשימה האחרונה (והמפתיעה). נכון, המשחק לא חף מבאגים והוא גם לא משחק מושלם אך לדעתי הוא בהחלט כיפי ומהנה.

כמו כן, טכנולוגיית DLSS מאפשרת להרים את הגדרות הגרפיקה גם על כרטיסי מסך חלשים יחסית ובכך להשיג ביצועים מעולים ברזולוציות גבוהות גם במחשבי גיימינג שלא כוללים כרטיסי מסך יקרים מהשורה הראשונה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן