fbpx

הכל למען המפתחים: הכרזות התוכנה של NVIDIA מ-GTC 2021

nvidia gtc 2021 image
קרדיט: NVIDIA

במסגרת GTC 2021 הציגה NVIDIA מפת דרכים לשנים הבאות עם שורה ארוכה של חידושים בתחום החומרה. יחד עם זאת, NVIDIA מציעה פורטפוליו ענק ורחב של פתרונות תוכנה למפתחים – כאלו המסוגלים להאיץ יישומי בינה מלאכותית הן בהרצה שלהם והן את תהליכי הפיתוח שלהם.

כבר מספר שנים ש-NVIDIA מספקת לשוק פלטפורמות ולא רק מוצרי חומרה. פלטפורמת CUDA המפורסמת שלה מצליחה למשוך מפתחים ממגוון רחב של תחומים ולהפוך את הליכי הפיתוח לקלים וקצרים יותר מבעבר. בעידן המודרני ישנה שורה ארוכה במיוחד של יישומים וכלי פיתוח המבוססים על CUDA של NVIDIA.

במסגרת GTC 2021 הציג מנכ"ל ומייסד החברה ג'נסן הואנג שורה של חידושים ברמת התוכנה וכן גם כמה שיתופי פעולה מעניינים מאוד עם חברות מובילות בשוק כמו BMW. גם השנה המסר היה ברור: פתרונות התוכנה של NVIDIA כאן כדי להישאר והם הולכים להתרחב באופן משמעותי כל שנה.

NVIDIA Omniverse - Enterprise
אילוסטרציה של Omniverse . קרדיט: NVIDIA

NVIDIA Omniverse Enterprise

NVIDIA מכריזה על זמינותה של פלטפורמת NVIDIA Omniverse Enterprise – הפלטפורמה הראשונה בעולם המאפשרת לצוותי עיצוב 3D לעבוד יחד על גבי יישומים שונים ופרויקטים מורכבים בזמן אמת ובמרחב וירטואלי משותף. פלטפורמת Omniverse Enterprise נועדה לסייע לצוותי עיצוב, שברוב המקרים הינם גדולים, מגוונים ביכולות המקצועיות של חבריהם ומפוזרים גיאוגרפית, לעבוד יחדיו על פרויקטים מורכבים בזמן אמת מרחוק דרך כל מכשיר, ללא צורך בפגישות אישיות או החלפה של קבצים גדולים האחד עם השני.

הפלטפורמה נמצאת בימים אלו בשימושם של ארגונים בינלאומיים שונים, בהם קבוצת BMW. במהלך GTC 2021 הציג הואנג יחד עם מנהל בכיר ב-BMW כיצד הם נעזרים ב-Omniverse Enterprise על מנת לתכנן באופן מלא מפעלי רכבים ענקיים. בהדגמה ניתן היה לראות כיצד הבינה המלאכותית במרחב הוירטואלי מדמה מפעל שלהם, מבני האדם ועד למכונות האוטונומיות.

בזמן אמת תוך שהסימולציה רצה, צוותי ההנדסה מסוגלים לאמן את הבינה המלאכותית המניעה את הרובוטים האוטונומיים וכן גם להזיז ולשנות אובייקטים בתוך המפעל. הדבר מאפשר להנדס באופן מדויק ובטוח מפעלי ענק או לנהל פרויקטים רחבי היקף בקלות יחסית.

devzone-cuquantum-og-social-og-70
אילוסטרציה של cuQuantum. קרדיט: NVIDIA

cuQuantum SDK – המחשוב הקוואנטי מגיע לכרטיסי מסך

המחשוב הקוואנטי כבר כאן אבל גם לא בדיוק כאן. בעוד שהמחשבים הקוואנטיים עדיין לא נמצאים בשימוש רחב היקף, חוקרים רבים מהתחום מבצעים סימולציות של מעגלים ומחשבים קוונטיים על גבי מחשבים ושרתים "רגילים". כרטיסי המסך של NVIDIA שמשמשים כבר היום לסימולציות פיזיקליות רבות נרתמים כעת גם למחשוב הקוונטי.

במסגרת GTC 2021 הציג הואנג את cuQuantum SDK – מדובר ב-SDK חדש למפתחים אשר נועד לפתח ולהאיץ סימולציות של מחשבים קוואנטיים על גבי כרטיסי המסך של NVIDIA. יכולת המחשוב המקיבילי של כרטיסי המסך האלה גבוה משמעותית מזה של מעבדי X86 ובהתאם הם מסוגלים להאיץ באופן משמעותי סימולציות של מחשבים קוונטיים.

לדברי NVIDIA, משימות סימולציה שעשויות לקחת כ-10 ימים על גבי מעבדים ייקחו רק כשעתיים על גבי כרטיסי המסך שלה. מדובר בפריצת דרך חשובה ומשמעותית בתחום המחשבים הקוונטיים.

NVIDIA-Morpheus-featured
אילוסטרציה. קרדיט: NVIDIA

NVIDIA Morpheus

בנוסף, הציגה אנבידיה ב-GTC 2021 את פלטפורמת NVIDIA Morpheus המביאה אוטומציה מונעת בינה מלאכותית לתעשיית הסייבר סקיוריטי. הפלטפורמה החדשה, אשר מונעת באמצעות מעבדים גרפיים (NVIDIA GPUs) ומעבדי נתונים (NVIDIA BlueField DPUs) מאפשרת לספקי שירות בתעשיית הסייבר לפתח פתרונות אבטחה מבוססי בינה מלאכותית המסוגלים לזהות פרצות אבטחה באופן מידי.

פלטפורמת Morpheus והכלים השונים הזמינים עימה, מסוגלים לזהות ולמנוע איומי אבטחה בשעה שהם מתרחשים, זאת באמצעות השימוש בטכנולוגיית למידת מכונה המאפשרת זיהוי, תפיסה ונקיטת פעולה מידית כנגד איומי אבטחה ופעילויות חריגות המתרחשות בסביבת מרכז הנתונים, אשר היו בלתי ניתנים לזיהוי עד עתה.

הפלטפורמה מסוגלת לזהות גם דליפות של מידע רגיש בלתי מוצפן, מתקפות פישינג (דיוג) ונוזקות. הפלטפורמה תבצע שימוש ביכולות הבינה המלאכותית של אנבידיה, כמו גם בשבבי BlueField 3 DPU, על מנת לאפשר את ההגנה על מרכזי הנתונים מהליבות ועד לקצה.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן