fbpx

אסוס מכריזה על ה-PN51: מחשב מיני חדש ועוצמתי

ASUS Mini PC PN51
ה-PN51. קרדיט: ASUS

אסוס (ASUS) מכריזה על ה-Mini PC PN51, מחשב קומפקטי במיוחד המספק ביצועים עוצמתיים עבור מגוון רחב של יישומים ביתיים ועסקיים – ממשיך דרכו של הדגם Mini PC PN50 הפופולרי. ה-Mini PC PN51 מגיע עם מעבדי Ryzen 5000 של AMD לשוק הניידים בהם משולב השבב הגרפי Radeon Vega 7, והוא תומך בזיכרון DDR4 בתדר גבוה של 3,200Mhz.

ה-Mini PC PN51 תומך ברזולוציה של עד 8K בקצב ריענון של 60 הרץ או בעד ארבעה מסכים בו זמנית עם רזולוציה של עד 4K בקצב ריענון של 60 הרץ. מחשב זה מתאים גם לשימוש בתרחישים עסקיים גמישים עם אפשרות להגדרת היציאות שלו. תמיכה ברשת אלחוטית בתקן WiFi 6 (או 802.11ax) מבטיחה העברת נתונים יציבה במהירת גבוהה, אפילו בסביבות רשת עמוסות, ושני חיבורי USB-C תומכים בהעברת נתונים ובתפקודיות DisplayPort על ידי שימוש בכבל יחיד.

ה-Mini PC PN51 מוכן לשימוש גם עם Cortana של מיקרוסופט עם שילוב מערך מיקרופונים קדמי כפול המאפשר נתינת פקודות קוליות בנוחות, וכן מגיע עם חיישן אינפרה-אדום (IR) כדי לאפשר למשתמשים לשלוט ביישומים באמצעות שלט רחוק. ניתן לאפשר גם שימוש ב-HDMI CEC כדי להעיר את התצוגה ממצב שינה או כדי להפעיל את ה-Mini PC PN51.

מעבד וזיכרון עוצמתיים המאפשרים עבודה חלקה בריבוי משימות

Mini PC PN51 של ASUS מגיע עם מעבד ממשפחת ה-Ryzen 5000 לניידים החדשה של AMD. בהשוואה למחשבי מיני רגילים באותה שכבה, הוא מספק שיפור ביצועים כולל שמגיע עד 20.2% וכך מאפשר חוויות מחשוב יומיומיות חלקות יותר. וכשזה מגיע לעבודה בריבוי משימות, המעבד של PN51 מוכיח את עצמו כתחנות כוח אמיתית – ומניע את שיפור הביצועים עד 58.2%.

התוספת החדשה לליין מחשבי ה-Mini PC הפופולרי של ASUS מציע גם שימוש בזיכרונות DDR4 בתדר גבוה של 3,200 מגה-הרץ. זה מהיר יותר עד 30% לעומת זיכרונות DDR4 בתדר של 2,400 מגה-הרץ, ומדובר בביצועים מצוינים המספקים יכולת גבוהה למטלות המחשוב היומיומיות.

תצוגה באיכות 8K או ארבעה מסכי 4K, והכל בקצב ריענון של 60 הרץ

התצוגה של ה-Mini PC PN51 של ASUS מבוססת על השבב הגרפי Radeon Vega 7 של AMD המשולב במעבד, והוא מספק שיפור ביצועים של עד 150% בהשוואה לביצועים הללו במיני מחשבים מסורתיים – כך שהמחשב מוכן לרגש עם תוכן ויזואלי מציאותי במיוחד ברזולוציה גבוהה. PN51 תומך במסך יחיד ברזולוציה של עד 8K בקצב ריענון של 60 הרץ, ולחלופין תומך בעד ארבעה מסכי 4K בקצב ריענון של 60 הרץ במקביל באמצעות חיבורי HDMI, DisplayPort שני חיבורי USB-C וחיבור שהמשתמש יכול להגדיר בעצמו, ללא כל הגבלה על השילובים האפשריים.

Mini PC PN51 תומך בנוסף בחיבור למסך 8K באמצעות חיבור DisplayPort 1.4 או לחיבור USB-C התומך ב-DisplayPort, וכך הוא מספק תמונה מדהימה עם רמת פירוט בגובה 4x לעומת מסך 4K ועד 16x לעומת מסך FHD מסורתי. בנוסף יכול ה-PN51 להעביר תצוגות 8K בקצב של עד 30 הרץ באמצעות חיבור כבל יחיד, או עד 60 הרץ במצב DisplayPort Dual-Mode (++DP).

קישוריות מהירה וגמישה

ה-Mini PC PN51 של ASUS מספק יכולות קישוריות מקיפות עם מספר חיבורים, כולל חיבור USB 3.2 Gen 2 Type-C קדמי עם תמיכה ב-Battery Charging 1.2 ו-DisplayPort 1.4, חיבור USB 3.2 Gen 2 Type-C port מאחור עם תמיכה ב-DisplayPort 1.4, וחיבור ניתנן להגדרה לתמיכה בהתקני דורות קודמים, תצוגות נוספות או להתחברות למספר רשתות. המחשב החדש תומך גם ב-WiFi 6 (802.11ax) להתחברות לרשתות אלחוטיות מהירות.

האפשרויות להגדרת החיבור המיוחד ב-PN51 כוללות COM, VGA, LAN או DisplayPort 1.4. כך זוכים המשתמשים לחופש לבחור את שילוב היציאות שהם רוצים, וכך PN51 מתאים גם לשימושים כמו מערכות נקודת מכירה (קופות), שילוט דיגיטלי ומכונות אוטומטיות חכמות לממכר משקאות ומזון.

עיצוב מודרני וחסכוני

עם עיצוב מודרני המציג לראווה קווים חלקים עם גימור מוברש מסוגנן Mini PC PN51 של ASUS משתלב בקלות בסביבה ביתית, משרדית או מסחרית. בזכות מידותיו הקומפקטיות -115x115x49  מ"מ – ובזכות נפח שעומד על 0.62 ליטר בלבד, ניתן למקם אותו כמעט בכל מקום, כולל הצמדה אל החלק האחורי של מסך מחשב עם מתקן VESA כדי לחסוך מקום וכדי ליצור פתרון בשיטת 'הכל כלול'.

עיצוב המארז הניתן לפתיחה בהחלקה מקל מאוד על הוספה או שדרוג של אמצעי אחסון כמו SSD בתצורת M.2, כונן קשיח בגודל 2.5 אינץ', כונן SSD או זיכרון. כל מה שצריך זה שני צעדים בלבד, ורק מברג. ה-SSD המותקן במחשב כולל מפזר חום יעיל כדי לשמור שהטמפרטורות לא יעלו על 70OC בעת מנוחה כדי להבטיח עמידות ואמינות משופרים – וכך, באופן פוטנציאלי, לחסוך בעלויות תחזוקה.

קיימת גם אפשרות לרכישת מחשב בסיסי, ללא רכיבי אחסון וזיכרון מותקנים מראש, כך שלקוחות מוענקת גמישות מרבית בקביעת התצורה.

ידידותי לסביבה ומאוד שקט

Mini PC PN51 של ASUS תוכנן לעבודה אנרגטית יעילה וכך מקטין את ההשפעה על הסביבה וכן עוזר להקטין את העלויות התפעוליות, בסביבות עסקיות או ביתיות. סדרת ה-Mini PC הידידותית לסביבה של ASUS כבר זכתה לקבל מספר הסמכות סביבתיות מהגבוהות ביותר בתעשייה, כולל Energy Star. צריכת הכוח של PN51 עומדת על 9 וואט בלבד במצב המתנה. הוא גם פועל בשקט מרבי עם 21.9dBA במצב המתנה ו-34.7dBA בעוצמת עבודה מלאה.

זמינות ומחירים

ה-Mini PC PN51 יהיה זמין לרכישה בישראל החל מסביבות יוני-יולי כאשר מחירי ה-MSRP נעים בין 1,629 ש"ח ל-3,009 ש"ח בהתאם לקונפיגורציה הנבחרת.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן