fbpx

סדרת TS-x53D של QNAP נחתה בישראל

נגיף הקורונה האיץ תהליכים רבים של טרנספורמציה דיגיטלית. עסקים שעד היום מעולם לא נעזרו בכלים טכנולוגיים מוצאים את עצמם מאמצים לא מעט טכנולוגיות ובקצב שיא. זמנים חדשים דורשים פתרונות חדשים שיהפכו את העבודה המשותפת ליעילה יותר, קלה יותר וחלקה יותר.

עבור עסקים משרדיים רבים שרתי NAS מהווים פתרון מעולה לגישה משותפת למסמכים, קבצי ועוד וכמו כן גם על מנת להחזיק גיבויים מסודרים של כלל המידע העסקי. חשוב לזכור שעם השנים הדרישה לרוחב פס גבוה והדרישה ליכולות עבודה במקביל הולכות וגדלות. בין אם מדובר בפיתוח תוכנה, ביצוע גיבוי מכמה מחשבים במקביל או בכתיבה משותפת של מסמך חשוב – שרת לא מתאים עלול לעשות יותר נזק מתועלת.

בדיוק לצרכים הללו השיקה יצרנית השרתים QNAP סדרת שרתי NAS שנקראת TS-x53D שמטרתה המרכזית הינה אספקת רוחב פס גבוה עם יכולת גבוהה לעבודה במקביל. כלל השרתים הללו מגיעים עם שני כרטיסי רשת התומכים ברוחב פס מרשים של 2.5Gbps כאשר בעזרת Port Trunking אפשר להגיע לרוחב פס של 5Gbps. על מנת להרחיב עוד יותר את רוחב הפס השרתים כוללים חיבור PCIe המאפשר לחבר כרטיסי רשת אלחוטיים, כרטיסי רשת של 10Gbps ועוד.

בתוך סדרת TS-x53D קיימים מספר שרתים:

  • TS-253D – בעל שני מפרצי כוננים
  • TS-453D – בעל ארבעה מפרצי כוננים
  • TS-653D – בעל שישה מפרצי כוננים

שרתי ה-TS-x53D מצוידיים גם במעבד ה-Celeron J4125 של אינטל הכולל 4 ליבות ותדר של 2.0Ghz. בעוד שמדובר במעבד שנחשב חלש עבור מחשבי גיימינג וכדומה, מדובר במעבד אשר יספק את הסחורה די בקלות בשרתי NAS. אם כבר מדברים על ביצועים, סדרת TS-x53D תומכת גם ב-SSD Caching מה שמאפשר להגיע למהירויות קריאה וכתיבה גבוהות מאוד למידע הנמצא בשימוש באופן תדיר.

עד 6 כוננים עם אפשרות Hot Swap

ב-2021 לא רק החומרה מגדירה שרת NAS אלא גם התוכנה. בעידן המודרני המשתמשים מחפשים את הערך המוסף של מערכת ההפעלה של השרת ובצדק. מערכת ה-QTS של QNAP מציעה מגוון רחב של פתרונות לסוגי לקוחות רבים.

בתוך מערכת ה-QTS ניתן למצוא פתרונות תוכנה רבים וחשובים לארגונים כמו Hybrid Backup Sync עם טכנולוגיית QuDedup המאפשרת לגבות את הנתונים החשובים מהמחשב לכמה שרתי NAS ואפילו לענן כך שגם אם מערך גיבוי אחד נופל, יהיה עוד אחד או שניים שבהם המידע יהיה זמין ונגיש.

עבור יוצרי התוכן, השרת מאפשר Transcoding של ווידאו ברזולוציית 4K והזרמת תכנים דרך DLNA, דרך Plex וכן גם דרך Chromecast. בשילוב עם רוחב הפס הגבוה שהשרת תומך בו יוצרי תוכן רבים יוכלו לגשת למידע שלהם ולערוך אותו לא רק מהמחשב שלהם אלא מכל מחשב שיוכל להתחבר ל-NAS ולמשוך ממנו מידע.

 

תמיכה בניגון תוכן ב-4K 60Hz

 

אם אתם מתכנתים, תשמחו לגלות שניתן להריץ על השרת גם קונטיינרים דרך תוכנה ייעודית (Container Station) הזמינה במערכת ה-QTS של QNAP. תוכנה זו מאפשרת להרים לא רק קונטיינרים אלא גם מכונות וירטואליות שיכולות לשמש למגוון יישומים והליכי פיתוח. עם קונטיינרים, השמים הם הגבול וכמות הדברים שניתן לעשות עם השרת מזנקת באופן משמעותי.
בנוסף ניתן להריץ דרך Virtualization Station מספר מערכות הפעלה שונות כמו Linux, WIndows, UNIX ו-Android במקביל ולגשת אליהן דרך דפדפן או VNC

בסופו של יום, המטרה העיקרית של שרת NAS היא לשמור מידע ולאפשר שדרוג קל של נפח האחסון. ל-QNAP יש פיצ'ר מעניין בנושא שכמובן נתמך בסדרת TS-x53D שנקרא VJBOD המאפשר חיבור שרת NAS נוסף לשרת הקיים אשר ירחיב את נפח האחסון של השרת הקיים במינימום הגדרות. מי מכם שלא מעוניין בשרת חיצוני יוכל להשתמש ב-JBOD, טכנולוגייה הדומה ל-VJBOD כאשר היא תומכת בחיבור של מארזי כוננים חיצוניים במקום חיבור של שרת NAS נוסף.

כמובן שיש עוד המון דברים שימושיים ומגניבים הנתמכים בשרתי ה-TS-x53D של QNAP. ניתן לקרוא על מגוון הפיצ'רים של מערכת ה-QTS באתר של QNAP. שרתים אלו זמינים גם בישראל דרך היבואן הרשמי Visual D.G. חשוב לציין שהשרתים מגיעים ללא כונני אחסון וחשוב לשלב בשרתים כאלו כונני אחסון ייעודיים כמו סדרת Seagate IronWolf המסוגלים לספק מהימנות רבה ושרידות גבוהה. בנימה אישית, כונני ה-IronWolf משמשים אותנו לא מעט זמן ולא אכזבו מעולם.

לעוד פרטים ומידע אודות QNAP וסדרת ה-TS-x53D לחצו כאן

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן