fbpx

הזהב הדיגיטלי ממשיך לשבור שיאים – הביטקוין חצה את רף ה-61 אלף דולר

Bitcoin, a new concept of virtual money, graphics and digital background. Gold coin with the image of the letter B

שיאי המטבע הדיגיטלי שרק לפני שנה צלל ל- 3800 דולר ממשיכים להישבר בזה אחר – וערכו כבר חצה את ה -61  אלף דולר. השיא הקודם עמד ב-21 לפברואר על כ- 58,032. מה צופן העתיד? כפי שנראה ירידות לצד עליות יהיו בשוטף אך עד כה המגמה החיובית נרשמת בממוצע השנתי.

רק לאחרונה הקפיצה חברת טסלה את ערך המטבע מעלה בעת הודעתה על רכישת מטבעות בשווי 1.5 מיליארד דולר, ונוסף לכך המהלך של מאסטרקארד על כך שתאפשר לקהל לקוחותיה שימוש בביטקוין. יותר ויותר חברות ציבורית ומשקיעים מוסדיים מאמצים את המטבע הדיגיטלי שאף נכנס כאמצעי תשלום בישראל לתחומים מגוונים. והשאלה האם שינוי הגישה יהפוך לקונצנזוס בישראל? נותרת בעינה.

שי דתיקה, מייסד שותף ונשיא חברת הקריפטו INX מדגיש: "אנו עדים לאחרונה, למספר הולך וגדל של חברות ציבוריות, חברות ביטוח וקרנות לסוגיהן אשר רוכשות ביטקוין. במקביל, ההכרה הרגולטורית בעולם, יחד עם שבירת הרף הפסיכולוגי של $20K ומיד אחריו 50K$ – מביאים למודעות גוברת והולכת של עולם הבלוקצ'יין לרבדים שונים באוכלוסייה. יחד עם זאת, צריך לזכור שמדובר בשוק תנודתי מאוד, ותהיינה ירידות חדות ומימושי רווחים. עוד מוסיף דתיקה: "אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ'יין ויישומה על ידי רגולטורים מובילים בעולם (רשות ניירות הערך האמריקאית SEC ) מעניקה גושפנקא כי הביטקוין כאן בשביל להישאר. ומה לגבי הספקנים? אני שמח לשמוע דעות ומגוונות, במקרה הזה, לדעתי, הם ימשיכו ויביטו מבחוץ על העתיד בהתהוות".

שגיא בקשי, מנכ"ל חברת CoinMama, המספקת שירותי קנייה ומכירה של מטבעות קריפטו בעולם, מדגיש כי: "ביטקוין הוא לא השקעה ולא מניה שקונים עם ספקולציה שהמחיר יעלה על מנת למכור. הוא פשוט מטבע חזק יותר מכל מטבע אחר אשר מהווה כספת ששומרת על החסכונות שלך לאורך שנים, ללא צד שלישי, ללא התערבות המדינה וללא בקשת רשות מאף אחד".

עוד מדגיש בקשי: "מי שמבין את הפוטנציאל בביטקוין לא מופתע מהמחיר. מדובר בנכס נדיר, שאין הרבה ממנו. עד היום נכרו כ 18.6 מליון מטבעות. 4 מליון מתוכם (הערכה) אבודים לנצח – אנשים שאיבדו את המפתחות. 11 מליון מטבעות – לא זזו כבר למעלה משנה. זאת אומרת שסך כל המטבעות במחזור הוא כ 3.6 מליון, והביקוש רק הולך ועולה. אין מספיק סחורה. גם אם כל אדם שמתעניין היום לקנות יחזיק עשירית ביטקוין, זה אומר 36 מליון איש וזהו. חשוב לציין כי יש כיום כ 4.6 מיליארד משתמשי אינטרנט בעולם, ויש כתריסר מדינות שגובלות בחדלות פרעון עם מטבע קורס ואזרחים שמחפשים עוגן (לבנון, ונצואלה, ארגנטינה, טורקיה ועוד). לתוך המירוץ הזה נכנסות חברות ענק שגם הן רוכשות ביטקוין במאות מליוני דולרים, מה שלא משאיר הרבה סחורה לאדם הפשוט. אזרחי ישראל צריכים לחשוב על איך ייראה הכסף בעתיד, והאם הם באמת לוקחים את הסיכון של לא להיות חלק מהעולם החדש הזה".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן