fbpx

פאלו אלטו נטוורקס מתרחבת לתחום ההגנה על מכשירים רפואיים חכמים

Medical technology

פאלו אלטו נטוורקס הודיעה על השקת פתרון האבטחה המקיף ביותר למכשירים רפואיים חכמים (Internet of Medical Things – IoMT). הפתרון החדש – Palo Alto Networks IoT Security מפשט את האתגרים העומדים בפני צוותי המחשוב במוסדות רפואיים בהגנה על מכשירים רפואיים חכמים על ידי שימוש בלמידת מכונה (ML), כלי מניעה ואכיפה ומתן תובנות על פרצות ונקודות חולשה במכשירים שכאלה, שעלולים לסכן את ביטחון המטופלים.

החיבור של התקנים רבים לרשת בעידן האינטרנט של הדברים (IoT) פתח את הדלת לחדשנות פורצת דרך ושירותים מתקדמים בכל ענפי התעשייה – אך גם לסיכוני אבטחת סייבר מסוגים חדשים. המציאות אינה שונה בתחום הרפואי. דו"ח של יחידה 42 – קבוצת המחקר של פאלו אלטו נטוורקס, שהתפרסם לאחרונה מצא כי 83% ממכשירי ההדמיה הרפואיים פועלים על מערכות הפעלה שאינן נתמכות – ולכן גם אינן מוגנות, ולפיכך מהווים מקור משיכה לתקיפות סייבר. תקיפות שכאלה עלולות לשבש את איכות הטיפול ולאפשר לתוקפים לגנוב מידע פרטי אודות המטופלים.

הפתרון החדש של פאלו אלטו נטוורקס לתחום המכשור הרפואי החכם יאפשר לממש את היתרונות של IoT לטיפול מתקדם במטופלים מבלי להתפשר על ביטחונם ופרטיותם. זהו הפתרון הראשון מסוגו בתעשייה המתבסס על למידת מכונה מובנית וטלמטריה, המאפשרת זיהוי ואיבחון מרחוק של כל המכשירים המחוברים לרשת – גם כאלה שהמערכת לא הכירה בעבר. המערכת מאפשרת גם גיבוש מדיניות אבטחת סייבר למכשירים החכמים שגם היא מבוססת למידת מכונה, כדי להקטין את הצורך בביצוע התאמות ועדכונים ידניים. המערכת כוללת גם אמצעים למניעת חדירות וניצול פרצות, סביבה מוגנת (sandboxing) לזיהוי נוזקות וכן הגנה על כתובות URL ו-DNS למניעת פריצות דרך הרשת.

חידוש אבטחה נוסף בפתרון של פאלו אלטו נטוורקס הוא האפשרות של יצרניות המכשירים החכמים לספק מבעוד מועד את רשימת כל מאפייני בטיחות הסייבר של המכשיר. כך יכולים צוותי הגנת הסייבר לנתח לעומק את כל החולשות הפוטנציאליות שלו, להגדיר טוב יותר אמצעים לזיהוי פעילות חריגה (anomaly detection) ולגבש מדיניות הגנת סייבר ספציפית לכל מכשיר חכם. כמו כן, הפתרון מאפשר לצוות הגנת הסייבר במוסד הרפואי מתי, איפה ובאיזה אופן נעשה שימוש בכל מכשיר ברשת שלהם, כדי לחלק את משאבי הגנת הסייבר באופן מיטבי ולהוזיל עלויות.

"לאינטרנט של הדברים הרפואיים יש פוטנציאל לשפר את שירותי הבריאות, להציל חיים ולהביא לחיסכון עצום. אך אם המכשירים האלה לא מאובטחים כראוי הם יכולים להוות סיכונים עצומים", אמר אנאנד אוסוואל, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל, Firewall as a Platform, בפאלו אלטו נטורורקס. "החזון שלנו הוא לתת לארגוני הבריאות  שקיפות מלאה, כלי ניתוח סיכונים מעמיק ויכולת מניעת חדירות מובנית כדי שיוכלו להשיג את התועלת המקסימלית מהטכנולוגיה החדשנית הזו תוך הפחתת הסיכונים לחולים ולנתונים שלהם".

מאט סילבה, מנהל אבטחת המידע הראשי ב-GE Healthcare, יצרנית המכשור הרפואי מבית ג'נרל אלקטריק: "בתי חולים רבים פנו אלינו כאשר חיפשו שירותי ניהול אבטחת סייבר במכשירים רפואיים. בעוד שאנחנו מספקים ללקוחות שלנו את שירותי מרכז תפעול האבטחה שלנו, או "חמ"ל הגנת הסייבר" (Security Operation Center) – חברנו לפאלו אלטו נטוורקס כדי להגן טוב יותר על מכשירי ה-IoMT. זה מאפשר לנו לספק ללקוחותינו תוכנית אבטחה מקיפה עם נראות של 360 מעלות לציוד הרפואי שלהם".

 לפרטים נוספים אודות המוצר: Palo Alto Networks IoT Security

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן