fbpx

אגודת אלו”ט השלימה פרויקט התייעלות רחב היקף בתחום התקשורת ומחשוב הענן בהובלת חברת הייעוץ Wake-up

אלו”ט – האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, היא עמותת הורים הפועלת לטיפול וקידום ילדים, מתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי, משלב האבחון ועד 120. העמותה פועלת לקידום זכויותיהם של למעלה מ- 30,000 המאובחנים עם אוטיזם ובני משפחותיהם (כ- 150,000 איש), מלווה ותומכת בבני משפחותיהם.

במסגרת הליך התייעלות בחברה, נעזרה אלו"ט בשירותיה של חברת Wake-up תקשורת ההמתמחה בסקירה אובייקטיבית של שירותים ומוצרים טכנולוגיים למטרות של בחינת התקשרויות בתחום המחשוב הארגוני לצרכי התייעלות תפעולית והפחתת עלויות IT ארגוניות.

תהליך הבחינה נוהל על ידי Wake UP  תקשורת מקצה לקצה החל במיפוי הוצאות מערך התקשוב וגיבוש של תכנית התייעלות שתצביע על מקורות לחיסכון פוטנציאלי, איתור חיובים שגויים שאינם בהלימה עם הסכמי ההתקשרות ו/ שירותים מיותרים ו/ יקרים שאינם בשימוש מיטבי, ניתוח תעריפים ורמת מחירים והצגת Benchmark אופטימלי ביחס לספקים הקיימים, ניתוח מבנה הפתרון הטכנולוגי והצגת חלופות יעילות / מתאימות יותר לצרכים והצגת מגמות בשוק והמלצה על שינוי תמהיל הספקים.

בתום שלב הבחינה אשר כלל סקירה יסודית של ספקיות התשתית הפועלות בישראל במסגרת הליך של בקשה להצעות מחיר, בחרו מנהלי אלו"ט בפתרון שהציעה חברת סלקום ואלה החלו, בתמיכת אנשי מערכות המידע של אלו"ט ובשיתוף פעולה עם יועצי wake-up, בהוצאה לפועל של פרויקט מעבר מורכב ושאפתני.

במסגרת הפרויקט הוטמע פתרון היברידי מנוהל, חלקו הראשון כלל קישור של כ-50 סניפי אלו"ט למספר רשתות שונות ( DATA, VOICE ו-WIFI ) בתצורת IPVPN המבוססות על תמסורות בסיבים אופטיים, תשתיות נחושת ותשתיות LTE של חברת סלקום. בנוסף, הוחלף ציוד הקצה בסניפים והוטמע פתרון מגובה ושריד של מרכזייה בענן הכולל כ-400 שלוחות ויכולות טלפוניה מתקדמות. בחלקו השני של הפרויקט בוצע החלפת מערך הדאטה סנטר המרכזי של הארגון והוקם אתר המשכיות עסקית בחווה של חברת סלקום בראש העין עם צוותי האינטגרציה של החברה.

תהליך הטמעת המערכות בארגון נוהל על ידי מספר גורמים שונים בסינרגיה ראויה לציון. מטעם אלו"ט: קובי כהן, מנהל אגף לוגיסטיקה, רגב כדורי, מנהל מערכות המידע. מטעם Wake-up: ליה חן, מנהלת פרויקטים בכירה ומטעם חברת סלקום: תומר דניאל, מנהל פרויקטים. כאשר באמצעות העבודה משותפת הצליחו הצדדים להוביל את המעבר בצורה מהירה וחלקה תוך הימנעות מפגיעה בעבודה השוטפת של הארגון.

קובי כהן מנהל אגף לוגיסטיקה: "בעולם העסקי, המתנהל על פי פרמטרים ברורים, תפקידי כמנהל הוא לדאוג שכל שקל יניב רווח ותשואה מקסימליים. לעומת זאת, בתחום הפעילות של אלו"ט, תפקידי כמנהל הוא לדאוג שכל שקל יניב את איכות הטיפול ואת הרווחה המקסימלית למקבלי השירות. פרויקט מהסוג הזה גם אפשר לנו לחסוך בעלויות בצורה משמעותית וגם לשפר את השירות הניתן למקבלי השירות באמצעות המערכות הטכנולוגיות הקיימות בעמותה".

נתי לרר, מנכ"ל משותף ב Wake-up תקשורת מוסר: "פרויקט בסדר גודל הזה, הנוגע בכל רכיב אפשרי במערכות  המידע הארגון ובלוחות זמנים מאד צפופים, מצריך נכונות אמיתית בתוך הארגון לייעל ולהשתפר. עבודת הצוות בין כלל הנוגעים בדבר ועובדיה המסורים של אלו"ט, אפשרו לעשות זאת בזמני שיא תוך שמירת זמינות המערכות  שלסיכום שיפרו דרמטית את תשתיות הארגון ועשו סדר במערך אשר השתנה עם השנים."

נדב אמסלם, סמנכ"ל אגף לקוחות עסקיים בקבוצת סלקום מוסר: "סלקום עסקים גאה להוביל את שדרוג מערכות התקשורת  של ארגון אלו"ט אשר עושה עבודת קודש ותרומתו לחברה הישראלית ראויה לשבח שיתוף הפעולה עם אלו"ט ועם חברת wake up מבליט את החוזקות שלנו כחברת אינטגרציה מובילה ואת היכולות שלנו לספק מענה טכנולוגי מתקדם ללקוחות מסונפים. אני מאחל לעוד שיתופי פעולה רבים ופורים עם האגף העסקי של סלקום״.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן