fbpx

קבוצת Aman השלימה פיתוח של מערך ארצי לבדיקה וקטיעת שרשראות הדבקת קורונה תוך 4 שבועות בלבד

Aman logo

קבוצת Aman השלימה פרויקט רחב היקף ליישום מערך בדיקות דיגום קורונה בפריסה ארצית. המערך המתקדם שפותח בחברה מספק פתרון דיגיטלי קצה לקצה  אשר מעבר לייעול הליך הבדיקות עצמו, מסייע גם בקטיעת שרשראות ההדבקה.

כחלק מהפרויקט מומחי Aman חברו למפקדת אלון, מפקדת הקורונה הלאומית לקטיעת שרשרת ההדבקה בהובלת פיקוד העורף' והקימו בפרק זמן חסר תקדים של כ- 4 שבועות מערך דיגיטלי שלם הכולל: אפיון ויישום מערכות קצה, אספקת שירותי תקשורת, אבטחת מידע, ציוד מחשוב וציוד קצה. המערך כולו נדרש לעמוד בבדיקות איכות ואבטחת מידע קפדניות ומחמירות מטעם משרד הבריאות, שנועדו לוודא את יעילותו ובטיחותו של המיזם כולם.

כאמור הפרויקט כלל פיתוח של שתי תוכנות שלובות זו בזו – הראשונה היא מערכת המאפשרת לבודק בשטח לבצע את הדיגום ולעדכן את משרד הבריאות בסטטוס בדיקה, למשל, האם נבדק הגיע או לחילופין האם נבדק סרב לקיים את הבדיקה. המערכת מעניקה שליטה מלאה למשרד הבריאות בכל רגע נתון בכל הנוגע לבדיקות ולנבדקים. המערכת השנייה היא מערכת חכמה העושה שימוש בנתוני החקירות האפידימיולוגיות ויודעת לשבץ לבדיקות קורונה אנשים שנחשפו לחולים מאומתים לבדיקות במתחם הקרוב ביותר לאיזור מגורם.

זיו אברמוביץ', סמנכ"ל חטיבת הפיתוח ב Aman: "הקמת המערך הטכנולוגי העצום הזה ותפעולו בפרק זמן כמעט בלתי סביר התאפשרו הודות ליכולות האדירות של הצוותים, שעבדו על הפרויקט ללא לאות מסביב לשעון. מעטות הן החברות אשר נדרשו להעמיד פרויקט לאומי בסדר גודל שכזה ועוד יותר מעטות הן החברות אשר נדרשו לעשות זאת תחת לוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים. תחושת השליחות שליוותה את כל המעורבים בעניין כמו גם המחויבות והמקצועיות של הצוותים הובילו לתוצאות יוצאות דופן שממלאות אותי בגאווה".

בהקמת מערך הבדיקות הדיגיטלי Aman שילבה את כוחם של מספר חברות בקבוצה, ובניהן: אמן דיגיטל שהייתה אמונה על הפתרון האפליקטיבי ועל יישום הפרויקט, סקיורנט שהייתה אחראית על אבטחת המידע והעברתו למשרד הבריאות באמצעות כספות , אינוקום שהעניקה פתרון וירטואליזציה וחטיבת הIT של Aman בהובלתו של גיא טוב שהייתה אחראית על תכנון והגדרת ארכיטקטורה בנושאי תשתית, תקשורת , DR, ניטור, אבטחת מידע ואינטגרציה בין הממשקים הרבים, בנוסף להקמת מערך תחזוקה ושירות מנוהל מקצה לקצה בפריסה ארצית מלאה.

המערך שבנתה הקבוצה מסוגל להתמודד עם למעלה מ-50,000  בדיקות ביום בשיתוף עם מד"א, נתון חסר תקדים שיסייע למדינה במלחמה בהתפשטות נגיף הקורונה.

מיטל קורן, מנהלת Aman דיגיטל: "העובדה שקבוצת אמן משלבת יכולות רבות כמו אבטחת מידע, דיגיטל ואינטגרציית נתונים ומומחים In-house אפשרה הקמת מערך מורכב מאד בפרק זמן קצר. אנו גאים להיות החברה המובילה בארץ לפתרונות טכנולוגיים מגוונים הרלוונטיים יותר מתמיד בתקופה כזאת של חוסר ודאות ושינויים תמידיים. לאחרונה חטיבת הדיגיטל מעמיקה את יכולותיה בתחום הבריאות ואנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו בפרויקט זה "

לעוד חדשות ועדכונים בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן