fbpx

כיצד מודיעין IP מסייע לחברות טכנולוגיה מבוססת AI לבדל את עצמם בשוק הדינמי?

ilan digital element
אילן סגלמן. קרדיט: יח"צ

מאת: אילן סגלמן, מנהל הפיתוח העסקי למדינת ישראל ב-Digital Element

זירת ההיי-טק בישראל מעמידה אקוסיסטם תחרותי של טכנולוגיות מבוססת AI. פתרונות חדשניים מתחומים מגוונים דוגמת קנ-טק, סייבר, גיימינג ותיירות, נדרשים לרמה גבוהה של דיוק על מנת לבדל את עצמם אל מול המתחרים. ככל שחברות יבססו את הפתרונות שלהן על מידע איכותי יותר, כך ישיגו יתרון תחרותי משמעותי, בעוד שימוש במידע לא מדויק יוביל את הפתרונות שלהן לביצועים נחותים ולתוצאות חסרות או פגומות.

אחת משכבות המידע הקריטיות, שעליהן מתבססות טכנולוגיות AI הוא מודיעין IP (IP Geolocation), המספק מידע על מיקומו הגיאוגרפי של המשתמש. מחקרים שפורסמו בימים האחרונים מעידים על עליה מטאורית בשוק מודיעין ה- IP, שנובעת מדרישה הגוברת לאיסוף וניתוח מידע של לקוחות. בשנים האחרונות, הדרישה לנתונים אלו, במיוחד מהמגזר העסקי, הגיעה לרמות חדשות, כאשר עסקים ברחבי העולם מכירים בהדרגה את הפוטנציאל שטמון במידע שלהם ומגבשים אסטרטגיות שיווק על בסיסו.

מודיעין IP יכול לסייע לחברות טכנולוגיה מתחומים שונים לבדל את עצמן בשוק התחרותי, במידה שישולב בשכבות מידע נוספות ובמידה שיהיה ממקור אמין ומדויק. הנה מספר דוגמאות הממחישות זאת:

  • קנ-טק: חברות קנ-טק, המתמקדות בשיווק ופרסום דיגיטלי של קנביס ומוצריו, חייבות לבצע פילוח מדויק של מיקום המשתמשים, שכן לא בכל מקום מותר לפרסם מידע על קנביס או לצרוך אותו, מסיבות רגולטוריות. הדרך היחידה שלהן לספק שירות אפקטיבי הוא באמצעות שילוב מידע מדויק אודות הפרופיל של הצרכן הפוטנציאלי והתאמה מדויקת של התוכן בהתאם למיקומו. מודיעין IP מאפשר לחברות הקנ-טק להגיע לקהל רלוונטי ולהתאים את עצמן לכללים המקומיים. שימוש במידע זה באופן גרנולרי יכול למקם משתמש עד לרמת אזור בתוך עיר – וחשוב מכל, המידע אינו משויך למידע אישי או לזהות הצרכן, דבר שמסיר כל חשש מפני פגיעה בפרטיות.
  • הימורים און-ליין: האיחוד האירופי, המוביל את שוק ההימורים און-ליין הגדול בעולם, עם למעלה משבעה מיליון צרכנים, מעמיד מורכבות רגולטורית אדירה בין 28 המדינות החברות בו. רק ארבע מדינות מאפשרות למפעיל בעל רישיון ממדינות אחרות לפעול במדינתן – בריטניה, קפריסין, מלטה ואירלנד. כתוצאה מכך, אימות מיקום השחקן ומאפייני החיבור הוא בעל חשיבות עליונה ויש לו השלכות של אובדן רישיון, אם יופר. זיהוי המיקום של המבקר על סמך כתובת ה- IP שלו מבטיח שהמשתמש ניגש ממדינה או אזור שבהם מותרים הימורים מקוונים. פתרונות מודיעין IP מתקדמים כוללים נתוני פרוקסי מדויקים, שמאפשרים זיהוי של מבקרים לא לגיטימיים המנסים להסוות את המדינה ממנה הם מגיעים. שילוב מודיעין IP באבטחת המידע של אפליקציות ההימורים, מספק מידע מדויק ומפורט על האופן שבו מבקרים מתחברים לאינטרנט, כגון מיקום, פרוקסי, ספק שירותי אינטרנט ומהירות חיבור, דבר שמסייע בהפחתת הונאה  עד ל-90% ומשפר את החוויה של השחקנים.
  • גיימינג: עולם הגיימינג מציג מורכבות תרבותית שמושפעת מאזור בעולם, מדינה ואפילו קהילה בתוך מדינה. אחרי סין וארה"ב, השווקים הפעילים ביותר בתחום הנם יפן, גרמניה, בריטניה, דרום קןריאה, צרפת, קנדה, ספרד ואיטליה. שווקים מתחזקים נוספים כוללים את רוסיה, מקסיקו, אינדונזיה ואפילו ערב הסעודית והודו. על מנת להצליח בתוך המגוון התרבותי האדיר, חברות הגיימינג צריכות לבנות אסטרטגית שיווק מדויקת ומבוססת מיקום שתוכל להגיע לקהלים עם תוכן מותאם שיהיה אפקטיבי ומטורגט כהלכה. זיהוי של מיקום השחקן על סמך כתובת ה- IP מבטיח לספק לשחקן תוכן רלוונטי, לשפר את התגובה שלו ולהעלות את ההכנסות. הצגת אתר או אפליקצית גיימינג באופן מידי בשפה ובמטבע הנכונים, לדוגמה,  מסיר חסמים משפר את שיעורי ההמרות. יתרה מכך, התוכן הופך משמעותי יותר כאשר הוא מוצג מידית כתוכן מקומי.
  • טראבל-טק: בתקופת הקורונה, בה מפת התיירות העולמית משתנה ומתעדכנת מידי יום ומידי שבוע, חשוב להשקיע באסטרטגיות פרסום מבוססות מיקום כדי להגיע למטיילים ונופשים פוטנציאליים עם הצעות רלוונטיות. מודיעין IP, המספק מידע מדויק ואמין אודות מיקום גיאוגרפי של לקוחות פוטנציאליים, מאפשר למקד הצעות, מבצעים ומסרים על פי יעדים ואזורים רלוונטיים. השילוב של מידע זה עם שכבות מידע נוספות, הכוללות תחומי עניין שונים, הופך אפליקציות טראבל-טק ליעילות ואפקטיביות ומאפשר פרסונליזציה של המסרים.
  • סייבר: פתרונות אבטחת מידע שמשלבים שכבות נתונים ומאפייני חיבור יכולים להציע הגנה הוליסטים ומקיפה יותר מפני התקפות הונאה. מודיעין IP מסייע לצמצם את מקרי ה- false positive המזוהים בטעות על ידי פתרונות אבטחת מידע, באמצעות זיהוי מאפייני חיבור. הוא יכול לסייע לקבוע את סוג הפרוקסי שבשימוש ולהבדיל בין נוכלים שמנסים להסוות את מיקומם לבין משתמשים לגיטימיים, שממנפים את הפרוקסי לשיפור אבטחה. מעבר לכך, מודיעין IP מאפשר לעקוב אחר דפוסי מהירות וזיהוי טרנדים חשודים דוגמת אנשים שקופצים בין מיקומים במהירות או בסדר לא הגיוניים.

קיימים מקורות שונים למודיעין IP, בהם גם מקורות חינמיים, שזמינים ציבורית ברשת, אך רמת הדיוק שלהם נמוכה באופן משמעותי. מודיעין IP מתקדם, שיכול לאתר במדויק את המשתמש עד לרמת שכונה בתוך עיר עם כיסוי גלובלי שמתעדכן תמידית, מקדם את הפתרון הטכנולוגי המבוסס AI לשורה הראשונה ומציג את פוטנציאל האמיתי שלו.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן