fbpx

פורטינט משיקה את התקני ה-SD-WAN המאובטחים הראשונים בתעשייה המיועדים לסביבות טכנולוגיה תפעולית

פורטינט (נאסד"ק: FTNT), מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, השיקה את ה-FortiGate Rugged 60F ואת ה-FortiGate Rugged 60F בעל תקן LTE מובנה – התקני הפיירוול של הדור הבא, הכוללים את יישומי ה-SD-WAN המאובטחים הראשונים בתעשייה אשר הוסמכו כדי לפעול בסביבות של טכנולוגיה תפעולית (OT). התקני הפיירוול החדשים נבנו עבור סביבות ייצור בתנאים קשוחים והם מהווים גרסאות עמידות של פלטפורמת ה-FortiGate המאפשרות פריסה פשוטה של פתרון ה-Secure SD-WAN המוביל בתעשייה של פורטינט במיקומים אשר לא היו אפשריים בעבר עבור ארגוני OT בתעשיות כמו שירותים ואנרגיה, ייצור ותחבורה.    

רשתות OT דורשות פתרונות ייחודיים

סביבות תפעוליות מייצרות ואוספות נתונים כיום באופן שונה מבעבר. בתעשיות כמו ייצור, חשמל ושירותים, גז ונפט ותשתיות קריטיות אחרות, המיקומים המבוזרים שלהן הסתמכו באופן מסורתי על קווי חכירה יקרים או MPLS כדי לספק תקשורת מאובטחת ואמינה. ה-SD-WAN הופיע כפתרון מודרני עבור ארגוני OT במטרה לספק חווית משתמש טובה יותר, ניהול פשוט ועלות בעלות כוללת (CTO) נמוכה יותר. אימוץ של טכנולוגיה זו דורש פתרון אשר עומד בצרכים הספציפיים של סביבות OT, כולל מקום, חשמל, אבטחה ודרישות סביבתיות.  

פורטינט לוקחת את ה-SD-WAN למקומות חדשים

כדי להתמודד עם הדאגות הייחודיות של ארגוני OT, פורטינט משיקה את ה-FortiGate Rugged 60F ואת ה-FortiGate Rugged 60F בעל תקן LTE מובנה, המהווים גרסאות עמידות של סדרת התקני הפיירוול FortiGate 60 – התקן ה-SD-WAN המאובטח והעוצמתי ביותר והתקן הפיירוול הנמכר ביותר של הדור הבא, עם למעלה מ-1.65 מיליון יחידות אשר נמכרו ברחבי העולם. פלטפורמת ה-FortiGate Rugged 60F מהווה את ההתקן הראשון מסוגו אשר מספק את המאפיינים הבאים כדי לתמוך בסביבות OT בעת פריסה מאובטחת של SD-WAN:

מארז קומפקטי: FortiGate Rugged 60F משלב בין SD-WAN מוביל בתעשייה, ניתוב מתקדם ואבטחת פיירוול של הדור הבא במארז אחד קומפקטי, אשר ניתן לפריסה בסביבות רגישות מבחינת מקום. היתרון הנוסף הוא הפחתת עלויות ופישוט פעולות עבור אנליסטים של הרשת.

הרכבה וחשמל גמישים: FortiGate Rugged 60F תוכנן במיוחד עבור פריסות באתרי OT קטנים יותר, אשר דורשים אפשרויות הרכבה וחשמל שונות מאלו אשר ניתן למצוא בארונות חיווט IT מסורתיים.

עמידות חזקה: FortiGate Rugged 60F תוכנן במיוחד כדי לתפקד בתנאים סביבתיים קשים, כמו טמפרטורות קיצוניות, הפרעות אלקטרומגנטיות, לחות גבוהה ותנודות קיצוניות או קבועות.

חיבוריות LTE מובנית: FortiGate Rugged 60F מציע אפשרות ל-LTE מובנה עבור מיקומים מרוחקים כדי לספק אפשרות לחיבוריות WAN נוספת, יחד עם פריסה ותפעול קלים יותר.

פורטינט מספקת ביצועים מובילים בתעשייה לסביבות OT

בנוסף להיותו התקן ה-SD-WAN המאובטח היחיד אשר קיבל הסמכה לפריסה בסביבות של טכנולוגיה תפעולית, פלטפורמת ה-FortiGate Rugged 60F מספקת את ביצועי הרשת והאבטחה הגבוהים ביותר בתעשייה. פלטפורמת ה-FortiGate Rugged 60F מופעלת באמצעות ה-SOC4 SD-WAN ASIC של פורטינט הרשום כפטנט ומספקת הגנה בשיהוי הנמוך בתעשייה, כוללת יכולות בדיקת SSL ונפח גבוה יותר ב-IPsec VPN, זאת בנוסף ליכולות SD-WAN משולבות המנוהלות במלואן באמצעות ממשק הניהול האחוד של פורטינט.

הפתרון של פורטינט מגובה באמצעות תיקוף מהתעשייה – פורטינט דורגה כמובילה בריבוע הקסם של גרטנר עבור פיירוול רשת ועבור תשתית קצה לרשתות תקשורת מרחביות. ההתקנים המוקשחים החדשים של פורטינט מגובים על ידי 20 שנות של ניסיון בתעשייה באספקת פתרונות אשר מתאימים לצרכים, לדרישות ולאילוצים הייחודיים של סביבות הטכנולוגיה התפעולית.

אבטחת רשת עבור סביבות של טכנולוגיה תפעולית

פורטינט מספקת גישת רשת המבוססת על אבטחה ל-SD-WAN, המשלבת בין אבטחת רשת לפתרון SD-WAN מאוחד עם אורקסטרציה מרכזית. בשילוב עם מארג האבטחה (Security Fabric) של החברה, הלקוחות מקבלים פתרון אחד אשר מכסה את רשת ה-IT-OT המשולבת כדי לסגור את פערי אבטחת ה-OT, לספק נראות מלאה וניהול פשוט יותר. קו המוצרים המלא של FortiGate מספק בקרה ונראות של אבטחת סייבר לתוך רשתות OT, כאשר ההכרזה על הגרסאות המוקשחות החדשות מרחיבה את היכולות הללו כדי לאפשר פריסות באסדות נפט, תחנות חשמל, קווי הרכבה, מטענים ימיים ותנאים סביבתיים קשים אחרים.

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי, "השילוב בין OT ו-IT משנה את הדרך שבה ארגונים רבים עושים עסקים ופותח את הדלת לסיכוני אבטחה חדשים. ארגוני OT מוכרחים להטמיע פתרונות אבטחת רשת אשר מספקים חיבוריות מאובטחת ואמינה אפילו בסביבות מרוחקות ובתנאים קשים. פלטפורמת ה-FortiGate Rugged 60F מספקת SD-WAN מאובטח כדי לאפשר לבעלי מערכות OT לאמץ בבטחה חדשנות דיגיטלית, תוך שמירה על פעולות בטוחות ורצופות. ההשקה הנוכחית ממשיכה את המחויבות של פורטינט להפוך את ה-SD-WAN המאובטח לזמין עבור כל קצוות הרשת ומגזרי התעשייה השונים".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן