fbpx

פורטינט מרחיבה את תוכנית הדרכות מומחי אבטחת הרשת (NSE) שלה במטרה לקדם רכישת מיומנויות בתחום האבטחה

Fortinet HQ building

פורטינט (נאסד"ק: FTNT), מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הציגה שירות הדרכה ומודעות חינמי חדש לאבטחת מידע המיועד עבור ארגונים אשר מעוניינים להדריך את העובדים שלהם באשר לסיכונים הגוברים הנובעים ממתקפות סייבר. יוזמה זו נכללת בתוכנית הדרכת מומחי אבטחת הרשת של החברה ומיועדת עבור כל ארגון אשר מעוניין להרחיב את תוכנית המודעות הנוכחית שלו בנושא והיא תוכננה כדי להתאים לקווים המנחים של המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) עבור NIST 800-50 ו-NIST 800-16. כמו כן, הסמכות NSE – המורכבות מ-8 רמות – מאושרות על ידי ה-(ISC)2 וניתן לקבל בגינן נקודות זכות לכל מי שמעוניין לקבל תעודת הסמכה בנושא אבטחת מידע.

תוכנית ההדרכה של פורטינט מספקת מודעות ומיומנויות מתקדמות בתחום הסייבר

פורטינט מרחיבה את תוכנית ההדרכה החינמית של מוסד ההדרכה Network Security Expert ומציגה את שירות ההדרכה והמודעות לאבטחת מידע. השירות החדש ויוזמות נוספות של פורטינט בנושא מיועדים כדי להתמודד עם המחסור במומחים מיומנים בתעשייה ומציעים:

שירות הדרכה ומודעות חינמי לארגונים: כאשר מתקפות המבוססות על הנדסה חברתית ממשיכות לפגוע בארגונים, מנהלי אבטחת המידע מתחילים להבין את החשיבות של תעדוף הדרכות העובדים כחלק מאסטרטגיות אבטחת הסייבר שלהם כדי לסייע להתמודד עם איומים המגיעים מתוך הארגון. לפי מחקר של פורטינט, 68% מהארגונים נמצאו פגיעים ברמה בינונית עד רמה גבוהה למתקפות פנים-ארגוניות. יחד עם תכנון ארכיטקטורת אבטחה אשר תגן מפני מתקפות פנימיות אלו, מנהלי אבטחת המידע צריכים גם להגביר את המודעות של עובדיהם בתחום הסייבר כדי להבטיח כי העובדים יהיו מסוגלים לזהות איומים ולא ליפול קורבן לתוקפים.

כדי לסייע לארגונים להתמודד עם הנושא, פורטינט מציעה שירות הדרכה ומודעות חינמי לאבטחת מידע, אשר פותח על ידי מומחי הדרכת אבטחת סייבר מהטובים ביותר בעולם. מרכיב ההדרכה של השירות כולל 5 שלבים בשיטת לימוד עצמית, אשר מתמקדים בגורמי תקיפה מרכזיים והשיטות הטובות ביותר להתמודדות איתם. בסוף כל שלב ניתן להיבחן על מנת לבדוק את רמת הבקיאות בתוכן. כמו כן, השירות כולל משאבים טכניים רבים אשר מסייעים לוודא כי שיטות אבטחת הסייבר הטובות ביותר נמצאות תמיד בראש סדר העדיפויות של עובדי הארגון. השירות בעל ממשק ניהול מרכזי המאפשר לארגון לעקוב אחר תהליך ההתקדמות של העובדים ולוודא כי הם פועלים לפי מדיניות החברה. השירות מבטיח כי העובדים בארגון יהיו מצוידים בידע הדרוש להם כדי להימנע מהונאות פישינג (phishing), פיתיונות (baiting), תמיכה טכנית ומתקפות אחרות במבוססות על הנדסה חברתית אשר נוטות לסכן את אבטחת הארגון.

קורסי הדרכת NSE מאפשרים לקבל נקודות זכות להסמכות ה-ISC2: ניתן לקבל נקודות זכות בגין קורסים בתוכנית ההסמכה של פורטינט בעלת 8 רמות הסמכה, יחד עם קורסי הדרכה נוספים, עבור אנשים אשר מעוניינים לשמור על תעודת ההסמכה שלהם (CISSP) או הסמכות נוספות של ISC2. שיתוף פעולה זה ימשיך לדרבן מומחי אבטחה אשר מחפשים אחר הזדמנויות לימוד אשר יאפשרו להם לשמור על מיומנויות רלוונטיות ועדכניות בתחום אבטחת הסייבר המתפתח במהירות.

צמצום המחסור בכישורים בעזרת ההסמכות של NSE: תוכנית הדגל של מוסד ההדרכה NSE זוהי תוכנית הסמכת ה-NSE אשר הגיעה לאחרונה לאבן דרך משמעותית, כאשר חילקה מעל ל-500 אלף הסמכות ברחבי העולם. 8 הרמות של ההסמכות מאפשרים לתוכנית לסייע לגשר על המחסור במומחי אבטחת סייבר מיומנים באמצעות קורסי הדרכה בסיסייים של אבטחת סייבר (NSE 1-3), הדרכת מוצרים טכנית (NSE 4-6) הדרכה מתקדמת המבוססת על פתרונות (NSE 7) וההכרה כמומחה אבטחת סייבר (NSE 8). הרמה ה-8 של תוכנית NSE היא ההסמכה הגבוהה ביותר, כאשר 381 בוגרים ברחבי העולם קיבלו אותה נכון להיום, תוך הדגמה של שליטה מלאה במושגים מורכבים ביותר של אבטחת רשת על ידי מינוף מגוון פתרונות מהפורטפוליו של מארג האבטחה (Security Fabric) של פורטינט.

קורסי ההדרכה החינמיים של פורטינט יוצרים מסלולי קריירה נוספים באבטחת סייבר

בעקבות מגפת הקורונה, פורטינט פתחה את הגישה לכל קטלוג הקורסים המתקדם של NSE ללימוד עצמי בחינם כדי לאפשר לכל מי שמעוניין ללמוד מיומנויות חדשות או להרחיב את הקיימות – החל ממומחי IT, סטודנטים ומחפשי עבודה. פורטינט רואה עלייה משמעותית בדרישה להדרכות ולהסמכות ה-NSE של החברה לאחר שארגונים עברו במהירות לשימוש בכוח עבודה מרוחק הדורש מיומנויות ספציפיות כדי לאבטח כראוי את הגישה המרוחקת ואת הסביבות החדשות שצצו בעקבות זאת.

באמצעות הרחבת הגישה לקורסי הדרכת ה-NSE של החברה עם קורסים חינמיים, פורטינט מבקשת לייצר מסלולי קריירה נוספים עבור אלו המעוניינים לקדם את הידע שלהם באבטחה או להתחיל קריירה בתחום. קורסי הדרכה חינמיים אלו מכינים את הלומדים לקראת הדרך לקבל את הדרכות ה-NSE עטורות הפרסים של פורטינט כדי להמשיך ולסייע להם לבלוט בקרב מעסיקים ולעודד את ההתקדמות בקריירה. סקר אחרון של פורטינט בנושא המחסור במומחי אבטחה מצא כי 82% מהארגונים מעדיפים להעסיק מועמדים בעלי הסמכות ו-94% מהמשיבים מאמינים כי ההסמכות שברשותם הכינו אותם בצורה טובה יותר לתפקיד הנוכחי שלהם בתחום האבטחה.

רוב ראשוט, סמנכ"ל תחום ההדרכה הגלובלית והאפשרויות בתחום הטכני בפורטינט, אמר כי, "ארגונים צריכים לוודא כי העובדים שלהם מסוגלים לזהות ולהתגונן מפני כל סוגי איומי אבטחת הסייבר. לפי ה-Ponemon Institute Report, החל מ-2018 ועד 2020 מספר האיומים הפנים-ארגוניים גדל ב-47%, מה שהופך את האיומים הללו לדאגה המרכזית בארגונים. בו-בזמן, מומחי IT נמצאים בחיפוש מתמיד אחר הזדמנויות לימוד נוספות כדי לרענן את מיומנויות האבטחה שלהם. כדי להתמודד עם שני הצרכים הללו, פורטינט משיקה שירות חדש וחינמי לארגונים, יחד עם תמריצי לימוד קבועים עבור מומחי אבטחה ו-IT. המאמצים האחרונים הם חלק מהמחויבות של החברה לצמצם את המחסור במומחי אבטחת סייבר מיומנים והפעילות שלנו בתחום האחריות התאגידית".

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן