fbpx

אסוס מכריזה על שרת חדש ליישומי AI ו-HPC המבוסס על NVIDIA A100

חברת אסוס (ASUS), המייצרת פתרונות חומרה רבים למשתמש הבייתי ולארגונים, משיקה באופן רשמי את ה-ESC4000A-E10 – שרת עיבוד חדש המצויד ב-NVIDIA A100 PCIe, תקן PCIe 4.0 וכן גם בכרטיס רשת בתצורת OCP 3.0. ה-ESC4000A-E10 נועד ליישומי AI ו-HPC ומגיע עם חומרה עתירת ביצועים ונועד להאיץ ולמטב מרכזי נתונים לניצולת גבוהה יותר, בעלות כוללת נמוכה יותר.

מתחת למכסה המנוע

ה-ESC4000A-E10 של ASUS הוא שרת עיבוד בגודל 2U המגיע עם מעבד יחיד מסדרת AMD EPYC™ 7002. סדרת המעבדים הזו מספקת ביצועים גבוהים עד פי 4 ביחס לדור הקודם – 7001.  בנוסף, ה-ESC4000A-E10 מספק ביצועי GPU משופרים, עם תמיכה עד לשמונה כרטיסי מסך דקים כאשר הוא יהיה מצויד בראש ובראשונה ב-A100 PCIe של NVIDIA המבוסס על ארכיטקטורת אמפר (Ampere). הודות לתכונות הייחודיות של ארכיטקטורת Ampere, הגדרת וירטואליזציה הינה פשוטה מתמיד בשרת החדש, מה שיאפשר לארגונים לנצל בצורה הטובה ביותר את כלל כוח העיבוד שהוא מציע.

ESC4000A-E10 מגיע עם עד 11 חיבורי PCIe 4.0 אשר נועדו למחשוב, גרפיקה, אחסון וכרטיסי רשת. למי שלא מכיר, תקן ה-PCIe 4.0 הוא בעל מהירות העברה של עד 16GT/s – פי 2 מרוחב הפס של ה-PCIe 3.0, עם חיסכון אנרגטי משופר, יכולת Scale משופרת, וכמובן גם התאמה לאחור. ברמת הרשת, ה-ESC4000A-E10 תומך בכרטיס רשת בתקן OCP 3.0. תקן זה תומך בקצבי Ethernet של עד 200GB/s וזאת על מנת לעמוד בדרישות המשתמשים. הודות למבנה המארז שלו, ה-ESC4000A-E10 מתאים לעד 8 כוננים קשיחים של 3.5 אינץ' או 2.5 אינץ' עם תמיכה ב-Hot Swap.

ASUS ESC4000A-E10 NVIDIA A100-powered 2U server with PCIe Gen4 OCP 3 and four A100 PCIe GPU support
השרת החדש. קרדיט: ASUS

NVIDIA A100 PCIe GPU

ה-A100 של NVIDIA מספק מהירות וגמישות חסרי תקדים להפעלת מרכזי הנתונים המיועדים ליישומי בינה מלאכותית (AI) ו-HPC. ה-A100 מספק ביצועים הגבוהים עד פי 20 ביחס לקודמו, ה-V100. בנוסף, הודות למבנה הייחודי של ה-A100, ניתן לחלק אותו בקלות באופן וירטואלי ל-7 יחידות עיבוד נפרדות ועוצמתיות במיוחד. בשרת בעל 8 כרטיסי מסך מדגם A100, ניתן לקבל עד ל-56 יחידות עיבוד עוצמתיות במיוחד.

בנוסף, ה-A100 מגיע עם ליבות Tensor מהדור השלישי. ליבות אלו תומכות במגוון רחב של חישובים מתמטיים מדויקים הנמצאים בשימוש בשלל סוגי עבודה לרבות ניתוח נתונים, למידה עמוקה, HPC ועוד. ליבות אלו לא רק נועדו לשימושים הללו, ברוב המקרים הן מסוגלות להאיץ אותם בצורה משמעותית. הדבר מגביר את התפוקה ומוריד את עלות מרכזי הנתונים.

הודות לענן של NVIDIA (ה-NGC), ניתן להשיג בקלות רבה מגוון רחב של ספריות ייעודיות לבינה מלאכותית מלאכותית וליישומי HPC כאשר בניגוד להפצה הסטנדרית שלהן, הספריות בענן של NVIDIA עברו אופטימיזציה ייחודית ל-A100. על מנת למנף את ה-NGC בצורה מיטבית, אסוס מציעה שרתים שעברו הגדרה והתקנה מראש של ספריות מה-NGC. זאת על מנת להשיג את הביצועים הטובים ביותר כבר מהרגע הראשון ובמינימום מאמץ.

ASUS ממשיכה להרחיב את פתרונות אינטגרציית החומרה והתוכנה שלה

אסוס עובדת באופן צמוד ויעיל עם NVIDIA במטרה לייצר מערכות שרתים כמה שיותר אופטימליות וחזקות עבור הצרכנים. במסגרת שיתוף הפעולה שבין השתיים מודיעה אסוס כי בכוונתה להמשיך את שיתוף הפעולה עם NVIDIA במטרה להמשיך ולפתח יחדיו פתרונות עתירי ביצועים אשר יעמדו בסטנדרטים ובדרישות הרבות של התעשייה וקהל היעד.

שרתי אסוס מספקים גם ביצועים גבוהים ויעילות אנרגטית גבוהה, מה שהופך אותם לאפשרות מעולה למרכזי נתונים. השרתים של אסוס, 2P ו-1P ממשיכים להשיג ביצועים ברמה גבוהה עם יותר מ- 700 שיאים בינלאומיים על בסיס דרישת הסף של SPEC CPU 2017 ב- SPEC.org.

מחירים, מלאי ופרטים נוספים

לקבלת פרטים נוספים אודות השרת, ניתן לפנות (באנגלית) לאלברט שנג במייל: albert1_cheng@asus.com

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן