קספרסקי: תקיפות סייבר הקשורות לגיימינג זינקו באפריל בעשרות אחוזים

חברת הסייבר קספרסקי חושפת נתונים חדשים על הדרך בה מנסים תוקפי סייבר לתקוף ברשת באמצעות ניצול השימושים הפופולריים ביותר בקרב משתמשי מחשב: משחקים ותוכן פורנוגרפי.

על פי נתוני החברה, במהלך אפריל 2020 חלה עלייה חדה של 54% בכמות הנוזקות הקשורות לתעשיית הגיימינג שזוהו מדי יום על ידי מערכות האבטחה של החברה. זאת, בהשוואה לנתון המקביל מחודש ינואר 2020.

בקספרסקי מסבירים כי הסיבה לזינוק קשורה ככל הנראה לעובדה שבחלקים רבים של העולם עדיין חלות מגבלות בריאות המשאירות משתמשי מחשב בבית – שם הם מבלים את זמנם במשחקי מחשב. עוד מגלים הנתונים כי פושעי הסייבר מחבבים במיוחד את משחק המחשב המוכר מיינקראפט. משחק זה סומן כפופולרי ביותר בקרב התוקפים. מיד אחריו ברשימה המשחקים המועדים לניצול על ידי התוקפים התמקמו המשחקים Counter Strike: Global Offensive ו-The Witcher 3.

מלבד עולמות המשחקים, גם עולם התוכן למבוגרים גוזל חלק ניכר מזמן השימוש במחשבים – ופושעי הרשת זיהו זאת. בקספרסקי סקרו את מגמת התקיפות המגיעות כתוצאה מעניין בתוכן פורנוגרפי ומצאו כי במהלך שנת 2019 חל זינוק של למעלה מ-100% באיומי אבטחת מידע הקשורים לפורנו בהתקני מובייל (סמארטפונים, טאבלטים וכד'); זאת, בהשוואה לנתונים של שנת 2018.

לצד העלייה בניסיונות התקיפה הקשורים לפורנו בסמארטפונים וטאבלטים, חלה ירידה בניסיונות תקיפות דומות על מחשבים – נייחים או ניידים. על פי קספרסקי, כמעט שניים מתוך כל חמישה משתמשים שהותקפו הורידו למחשב סוס טרויאני המאפשר את התקנתן של נוזקות אחרות החושפות את המחשב לתקיפות.

"אין זה סוד שהאקרים נוהגים לנצל טרנדים, וככל שנמשכת מדיניות הסגר – בישראל ובמדינות אחרות בעולם – הפכו תעשיות הגיימינג והפורנוגרפיה לנקודה רכה בבטנה של אוכלוסיית העולם", אמר נעם פרוימוביץ', מנכ"ל קספרסקי ישראל. "הבעיה הופכת עמוקה עוד יותר כאשר ניסיונות התקיפה הללו מתרחשים כנגד מחשבים, סמארטפונים וטאבלטים בהם נעשה שימוש גם לצרכי עבודה מהבית כי המשמעות היא שכך חושפים המשתמשים גם את המערכות הארגוניות לסיכון. דווקא כעת, כשפושעי הרשת מחפשים אפיקי תקיפה חדשים, עלינו להישמר יותר מתמיד", הוא הוסיף.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן