fbpx

בינת תקשורת מחשבים ניהלה את המעבר של שראל ל-SAP HANA

tech indusrty

חברת "בינת תקשורת מחשבים"  ניהלה עבור חברת הציוד הרפואי "שראל" את המעבר ל-SAP HANA. פתרון זה מהווה פלטפורמת פיתוח, המספקת תשתית וכלים לבניית יישומים בעלי ביצועים גבוהים. ארגון שעובר לפלטפורמה נהנה מכך שמסד הנתונים, כולו, עובד בזיכרון השרת מה שמסייע לו לבצע העברת נתונים במהירות גבוהה יותר, לעיתים עד פי 1000, בהשוואה לבסיסי הנתונים הסטנדרטים.

חברת בינת התקינה והטמיעה את השלב הראשון בפרויקט תוך עמידה בלוחות זמנים קצרים מאוד על מנת לאפשר ל"שראל" לצאת לשלב הפיתוח בהקדם האפשרי. רבים בענף ה – IT מאמינים כי העולם צועד לכיוון ה-SAP HANA. הן בארץ והן בעולם קיימות חברות גדולות שכבר עברו לטכנולוגיה זו.

חברת "שראל", הוקמה בשנת 1995 במטרה לשמש כזרוע הרכש המרכזית (GPO) עבור בתי החולים והמרכזים הרפואיים הממשלתיים ומוסדות אחרים בישראל, שירותי בריאות הציבור, לשכות הבריאות, האגף לשעת חירום במשרד הבריאות וגופים נוספים.

חברת שראל חברה לבינת תקשורת במטרה למצוא שותף לבנייה ולקבלת החלטה על המתווה הנכון לביצוע השדרוג הטכנולוגי. ניסיונה של בינת בפרויקטים אסטרטגיים בא לידי ביטוי גם בפרויקט הנוכחי, היות והפתרון שהוצע לחברת שראל הינו פתרון מודולרי, בעל אופציות הרחבה עתידיות, תוך התחשבות בעלויות ופלטפורמות קיימות ועם צוות SAP HANA ייעודי התומך בפרויקט לאורך כל הדרך. בינת אף סיימה את הפרוייקט לפני הזמן שנקבע תוך עמידה בכל היעדים המבוקשים מצד שראל.

הפתרון התשתיתי של סאפ האנה שבינת עיצבה כולל תשתית דאטה סנטר הוליסטית מבוססת קצה-לקצה היושב על הפורטפוליו העשיר והאיכותי של היצרן DELL (שרתים, אחסון, מתגי תקשורת, תוכנות ניהול ) תוך כדי יישום של SAP Best Practices  בסביבות יצור ופיתוח ווירטואליות מבוססות VMware. התוכנה שמנהלת את התהליך היא של חברת SUSE, הנחשבת לטובה מסוגה בעולם.  מערכת ההפעלה של SUSE תומכת בפיתוח SAP HANA הן בזמינות והן בחדשנות.

דרורה מרטן, מנהלת חטיבת המידע והאו"ש ב"שראל": חברת "שראל" מובילה בתחום שרשרת האספקה הרפואית, מקדמת חדשנות גם בתחום התשתיות הטכנולוגיות התומכות ביעודה. הצלחת פרויקט זה היתה תלויה בבחירת התשתיות המתאימות ביותר ובבחירת האינטגרטור המקצועי ביותר, אני חושבת שעשינו בחירה טובה מאוד".

עפר ביתן, מנהל טכנולוגיות מחשוב מתקדמות, ומיכאל איטין, מנהל תחום אחסון וגיבוי ב"בינת" מציינים: "תחום ה-SAP HAHA הינו תחום מאתגר מאוד, הן בשל העובדה שהטכנולוגיה מצריכה התמחות מעמיקה מאוד בתחום והן בשל כמות הגורמים הנוגעים בפרויקט, מממשקי הלקוח, האינטגרטור והמיישם".

כפיר אלפנדרי סמנכ"ל מכירות ב Dell Israel: קבוצת Dell Technologies שמחה לשתף פעולה עם שראל לשותפות הדדית אשר בחנה את צרכי הארגון בהווה והציעה מענה תשתיתי לאפליקציות הליבה של הארגון עבור סביבה מודרנית וחדשנית. הפתרון כלל מענה עבור אפליקציית הליבה של הארגון וכללה מענה לאתר הראשי ולאתר החרום של החברה. הפתרון שניבחר הינו גמיש בעל יכולת גידול ושינוי כתלות בצרכים העתידיים בחברה.

ז'אן לוק, ארכיטקט פתרונות SUSE Israel מוסיף כי פרויקט הטמעת HANA SAP הינו קודם כל פרויקט עסקי אסטרטגי. הצלחתו וערכו נמדדים ביכולתו לשרת את קווי העסקים באופן מקיף ושוטף  ולהבטיח המשכיות של שירות מקסימלי. לכן נראה ברור וטבעי לסמוך על התשתית המוכחת והיעילה ביותר בשוק אשר מוסמכת כבר יותר משנתיים על HANA  2.0 עם מעל 99.999% זמינות. הפתרון שהוטמע ע"י בינת תקשורת לא רק עולה על הציפיות העסקיות הנוכחיות אלא כבר מוכן להתפתחויות העתידיות כולל שימוש בטכנולוגיות ענן למטרות גיבוי וגמישות.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן