fbpx

כפילויות גיבוי: האם עדיף לבצע גיבוי פר משימה או גיבוי גלובלי?

Shot of Corridor in Working Data Center Full of Rack Servers and Supercomputers with High Internet Visualization Projection.

האמת הבלתי-מדוברת של מנהלי IT המבקשים להיפטר מן הנתונים הבלתי-מובנים של עסקים נחשפה בהדרגה ונידונה בצורה עצומה. מלבד נתונים לא מובנים, אנשי IT צריכים לקחת בחשבון שמשימות הגיבוי המתבצעות לעתים קרובות על ידי העתקה ואחסון של מבני נתונים גדולים מובילות לרוב לנתונים משוכפלים, מה שבטווח הרחוק יוביל במהירות לגדילה מעריכית בצרכי אחסון.

וכמובן, כמות הנתונים האדירה שנוצרה על ידי עסקים הופכת ליקרה במיוחד. הדו"ח של גרטנר משנת 2017 חשף כי המידע המשוכפל מגיע לעלויות של $15,000,000 בממוצע. ברמת המאקרו, נתונים פגומים מוערכים בעלות של יותר מ-$3,000,000,000,000 לשנה בארצות הברית בלבד. במילים אחרות, מידע רע לא טוב לעסקים. לכן, המרכיב הקריטי ביותר להמשכיות הנתונים של החברה הוא לא רק שמנהלי ה-IT יבינו את ההבדלים בין שיטות כפילות המידע שונות, אלא גם יידעו להפעיל ולנהל פלטפורמת ניהול נתונים זריזה במחיר משתלם.

האמת על עלויות כפילות המידע

אחת השיטות הנפוצות ביותר למניעת כפילויות היא מניעת כפילויות גלובלית. עם זאת, לעיתים קשה להשוות ולמדוד את היעילות של שיעורי מניעת כפילות הנתונים ויחסיהם, ועל התמורה למחיר. לפיכך, יש להניח מספר הנחות כך שנוכל בסופו של דבר להכניס את הדברים לפרספקטיבה כאשר משווים את הכפילות הגלובלית לאחרים.

לעתים קרובות, כאשר ספקים מסוימים טוענים שהם מציעים תכונות של מניעת כפילויות נתונים, מתגלה כי מניעת השכפול אינה מבטלת נתונים בין כל פעילות, שלא לדבר על התקנים. לפיכך, אם גיבוי מלא אחד לוקח 100GB של שטח האחסון, מניעת הכפילויות תתבצע רק בכל משימת גיבוי. אם הגיבוי מבוצע 10 פעמים, הסכום הכולל של שטח האחסון של 1TB יילקח בסופו של דבר. יתר על כן, היו מקרים של יחס כפילויות משימה לפי חישוב באמצעות גודל הדיסק הכולל מצד המקור, ובכך נותן אשליה של שיעור מניעת כפילויות גבוהה.

שיטות מדויקות יותר המשרתות עסקים בצורה טובה יותר

מצד שני, עם שיטת מניעת כפילויות גלובלית, פעילות הגיבוי מבוצעת בכל הסביבות הפיזיות והווירטואליות. באמצעות אותה הדמות כמו בדוגמה האחרונה, עם קובץ גיבוי מלא אחד השוקל 100GB, אם לבצע גיבוי מצטבר, שטח האחסון הכולל הדרוש, בנוסף לגיבוי מלא המקורי, יכלול רק קבצים אשר שונו.

"בעת ביצוע מניעת כפילויות גלובלית באסטרטגיית גיבוי זו, יחס כפילויות גלובלי המחושב על ידי פתרונות כמו Synology’s Active Backup for Business מושג לעתים קרובות באמצעות גודל דיסק הנמצא בשימוש המקור, ובכך נותן תמונת מצב מדויקת יותר של יעילות מניעת כפילויות",

-אומר Hewitt Lee, Director of Synology Product Management Team at Synology

שתי השיטות המיינסטרים, מניעת כפילויות פר משימה ומניעת כפילויות גלובלית, עומדות במרכזו של וויכוח ארוך ומתמשך – איזו שיטה משרתת את העסקים בצורה טובה יותר. כדי לשים את הדברים בפרספקטיבה, אנו צריכים לבדוק כיצד הערך של מניעת כפילויות נמדד בין שתי השיטות, שהן האפקטיביות של יכולות הפחתת נתונים ויחסי כפילות מקסימליים בר השגה וההשפעה הכוללת על עלויות תשתיות האחסון ומשאבים ופונקציות מרכזי נתונים אחרים, כגון רוחב פס רשת, שכפול נתונים ודרישות התאוששות מאסון.

יישום פתרון בודד המשולב מראש חומרה ותוכנה

אחרון חביב, עלות הבעלות הכוללת של שילוב השרתים עם שירותי גיבוי ומניעת כפילויות שונים, יחד עם רשיון מצטבר ודמי מנוי שלהם, עשוי להוות אתגרים גם בתאימות וגם אתגרים פיננסיים עבור מנהלי IT. הדרך הפשוטה והחסכונית ביותר היא ליישם פתרון בודד שכבר משולב בחומרה של תוכנה. חברות כמו Synology מציעות גיבוי פעיל מובנה עבור עסקים שאינו דורשים דמי רשיון. בסופו של דבר, פתרון מסוג זה מוריד את עלות האחסון פר TB.

לשיתוף פעולה עם Synology לחצו כאן.

המאמר נכתב על ידי Hewitt Lee מחברת Synology.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן