fbpx

כנס Red Hat Summit 2020: הענן ההיברידי הפתוח יאפשר פריסה רחבה וגמישה ליישומים עתירי ביצועים

red-hat-summit-2020-main

ענקית הטכנולוגיה והקוד הפתוח רד האט (Red Hat), הנחשבת לספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, קיימה לראשונה בעולם את הכנס השנתי שלה – Red Hat Summit בצורה וירטואלית לחלוטין. במהלך הכנס דיברה Red Hat על ההשפעה של מגיפת הקורונה, המגמות החדשות בעולם ועל העתיד של תחום המחשוב. המרצה המרכזי באירוע היה מנכ"ל החברה החדש פול קורמייר.

למי שלא מכיר את החברה, רד האט נחשבת לחלוצה בכל הקשור לפיתוחים טכנולוגיים לעולם ה-IT. השאיפה של רד האט הינה לאפשר ללקוחות שלה לפתח את היישומים שלהם ולפרוס אותם בכל מקום, עם השרידות והגמישות שהענן ההיברידי הפתוח מספק. על בסיס חזון זה תוכנן היצע המוצרים החדש שלה המשפר את שרשרת האספקה של עולם ה-IT, כמו גם את נגישות ויציבות השירותים והיישומים קריטיים גם כשמדובר בפריסה רחבה בארגוני ענק.

הכנס השנה התקיים במתכונת שונה מבדרך כלל ולאור התפשטות נגיף הקורונה הוא הפך לוירטואלי. בתחילת הכנס דיבר פול קורמייר על הענן הפתוח ההיברידי כאחד מהכלים המרכזיים וההכרחים ביותר להנעת עולם הטכנולוגיה. פול קורמייר הציג גישה רחבה וחדשנית לפיה אין זה מספיק לפרוס יישומים בקרב ענן אחד או בקרב שרת בודד אלא יש צורך בגישה מודולרית, גמישה וחדשנית שתאפשר בקלות פריסה על כמה עננים, On Premise וגם במחשוב קצה.

אחת הנקודות החשובות ביותר הוא שהענן הוא פתוח, כלומר Open Source. בעוד שבעבר כל חברה וארגון דאגו לשמור את הקוד שלהם לעצמם וניסו ליצור ייחודיות ובו בזמן גם "לכלוא" משתמשים אצלהם, גישה זו פשוט לא מתאימה לצרכים של היום. לדברי פול קורמייר, קוד פתוח מאפשר אחידות ומודלריות, כל חברה וכל ארגון יכולים לקחת את הפלטפורמות ההכרחיות המתבססות על הקוד הפתוח ואפילו לבצע בהן שינויים בהתאם לצרכי הארגון. כך, גם לאחר ביצוע שינויים הליבה הטכנולוגית נשארת זהה והענן ההיברידי הופך לפתוח ומאפשר פריסה רחבה הרבה יותר של יישומים.

עם טכנולוגיות קוד פתוח כמו לינוקס ו-Kubernetes נהנים ארגונים לא רק מגישה לחדשנות שיכולה לאפשר להם לבנות את הדבר הבא ולשמור אותם בחזית התעשיות שלהם, אלא גם לבצע אוטומציה, להתאים ולהרחיב פעילויות קיימות ברחבי סביבות IT עם גמישות גדולה יותר מכפי שיצרנים קנייניים יכולים לספק.

החזון של Red Hat

יישומים מסורתיים ומוטי -ענן, מאוחדים ומנוהלים מהליבה עד הקצה

ההובלה של רד האט בקהילות קוד פתוח לא נועדה עבור שיווק. ב-Kubernetes הייתה רד האט תורמת ראשונה לצד גוגל (Google), ונשארה התורמת הארגונית השנייה בגודלה. רד האט מסייעת לקדם את הטכנולוגיות המרכזיות ב-Kubernetes וקהילות נלוות, המאפשרות התפתחות IT חוצת-תעשייה זאת.

עם Red Hat OpenShift הייתה רד האט החלוצה של פלטפורמת Kubernetes ארגונית, שאפשרה ללקוחות לאמץ גישות מוטות-ענן ובמקביל תמיכה ביישומים מסורתיים קיימים. לקוחות רבים סומכים על Red Hat OpenShift בזכות גישה ייחודית זאת, כדי לסייע עוד יותר בהורדת המחסומים בין יישומים מסורתיים ליישומים מוטי-ענן. במהלך Red Hat Summit הציגה רד האט מגוון שיפורים לפלטפורמת ה-OpenShift.

וירטואליזציית OpenShift – תכונה חדשה הזמינה כמהדורה טכנולוגית בתוך OpenShift virtualization, שנגזרה מפרויקט הקוד הפתוח KubeVirt. היא מאפשרת לארגונים לפתח, לפרוס ולנהל יישומים המורכבים ממכונות וירטואליות לצד קונטיינרים ו-serverless, הכל בפלטפורמה מודרנית אחת המאחדת עומסי עבודה מוטי-ענן ומסורתיים. בעוד שיצרנים מסוימים מנסים להגן על מערכי טכנולוגיה ותיקים (legacy) על יד גרירת Kubernetes ותפקודיות מוטת-ענן לאחור כדי לשמר וירטואליזציה קניינית, רד האט עושה את ההיפך: מביאה מערכי יישומים מסורתיים קדימה לתוך שכבה של חדשנות פתוחה, המאפשרת ללקוחות לבצע באמת טרנספורמציה בקצב שלהם, לא לפי גחמות של נעילה קניינית.

Red Hat OpenShift 4.4 – הגרסה העדכנית ביותר של פלטפורמת Kubernetes ארגונית המובילה בתעשייה, הבנויה על הפשטות ויכולת ההתרחבות של Kubernetes Operators. כשהיא מבוססת מחדש על Kubernetes 1.17, מציגה OpenShift 4.4 תפישה ממוקדת במפתח ומדדים תפעוליים של ניטור וניהול פלטפורמה, ניטור אינטגרציה, ניהול עלויות – הערכת המשאבים והעלויות המשמשות עבור היישומים ברחבי הענן ההיברידי, ועוד.

Red Hat Insights – היצע אבטחה וניהול סיכונים פרואקטיבי כשירות, המקל על צוותי IT לאתר, לנתח ולטפל בבעיות פוטנציאליות לפני שאלה פוגעות במערכות ייצור או במשתמשי קצה. Insights זמינה כברירת מחדל אצל כל מנוי ל- Red Hat Enterprise Linux.

Red Hat Ansible Automation Platform – מסייעת לענות למורכבות של הרחבת רשת ומערכי תשתית, על ידי אוטומציה של משימות ידניות, ומסייעת לצוותי IT לענות ביתר יעילות על צרכי לקוחות ומשתמשי קצה מעבר לזמינות שירות.

כדי לענות לאתגרי הניהול הנובעים מפריסת יישומים רחבה במיוחד בענן על גבי Kubernetes, רד האט גם משיקה פתרון ניהול חדש – Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes. הפתרון החדש הזה יהיה זמין בקרוב במהדורה טכנולוגית, כשהוא מספק נקודת ניהול אחידה ופשוטה עבור פריסת יישומים בעננים ופתרונות מחשוב קצה. הפתרון כולל גם ניטור וניהול מרכזי של מדיניות ולוגים וניהול מחזור חיי יישומים.

פול קורמייר, נשיא ומנכ"ל רד האט, אמר: "נראה כי היום יותר מאי פעם בעבר, המיקוד הוא בצרכים הייחודיים של כל ארגון – יש כאלה שצריכים להרחיב מיידית היקף פעילויות כדי לענות לביקוש בלתי פוסק לשירותים, בעוד אחרים מחפשים לחזק ולתחזק פעילויות ליבה של IT. במקום רק לספק טכנולוגיות כמענה לצורך אחד או אחר, רד האט מספקת ללקוחותינו מערך גמיש ופתוח במלואו של פתרונות הפוגשים אותם במקום בו הם נמצאים, עם מה שהם צריכים.

זו יכולה להיות פלטפורמת לינוקס ארגונית המובילה בעולם כדי לקדם יציבות תפעולית גדולה יותר, או פלטפורמת Kubernetes ארגונית המובילה בתעשייה כדי לסייע להרחיב במהירות שירותים עבור דרישות קריטיות, כאשר נושא זה נתמך על ידי ניסיוננו כמומחים והמחויבות לסייע לקהילות גלובליות בכלל, ולא רק ללקוחותינו המיידיים".

כאמור, אחד העקרונות של הענן ההיברידי הפתוח הוא לאפשר פריסה רחבה אצל כמה ספקיות שירותי וענן ובקרב מגוון סוגי חומרה ומעבדים. לשם כך, כלל הפתרונות הטכנולוגיים שהוצגו השנה נתמכים בשורה עצומה של עננים וביניהם Amazon Web Services, Google Cloud Platform, IBM Cloud ו-Microsoft Azure. זאת כמובן לצד תמיכה בארכיטקטורות מעבדים רבות לרבות x86, IBM Power ואפילו מערכות Mainframe.

שגרה בצל הקורונה

נגיף הקורונה הצליח לשנות בצורה משמעותית את המשק והאיץ בעשרות מונים את תחום העבודה מרחוק ומהבית. הכנס עצמו, התקיים לראשונה בעולם באופן וירטואלי לחלוטין ולא בארצות הברית כפי שנהגה לעשות החברה בשנים האחרונות. בנוסף לכך, גם עובדים ולקוחות רבים של רד האט עברו לעבודה מהבית והדבר דרש הסתגלות והתאמת תשתיות IT בחלק מן המקרים. כיצד רד האט מתמודדת עם משבר הקורונה? הנה מה שנמסר לנו מפול קורמייר.

"יש לקורונה השפעה גדולה על עסקים ועובדים בכל החברות, אך לעובדי רד האט עבודה מרחוק היא נוהג רגיל בחברה. 25-30 אחוז מהמהנדסים שלנו בעולם עובדים כך כל השנה. מכל מקום פיתוח המוצרים לא נפגע ומבחינת קו המוצרים אנחנו עומדים במפת הדרכים שלנו. בקשר עם הלקוחות, אנחנו עובדים עם 100 אחוז מחברות הפורצ'ן 100 ועוזרים להן לשמור על פעילותן – אנחנו מאורגנים לכך, וגם לתמיכה בלקוחותינו האחרים ברחבי העולם".

Red Hat Training and Certification

לחברת רד האט קיימות גם הדרכות והסמכות במגוון תחומים והן זמינות עבור צוותי IT הרוצים להרחיב במהירות את המיומנויות שלהם עם ההתפתחות של הצרכים הארגוניים. במערכת הלימוד וההסמכה של רד האט ניתן למצוא מגוון עצום של תכנים, החל מלימוד עקרונות Kubernetes ארגונית עד לקבלת הסמכה בארכיטקטורת טלקום. כלל הקורסים זמינים כבר היום וכאמור, נועדו לאנשי וצוותי IT המעוניינים לזכות במומחיות חדשה שתאפשר להם לתת מענה טוב ואיכותי יותר לצרכים הארגוניים.

סיכום

בעיני רד האט, קוד פתוח וענן היברדי פתוח הם שני אמצעי המפתח שהולכים להניע יותר ויותר מהיישומים והשירותים בעולם. אין ספק שהיתרונות של הקוד הפתוח ושל הענן ההיברידי הם רבים והשילוב ביניהם עוצמתי במיוחד. הודות לענן הפתוח ההיברידי בשילוב הפיתוח החדשים שהושקו במהלך Red Hat Summit 2020, ארגונים רבים מסוגלים לפרוס את היישומים שלהם בצורה רחבה במיוחד, במהירות וביעילות תוך אפשרות להתאמה מלאה לצרכים הארגוניים.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן