fbpx

Booking.com מכריזה על הזוכות בפרסי ה-Technology Playmaker לשנת 2020

Booking.com, אחת מחברות התיירות הדיגיטלית הגדולות בעולם ומנהיגה בתחום הטכנולוגיה הדיגיטלית, הכריזה על הזוכות בפרסי ה-Technology Playmaker לשנת 2020. היוזמה הושקה לראשונה ב-2017, במטרה לתת במה להישגיהן של הנשים בהייטק ולחגוג את הגיוון האנושי בענף הטכנולוגיה העולמי. הזוכות נבחרו מתוך 45 מועמדות סופיות מ-20 מדינות שונות.

כשהעולם נמצא בעיצומו של משבר חסר תקדים בגלל נגיף הקורונה (COVID-19), חשוב יותר מתמיד להוקיר את אלו שעושות שינוי, מעוררות השראה ומשפיעות על חייהם של אנשים וקהילות שלמות, במדינות שלהן ובכלל. הזוכות השנה מייצגות חמש יבשות שונות ומגיעות מארגנטינה, צרפת, הודו, ניגריה, סינגפור, אנגליה וארצות הברית.

מאשת עסקים מובילה שהטכנולוגיה החכמה שיצרה חוללה מהפכה בבריאות ובסגנון החיים של נשים ברחבי העולם, דרך יזמית פינטק שהגדירה מחדש את עולם אבטחת המידע והתשלומים הדיגיטליים בטכנולוגיה ביומטרית, ועד מפתחת תוכנה שמעצימה נשים מאפריקה שעוסקות בטכנולוגיה באמצעות הכשרות וליווי אישי – הזוכות בקטגוריות האלו מייצגות את הישגיהן של נשים בעלות חזון טכנולוגי מכל רחבי העולם. לפרויקט זה נרשמו מספר מועמדויות מרשימות של יוזמות התורמות לפתרון סוגיות ציבוריות, סביבתיות וחברתיות, והשנה הוכתרו גם שתי זוכות בקטגוריית ההשפעה החברתית.

“עם קרוב ל-850 מועמדויות שהוגשו השנה, לצוות השופטים היה מאתגר, אבל גם מאוד מעורר השראה, לבחור 45 מועמדות סופיות ולאחר מכן לצמצם את הרשימה ל-10 זוכות בלבד, בנוסף לזוכה אחת בתואר ה-Technology Playmaker של השנה. זה מעיד גם על איכות המועמדויות שראינו השנה, וגם על רמת ההשפעה שיש לנשים על ענף הטכנולוגיה בעולם“, אמרה גיליאן טאנס, יו”ר Booking.com. “בשל התפרצות נגיף הקורונה, השנה לא יכולנו לפגוש את הזוכות פנים מול פנים כמו שתכננו. בתקופה כזו של חוסר ודאות עולמי, חשוב יותר מתמיד להתמקד במי שתורמות בצורה כל-כך משמעותית וארוכת טווח לעולם הטכנולוגיה, ובו זמנית נותנות השראה זו לזו.“

הזוכות של Booking.com בפרסי ה-Technology Playmaker 2020

  • בקטגוריית הובלת שינוי ווה-Technology Playmaker של השנה – ליאן רוברס (Leanne Robers). מייסדת משותפת ומנכ“לית משותפת של She Loves Tech, תוכנית האצה שכבר עזרה ליותר מ-2,000 יזמיות הייטק וסטארט-אפים המפתחים טכנולוגיות עבור נשים (סינגפור).
  • בקטגוריית טכנולוגיה צעירה – האנה בלייר (Hannah Blair). עברו 3 שנים בלבד מאז שהחלה לעסוק בטכנולוגיה, וכבר היום היא משמשת כמפתחת Front-end בכירה ב-Defty, תוכנה לבניית אתרים, וכמייסדת משותפת של vrcalm, המציעה לאנשים המתמודדים עם דמנציה חוויית מציאות מדומה יוצאת דופן שמשפרת את איכות חייהם (אנגליה).
  • בקטגוריית מודל לחיקוי – אדה נדוקה אויום (Ada Nduka Oyom). מייסדת ארגון She Code Africa המספק הכשרות, ליווי אישי ותמיכה בתחום הטכנולוגיה לנשים מאפריקה. היא גם מייסדת משותפת של Open Source Community Africa, קהילה לחובבי קוד פתוח מכל רחבי אפריקה (ניגריה).
  • בקטגוריית היזמות – סימה קינדה ג‘ונסון (Seema Khinda Johnson). מייסדת משותפת וסמנכ“לית תפעול (COO) בחברת Nuggets, פלטפורמת תשלומים וזיהוי בטכנולוגיית בלוקצ'יין שמגדירה מחדש את האבטחה והפרטיות ברשת באמצעות כלים ביומטריים (אנגליה).
  • בקטגוריית מצוינת אקדמית – ריינה קמאצ‘ו טורו (Reina Camacho Toro). פיזיקאית חלקיקים בארגון האירופי למחקר גרעיני (CERN) וחוקרת במכון הלאומי למחקר מדעי בצרפת (CNRS), שגם פועלת לפיתוח מערכת החינוך באמריקה הלטינית באמצעות קורסים מקוונים בנושא פיזיקת חלקיקים שמוצעים לראשונה בחינם – והכול דרך פלטפורמת למידה אונליין, שבהקמתה לקחה ריינה חלק בשנת 2014 (צרפת).
  • בקטגוריית מעסיקים – Sparta Global. חברת אימון וייעוץ מאנגליה שפועלת במסירות לקידום הגיוון וההכלה, ומשקיעה רבות במימוש מלוא הפוטנציאל של נשים העוסקות בטכנולוגיה (אנגליה).
  • בקטגוריית השפעה על הקהילהאלסה-מרי דה סילבה (ElsaMarie DSilva). המייסדת והמנכ“לית של חברת Red Dot Foundation, שיצרה פלטפורמה אונליין המאפשרת לקהל הרחב לדווח על מקרים של הטרדה מינית והתעללות במקומות ציבוריים (הודו); הזוכה הנוספת היא שיילה הרקאץ (Sheila Harkatz), המייסדת של מיזם Mujeres En Carrera, המעניק חינוך פיננסי לנשים ולנערות באמריקה הלטינית (ארגנטינה)
  • בקטגוריית מנהיגות עסקית – טניה בולר (Tania Boler). המייסדת והמנכ“לית של Elvie, הפועלת לשיפור בריאות האישה בעזרת טכנולוגיה חכמה ומוצרים המשלבים רפואה ולייף סטייל (אנגליה).
  • בקטגוריית חדשנות טכנולוגית – פונמי אדמני (Funmi Adewunmi). מייסדת משותפת ומנכ“לית של ספקית האינטרנט Bright Technologies, שיצרה אפליקציה המאפשרת למשתמשים לשלם ולקבל שירותים דיגיטליים (ניגרה).

כדי לבחור את ה-Technology Playmaker של השנה, צוות השופטים בחן היטב את המועמדות בקטגוריות האישיות השונות עד שאיתר את המועמדת שבלטה מעל כולן מכל הבחינות: מנהיגות, חדשנות טכנולוגית, השפעה והיותה מודל לחיקוי.

את הפרס הזה קיבלה אשת חזון שלא נחה לרגע כדי לחולל שינוי של ממש – ליאן רוברטס מסינגפור, מייסדת משותפת ומנכ“לית משותפת ב-She Loves Tech. הפרס הוענק לה על מאמציה לגשר על הפער שבין המינים לטובת הנשים בענף הטכנולוגיה. היא ייסדה את She Loves Tech ב-2015 כפלטפורמה שמחברת בין יזמים ויזמיות, חברות, משקיעים ומשקיעות מכל העולם, על מנת ליצור עוד ועוד הזדמנויות עבור יזמיות בתחום ההייטק.

ליאן גם שוברת את הסטיגמה לפיה “נשים לא יודעות להקים סטארט-אפים מוצלחים“, בכך שהיא מארחת את התחרות הגדולה בעולם לסטארט-אפים שמנוהלים על-ידי נשים או שמשפיעים על חייהן של נשים. ליאן והצוות שלה תמכו וקידמו למעלה מ-2,000 סטארט-אפים המייצרים טכנולוגיות עבור נשים, והעניקו ליווי צמוד והכשרות ביותר מ-20 מדינות.

“השקנו את טקס הפרסים לפני 3 שנים במטרה להפגין כבוד לעבודה החשובה והמשמעותית שנשים עושות מדי יום בתעשיית ההייטק,“ אמרה טאנס. “גם כיום, כמו בעבר, נשים אינן מקבלות מספיק ייצוג והכרה בענף הטכנולוגיה. עם זאת, אני שמחה לראות שהגיוון בין המינים הולך ונהיה חלק חשוב מהשיח העסקי ומהאג‘נדה בעולם. אנחנו ב-Booking.com לא מסתמכים רק על מספרים – כדי לוודא שאנחנו מתמקדים בצורה שווה בהכלה ובשייכות, וכדי להבטיח שתעשיית הטכנולוגיה פותחת את שעריה ומקבלת את כולם.“

כל זוכה קיבלה פרס של 5,000 אירו, והמנצחת הגדולה זכתה בפרס נוסף של 10,000 אירו.

קרדיט תמונה: Booking.com

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן