fbpx

האם סביבת ה-IT של העסק שלכם ערוכה להתמודדות עם נגיף הקורונה?

Work from home

תגובות נבהלות לנגיף הקורונה הידוע לשמצה עוררו אימוץ מהיר, משמעותי וחשוב בכל הקשור לחדשנות ושיתופי פעולה בעבודה מרחוק במקומות עבודה בכל רחבי העולם. עם זאת, לא רק חברות גדולות סובלות עוברות לעבודה מהבית. ישנן גם חברות קטנות ובינוניות (SMB) אשר נוקטות באמצעי זהירות ומאפשרות לעובדים לעבוד מהבית כדי למנוע סיכוי להתפשטות הנגיף בקרב הצוות.

כיום, עסקים פורסים כלים רבים כמו Microsoft Team, Zoom, Slack וכלי שיתוף פעולה מרוחק אחרים על מנת לשמור על העסקים פעילים ככל הניתן בתקופה קשה זו. יחד עם זאת, ככל שמשתמשים רבים יותר עובדים במקביל, כך נדרשות החברות השונות להקצות יותר ויותר משאבים ושרתים. לפיכך, עלינו לשאול את עצמנו שוב, האם סביבה טובה לשיתוף פעולה ועבודה מרחוק מכילה רק את היישומים שהוזכרו לעיל, או שמא יש צורך במשהו מעבר? התשובה מורכבת יותר מאשר כן או לא.

סביבת עבודה מרחוק אידיאלית היא יותר מסתם שימוש בכלי שיתוף פעולה המסופקים באופן מקוון. כל תשתית ה-IT, כולל מערכות רשת ואחסון, זקוקה לרפורמות רציניות על מנת שלעסקים תהיה בוודאות היכולת לארח מספר משתמשים בו זמנית, וכדי לספק זרימת עבודה יציבה ובטוחה לעובדים ולאפשר להם לפעול מרחוק באופן יעיל וללא תקלות.

בדרך כלל, חברות משתמשות בשרתי קבצים מסורתיים כמו שרת הקבצים של Windows לאחסון וסינכרון של נתונים ומידע אבל פתרון זה לא מותאם לעבודה באמצעות VPN, פתרון זה נועד רק למסירת שירותים ברשת הפנימית והלוקאלית של החברה החברה. כתוצאה מכך, חברות רבות משתמשות בתשתית הענן ההיברידית כמו השילוב הנפוץ ביותר של שרת Windows וכונני עננים ציבוריים.

לעיתים קרובות נוהגים לראות פרקטיקה נפוצה זו כמורכבת יתר על המידה, שלא לדבר על המורכבות הנוספת מבחינת מבנה נתונים לא יעיל הגורם לכפילות קבצים, והקצאת משאבים בעת התאמת כלי שיתוף פעולה של צוות צד ג'. לפיכך, שרת מקומי מתוחכם עם גישה מובנית מרחוק עשוי בהחלט לעזור בפתרון בעיות בשיתוף פעולה עם צוות מרוחק, בעיות אבטחה שונות ומגוונות וכמובן מניעת כפילויות מידע.

עם הביקוש ההולך וגובר לאחרונה לא רק למנגנוני שיתוף פעולה מרחוק אלא גם לסביבת IT יציבה ומאובטחת, שרת אחסון מסוג NAS עשוי להיות הפתרון לעסקים המתמודדים עם הבעיות שהוזכרו לעיל. פתרון כמו Synology NAS מציע כלי שיתוף פעולה מובנה המאפשר לעובדים לערוך קבצים במקביל, ואפליקציית מסרים מיידיים לתקשורת בתוך הצוות.

בנוסף, פתרון כזה כולל את היתרונות של שרת Windows וגם של Google Drive, המאפשרים לאחזר קבצים באמצעות כונן רשת ממופה, סנכרון בצד הלקוח, ממשק אינטרנט או אפליקציה סלולרית, והכל ללא הטרחה בשימוש בשירותי VPN. אחרון חביב, מה שעשוי להפתיע הוא יתרון העלויות שעשויות העסקים לשלם. ההוצאות המצטברות על ידי Windows server Client Access Licenses (בקצרה: CAL), רישיון אחסון בענן ציבורי ורישיונות SaaS עשויים לרדת בצורה דרסטית בעת פריסת פתרונות כמו אלו של Synology, מכיוון שרוב התכונות שהוזכרו הן ללא רישיון המצריך תשלום חודשי קבוע.

עם פיתרון העומד בכל הקריטריונים לעבודה מרחוק, חברות קטנות ובינוניות ועסקים גדולים רבים יוכלו להמשיך לפעול כרגיל אפילו בתקופה קשה עם כל כך הרבה עובדים העובדים מהבית. זאת מבלי להשקיע תקציבי עתק רבים היוצאים מפרופורציות עם COVID-19 שמעורר כל כך הרבה חוסר וודאות. באופן גלובלי, המשימה העיקרית שעליה החברה צריכה לתעדף היא לספק לעובדיה תשתית שיתוף פעולה מלאה וצוותית כדי לא רק להבטיח את המשך העסק, אלא גם לשמור על רווחת העובדים ומשפחותיהם.

להתייעצות עם חברת Synology לחצו כאן.

המאמר נכתב על ידי Hewitt Lee מחברת Synology.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן