fbpx

דו"ח חדש חושף כי Nvidia היא החברה המובילה בתחום הרכבים האוטונומיים

טכנולוגיות הנהיגה האוטונומיות עושות את דרכן לכביש ומספר יצרניות רכב כבר הציגו רכבים המסוגלים לנהוג ללא ננהג. בלב המהפכה בתחום הרכב, עומדת חברת Nvidia אשר מספקת פתרונות מחשוב מקצה לקצה, כולל תשתיות, מרכזי נתונים, כלי תוכנה, ספריות, Frameworks וכן גם פתרונות חומרה עתירי ביצועים וחסכוניים המאפשרים תחבורה בטוחה ויעילה יותר.

מדי שנה מפרסמת חברת הייעוץ "Navigant Research" דו"ח על מצב תעשיית הרכב האוטונומית. השנה, החברה ביצעה וחשפה מחקר מעמיק אשר עסק בפלטפורמות מחשוב לרכבים אוטונומיים וברכבים אוטונומיים. במסגרת המחקר, הכינה החברה דירוג וניקוד לחברות העוסקות בתחומים אלו ועוד כמה נוספים.

בדוח אשר עסק בפלטפורמות מחשוב לרכבים אוטונומיים לשנת 2020 נחשף כי Nvidia עמדה בראש רשימת החברות המובילות בתחום הודות לפלטפורמות ה-AV שלה אשר מאיצות את הטמעתן של מערכות הבינה המלאכותית (AI) שיחליפו את בני האדם מאחורי ההגה.

"NVIDIA היא חברה מוכחת עם היסטוריה ארוכה של פיתוח וייצור חומרה ותוכנה חזקות במיוחד," אמר סם אבוסלמיד, אנליסט המחקר העיקרי ב-Navigant Research והמחבר של שני הדוחות. "ייצור פלטפורמה המפיקה ביצועים רבים ויעילות גבוהה הוא מרכיב חיונית עבור התעשייה כולה."

בעוד Nvidia מספקת פתרונות לפיתוח רכב אוטונומי, הדו"ח העוסקים ברכבים האוטונומיים מתמקדת בחברות המפתחות ומייצרות את הרכבים עצמם. הדו"ח חשף כי היצרניות המשתמשות בפלטפורמות המחשוב של Nvidia וביניהן יצרניות רכבים, ספקי tier 1, חברות robotaxi וסטארטאפים הן היצרניות המובילות והמתקדמות ביותר בשוק. דוחות אלה הם רק חלק אחד מן התמונה הגדולה יותר של תעשיית פיתוח הרכב האוטונומי. בעוד הם לא מכילים כל פרט ופרט הנוגע לסטטוס הנוכחי של מערכות נהיגה אוטונומית, הם מספקים תובנה רבת ערך לגבי האופן בו התעשייה מתקרבת לטכנולוגיה זו.

מחשבים את הדרך קדימה

דוח פלטפורמות המחשוב לרכבים אוטונומיים בוחן את החברות המפתחות פלטפורמות מחשוב אשר מייצרות או מתכוונות לייצר בתקופה הקרובה רכיבי עיבוד מבוססי סיליקון באופם עצמאי. מערכות אלה חייבות להיות בעלות יכולות תפעוליות גבוהות כדי להבטיח בטיחות כאשר אין גיבוי אנושי מאחורי ההגה. הדוח מעריך את החברות באמצעות פרמטרים כדוגמת חזון, טכנולוגיה, אסטרטגיה ושותפות בשוק. הדירוג הגבוה של Nvidia מבוסס על ביצועים מובילים על פני מגוון רחב של פרמטרים.

הודות לפלטפורמת ה-DRIVE AGX בעלת הביצועים הגבוהים והחסכוניים, Nvidia הצליחה לעמוד בראש הדו"ח על התקדמותה בתחום. הארכיטקטורה המודולרית והפתוחה של פלטפורמת ה-Nvidia DRIVE מקלה על יצרני הרכב האוטונומיים לבצע Scale לפלטפורמת DRIVE בכדי לעמוד בתכניות הייצור האישיות שלהם.

"ללא מחשוב עוצמתי, אמין וחסכוני אנרגיה, שום מנוחה לא הייתה אפשרית", אמר אבוסלמיד. "בהתבוננות בפלטפורמות המחשוב הנוכחיות, Nvidia היא בבירור המובילה."

מחשוב הוא מרכיב קריטי לרכבים אוטונומיים. זה מה שמאפשר לרכב לעבד בזמן אמת את טרה-בייטים של נתונים המגיעים מחיישנים, מצלמות ורדארים. זה גם מאפשר לתוכנה לנהיגה עצמית להריץ מספר רשתות בינה מלאכותית בו זמנית ובכך להשיג את הבטיחות והאמינות בפעולות קריטיות. יתרה מזאת, על ידי הבטחת פלטפורמת מחשוב שיש לה מספיק מרווח ביצועים, מפתחים יכולים להוסיף יותר תכונות ולשפר את המערכת לאורך זמן.

העצמת ה-Ecosystem

הדו"ח השני של Navigant, הדו"ח לרכבים הנוהגים באופן אוטונומי, מדרג חברות המפתחות מערכות נהיגה אוטונומיות ברמה 4 – שאינן דורשות גיבוי אנושי בתנאים מוגדרים לרכבי נוסעים. בראש הדירוג מופיעות שותפות רבות של Nvidia אשר לוקחות חלק ב-Nvidia Drive Ecosystem. ניתן למצוא ברשימה חברות כמו Baidu, דיימלר-בוש, פורד, טויוטה, פולקסווגן, וולוו, Voyage, Yandex ו-Zoox, כמו גם שותפים רבים אחרים שטרם נחשפו, כולם מפתחים רכבים אוטונומיים המשתמשים פתרונות AI מקצה לקצה של NVIDIA. בנוסף לכך, הדו"ח מציין גם כמה מהאתגרים העומדים בפני התעשייה, כגון אימות מקיף ועלויות ייצור ו-Nvidia מספקת כלי פיתוח  במטרה לעזור לחברות להתמודד עם סוגיות אלה.

עם מערכות NVIDIA DGX וכלי אימון מתקדמים לבינה מלאכותית, מפתחים יכולים להכשיר ביעילות את רשתות הבינה המלאכותית הפועלות ברכב. לאחר מכן ניתן לבדוק ולאמת את רשתות הבינה המלאכותית הללו בעולם הווירטואלי על אותה חומרה שתוטמע גם ברחב – זאת באמצעות פלטפורמת הדמיית ה-DRIVE Constellation simulation מבוססת הענן.

"ככל שהטכנולוגיה הזו מתפתחת ומתבגרת, מפתחים מחליפים גרסאות רבות של חומרה ותוכנה," אמר אבוסלמיד. "השגת  פלטפורמה המאפשרת לפתח בכל הרמות השונות, מכלי רכב, למרכז נתונים, לסימולציה ולהעברת הידע  מאחד לשני, חשובה מאוד."

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן