fbpx

העובדים במרכז: כך מתמודדת אינטל עם נגיף הקורונה

העדיפות העליונה של אינטל בניהול משבר התפשטות נגיף הקורונה הינה שמירה על בריאותם ורווחתם של עובדיה תוך שמירה על המשך פעילותה העסקית למען לקוחותיה. בכנס של מורגן סטנלי שהתקיים בשבוע שעבר, התייחס סמנכ"ל הכספים של אינטל, ג'ורג' דייויס, לעניין הקורונה, ואמר כי אף על פי שהמצב כרגע הינו נזיל ומשתנה, החברה ממשיכה לפעול באופן רגיל יחסית ברחבי העולם, לרבות פעולות הקשורות לייצור באורגון, אריזונה, ניו מקסיקו, קליפורניה בארצות הברית, אירלנד, ישראל וסין.

בהודעה ששלח לעובדים, הודה מנכ"ל אינטל, בוב סוואן, על המאמצים שעושים עובדי החברה במטרה לשמור על פעילותה התקינה למען לקוחותיה:

"לא יכולנו לנהל את המצב המאתגר הזה ביעילות ללא העזרה של כל משפחת אינטל. תודה שתמכתם זה בזה במהלך השבועות האחרונים, ותודה על ההבנה שאתם מגלים לדרישות החריגות שמצב זה הציב עד כה ברבים ממתקני העבודה שלנו ובקרב עובדינו. רווחת עובדינו וצרכי לקוחותינו ישארו כל העת בחזית ובמרכז קבלת ההחלטות שלנו. תודה על שיתוף הפעולה וההבנה שאתם מגלים. אני גאה מאוד באופן שבו אנו חיים- על פי ערכי One Intel שלנו".

במטרה לשמור על כוח העבודה הישיר והעקיף בחברה, ולמען הבטחת המשכיותה העסקית בתקופה זו, נקטה חברת אינטל בצעדים הבאים:

  • מדיניות עבודה מהבית וריחוק חברתי: אינטל המליצה לעובדיה לעבוד מהבית במידה ותפקידם מאפשר זאת. על מנת לשמור על בריאותם וביטחונם של עובדי החברה הנאלצים להמשיך את פעילותם במתקני החברה, כדוגמת עובדי הייצור, הנהגנו מדיניות של ריחוק חברתי, כמו למשל צמצום זמן ודרך הישיבה בחדרי אוכל, והגבלת מספר העובדים הנוכחים בישיבות. מדיניות זו הונהגה לראשונה במתקניה של אינטל בסין והוכיחה את יעילותה בשמירה על בטיחות העובדים, ולפיכך אפשרה את המשך פעילותה חרף הנגיף.
  • מדיניות התשלום לעובדי אינטל המשתכרים לפי שעה: אינטל ממשיכה לשלם באופן מלא לעובדיה שמועסקים לפי שעה. מדיניות זו תחול, לפחות בחודשיים הקרובים, גם על עובדים לפי שעה המועסקים על ידי שותפותיה של אינטל הפרוסות ברחבי העולם, באופן בלתי תלוי בשינויים שיחולו ברמת השירות כתוצאה ממדיניות העבודה מרחוק והריחוק החברתי.
  • עדכוני הטבות: עובדים וקבלנים שהתבקשו לעבוד מביתם עקב מגבלות נסיעה, ואלו השוהים בבידוד, יקבלו את שכרם כרגיל. בנוסף, עבור פרק זמן של 15 ימים, תממן אינטל שירותי טיפול לעובדים הזקוקים לסיוע בטיפול בילדים ו/או בטיפול בקשישים, במקרים כמו סגירת בתי ספר או מרכזי טיפול, או אם יתעורר צורך בבידוד עצמי של עובד או של בן משפחתו בשל התפרצות נגיף הקורונה.
  • הרחבת שירותי הניקיון והתחזוקה במתקני אינטל: משרדיה של אינטל יישארו פתוחים כדי לתמוך בכל אותם העובדים הפועלים במעבדות ובמפעלים הקריטיים של החברה. תחזוקת הניקיון במתקני חברת אינטל מהווה מרכיב מרכזי באופן פעילותנו השוטפת, וכאמצעי זהירות נוסף, הרחבנו את פעולות הניקיון והתחזוקה של מתקני החברה ברחבי העולם למספר רב של פעמים במהלך היום.

כמו כן, אינטל משתמשת בטכנולוגיה שלה ובמומחיותיה עבור סיוע למאמצי הבנת נגיף הקורונה ולמלחמה בו. לדוגמה, אינטל ולנובו חברו לחברת BGI Genomics מבייג'ינג, במטרה להאיץ את פעולות ניתוח המאפיינים הגנומיים של נגיף COVID-19. אינטל מאמינה כי שילוב יכולותיה במאמצים המתקיימים למען פענוח הנגיף יקדם את יכולות פענוח הריצוף הגנטי של BGI, יסייע למדענים לחקור את דפוסי העברת הנגיף, ויאפשר ליצור שיטות אבחון טובות יותר.

צוות המנהיגות של אינטל לענייני מגפת הקורונה הכלל-עולמית, בשותפות עם מרכז פעולות החירום של אינטל, עובד בשיתוף פעולה עם ממשלות מקומיות ועם ארגונים האמונים על בריאות הציבור ובהתאם להמלצותיהם, ועוקב מקרוב אחר השינויים הנגרמים בסביבה הגלובלית בשל התפשטות הנגיף. צוות מיוחד זה, המורכב ממומחי רפואה, בטיחות ותפעול, הוקם לפני יותר מ-15 שנים במטרה לנווט את דרכה של אינטל במצבי חירום בריאותיים גלובליים והוכיח יעילותו בעבר בניהול מצבים אלו כדוגמת שפעת העופות, SARS, אבולה, זיקה ועוד. מיקודו של הצוות הוא שמירה על רווחת עובדי החברה באמצעות מזעור התפשטות הזיהום בקרבם.

אינטל תמשיך לעדכן את עובדיה ואת הציבור הרחב באשר להתנהלותה בימים אלו, כאשר רווחתם של עובדיה עומדת בראש סדר עדיפויותיה, כך לפי דברי החברה.

קרדיט תמונה: דוברות אינטל ישראל

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן