fbpx

יצרניות השבבים מארוול וסמסונג מרחיבות את שיתוף הפעולה בתחום תשתיות ה-5G

מארוול הכריזה על הרחבת שיתוף הפעולה עם סמסונג, אשר יכלול מעתה גם חידושים בתחומי התשתיות במגזרים נוספים של רשתות גישה מבוססות תדרי רדיו (RAN). שיתוף הפעולה בין שתי החברות הניב כבר מספר דורות של פתרונות עיבוד תעבורת נתונים עבור תחנות סלולר הבנויות סביב מעבדי OCTEON ו-OCTEON Fusion של מארוול.

שתי החברות גם משתפות פעולה בפיתוח ארכיטקטורות יחידות רדיו חדשניות. פיתוח זה נועד לאפשר התמודדות עם הגידול הדרמטי בעוצמת המחשוב הנדרשת לאלגוריתמים מורכבים לטיפול בריבוי אלומות קלט ופלט של אותות רדיו (MIMO) בפריסות מסיביות. הישענות על פלטפורמת OCTEON Fusion של מארוול, בשילוב הקניין הרוחני הייחודי של סמסונג, מספקים פתרון בעל בידול ייחודי..

"סמסונג מחויבת לעזור למפעילות הסלולר לעמוד ביעדי הביצועים שלהן", אמר ג'אהו ג'ון, סמנכ"ל ומנהל המו"פ, בחטיבת עסקי הרשתות בסמסונג. "המאמץ הבלתי נלאה שלנו למצוא דרכים חדשניות להתמודד עם מערכת האתגרים הבאים בשוק ה-5G מניע אותנו לשפר את יכולות ה-5G הטכניות שלנו. מארוול היא שותפה מוערכת המסייעת לנו להשיג את המטרות הללו".

"מארוול מאמינה כי שיתוף הפעולה ההדוק עם סמסונג מאפשר לשתי החברות להצטיין בשוק תשתיות ה-5G", אמר ראג'יב חוסיין, מנהל אסטרטגיה ראשי וסמנכ"ל קבוצת הרשת והמעבדים במארוול. "המטרה שלנו היא להבטיח שספקי ציוד תשתית כמו סמסונג יוכלו לאפשר למפעילי רשת לשגשג בעולם ה-5G שנע בקצב מהיר".

במקביל להכרזה עם סמסונג, הכריזה מארוול על OCTEON TX2, משפחת מעבדי התשתית המעודכנת של החברה, שתהווה את הבסיס לשיתוף הפעולה המורחב עליו הודיעו החברות. מעבדים אלו ישמשו מגוון רחב של סוגי ציוד תקשורת קוויים ואלחוטיים, כולל מתגים, נתבים, חומות אש, מערכות ניטור רשת, תחנות בסיס ל 5G וכן כרטיסי רשת (NIC) חכמים.

משפחת OCTEOX TX2 נבנית על חמישה דורות של פלטפורמת מעבדי תשתית שזכתה לאימוץ הנרחב ביותר בתעשייה. המעבדים משולבים בסביבת תוכנה רחבה, הכוללת SDK עתיר יכולות, ותמיכה בווירטואליזציה, באופן המספק שילוב ייחודי של ביצועים ואפשרויות תכנות. סל המוצרים של OCTEON TX2 מחזק את מעמדה המוביל על מארוול בתעשייה, ומספק שיפור של עד פי 2.5 בביצועים לעומת הדור הקודם, תוך התאמה של תפוקת עיבוד מנות עד לרוחב פס של 200Gbps.

כמו כן, הכריזה מארוול על דור חדש של משפחת מעבדי OCETON Fusion. דור זה נבנה על פלטפורמת OCTEON TX2 החדשה והוא מיועד לשימוש בתחנות בסיס סלולריות. רשתות 5G אלחוטיות מבטיחות שיפור דרמטי ברוחב הפס ובזמן המתנה. הן תספקנה רמת שירות חסרת תקדים ותאפשרנה שימושים חדשים עבור מפעילות הסלולר. כדי שתשתית ה-5G האלחוטית תהפוך את ההבטחה הזו למציאות, היא צריכה עוצמת עיבוד חזקה יותר. מעבדי -OCETON Fusion זכו לשורת שיפורים המאפשרים להם להתמודד עם עוצמת הדרישה הזו.

יוסי לוי, מנהל פיתוח המעבדים במארוול ישראל: "מארוול ישראל גאה להיות שותפה בפיתוח סדרת מעבדים אלו אשר יהוו את הבסיס לתקשורת  5Gשל חברת סמסונג. בסניף החברה בישראל פותחו חלק מהמעבדים בסדרה ובוצעו התאמות תוכנה אשר מאפשרות לכל המעבדים לעבוד בסביבת תוכנה אחידה".

מעבדי OCTEON Fusion מבוסס על ליבות של Arm v8 עם מאיצי חומרה למשימות עיבוד וניהול זרימת נתונים ברשת. הם מוסיפים ליבות DSP ניתנות לתכנות, הממצבים אותם כפתרון המיטיבי עבור תחנות סלולריות.

יותר משבעה מיליון מעבדי OCTETON ו-OCTEON Fusion תוכננו עבור תחנות בסיס 3G, 4G וכעת 5G ברחבי העולם. יצרניות OEM המובילות בתחום תשתית הטלקום כבר בחרו במעבדי ה-OCTEON Fusion המעודכנים עבור הדור הבא של תחנות הבסיסי שלהן לעולם ה-5G.

"מארוול מספקת את המערך המקיף ביותר של פתרונות סיליקון בתעשיית ה-5G", אמר ראג' סינג, סמנכ"ל קבוצת עסקי המעבדים במארוול. "משפחת ה-Fusion OCTEON היא אבן הפינה של הארכיטקטורה שלנו: היא מספקת פלטפורמת מחשוב תחנות בסיס מקיפה, תואמת תוכנה ובעלת יכולת התאמה שעונה לצרכים המגוונים של רשתות ה-5G מהדור הבא"

משפחות מעבדי CN91xx, CN92xx, CN96xx ו-CN98xx של מארוול כוללות:

  • 4-36 ליבות המבוססות על ארכיטקטורת Armv8-A בתדר של עד 4Ghz.
  • אפשרויות קלט/פלט מבוססי 25G SerDes, דוגמת חיבורי איטרנט ברוחב 100GbE, 50GbE, 40GbE, 25GbE, 10GbE, 5GbE או 1GbE וכן ממשקי PCIe 4 התומכים בהגדרת נקודות קצה וגישה ל-Root Complex.
  • שילוב של מעבדי האבטחה NITROX V המאיצים מערך מקיף של הצפנה סימטרית וא-סימטרית.
  • תמיכה בהאצת חומרה עם ניתוח מנות גמיש, סיווג תזרימים, הגדרת איכות שירות, תהליכי העברה כמו גם קביעה ותזמון של תנועת הנתונים באופן היררכי.
  • איזון עומסים חדשני וייחודי, וחומרה לתזמון עומס הלוקחת בחשבון QOS, סדר העברת מנות וסנכרון.

תכונות המפתח של OCTEON Fusion כוללות:

  • קיבולת גבוהה: תמיכה באלפי משתמשים/התקנים מחוברים.
  • קישוריות רחבה: חיבור לתדרי רדיו רבים ו/או מערכי אנטנות MIMO מסיביים.
  • תפוקה גבוהה: תמיכה במספר ערוצים ברוחב פס של 100MHz או מספר גדול יותר של ערוצים ברוחב פס נמוך יותר.
  • פריסת תדרים רחבה: תמיכה ב-sub-7GHz וכן בספקטרום של גל מילימטרי.
טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן