fbpx

כיצד גישה מרחוק ושיתוף קבצים יעזרו לעסקים שלכם בתקופות קשות

בצל התפרצות נגיף הקורונה, קיימת דאגה שרק הולכת וגוברת – כזו שמשפיעה לרעה על הכלכלה הגלובלית, על העסקים ובכלל על כל האנשים ברחבי העולם. אחד אחרי השני, אירועי הייטק רבים מתבטלים והנזקים עומדים על מיליוני דולרים. ב-02.03.2020 ראש ארגון הסחר העולמי אמר כי הוא צופה שלנגיף הקורונה תיהיה השפעה 'מהותית' על הכלכלה העולמית וכי הסוף אינו נראה באופק. בעקבות הקורונה, קיים צורך מהותי לתשתית IT יעילה התומכת בעבודה מרחוק וסנכרון קבצים. כזו שתאפשר לעובדי הארגונים השונים להמשיך לעבוד מהבית ולהבטיח יציבות לעסקים גם בתקופות קשות כאלו.

יצירת כוח עבודה מרוחק ונייד

מאז שנת 2005, תחום העבודה מרחוק (למשל מהבית) צמח ב-159%. מנקודת המבט של העובד, תוכנה מבוססת ענן מועילה מאוד ומאפשרת לאנשים להמשיך לעבוד מכל מקום, תוך פתרון בעיות כמו נסיעות ארוכות ומחויבות משפחתית. יחד עם זאת, מנקודת מבטם של עסקים, הטמעה של פתרונות Network Attach Storage (בקצרה: NAS) לתוך תשתית ה-IT הקיימת יכולה להבטיח שיתוף וסינכרון קבצים מרחוק ללא מאמץ, בעלות על נתונים ואבטחה, רמות תקשורת ועבודת צוות גבוהה יותר ופרודוקטיביות טובה לטווח הארוך.

במקרים רבים עבודה מרחוק נראית כמו פתרון מעולה לשני הצדדים והוא גם כזה שלא מצריך יותר מידי משאבים או שינויים דרסטיים בתשתיות ה-IT הקיימות בארגונים השונים. בימים אלו, כאשר נגיף הקורונה מאיים להשבית יותר ויותר שווקים, מדינות ועסקים נראה כי עבודה מרחוק הינה הפתרון האולטימטיבי של העסקים להילחם בווירוס ולהמשיך לעבוד.

פתרון גמיש ודינאמי לשיתוף פעולה ועבודה מרחוק – NAS

ההגבלות שבגישה מרחוק לשרתים תמיד היו המכשול עבור שרתי קבצים מסורתיים המשתמשים בפרוטוקול SMB של Windows. עסקים מתקשים להתמודד עם המגמה ההולכת וגוברת של כוח עבודה מרוחק הדורש יכולות שיתוף פעולה מרחוק ושיתוף קבצים דינאמי. שרתי הקבצים המסורתיים אינם מצליחים לספק את הדרישות הללו. מצד שני, מודלי ה-SaaS הפועלים על עננים עונים על אתגרים אלו אך מצד שני הם כוללים גם חסרונות כמותשלום חודשי, דליפות מידע ובעיות אבטחה. מתקפות ה-RansomWare האחרונות אשר חוסמות מן המשתמשים את הגישה למידע שלהם ולמחשבים/שרתים שלהם הצליחו להגיע עד לגופים ממשלתיים וציבוריים, מה שהוכיח את פתרונות ה-SaaS כלא מושלמים. לפיכך, תמיד כדאי לשקול פתרון גמיש ודינמי כמו שרת NAS שמביא את היתרונות של עולמות שרתי הקבצים במקביל למודל SaaS.

שרת קבצים מודרני אידיאלי, בנוסף לגישה מרחוק לשירותי קבצים וכלים לשיתוף פעולה דינמי של הצוות, אמור להכיל גם יכולת לסנכרון בין משרדים ותאימות למגוון המכשירים השונים המוטמעים בארגונים רבים כיום. ככל שהעסקים צומחים, יחד עם מגמות ה-BYOD והניידות הארגונית, ולאור שרשרת האירועים והאסונות שהביא נגיף הקורונה, לא לכל החברות קיימים משאבי ה-IT הנדרשים להתאמת תשתיות ה-IT הקיימות אצלהם לעבודה מרחוק, בעיקר כשמסתכלים על פתרונות מורכבים כמו מודלי SaaS בענן ועוד.

פתרון חכם יכול לעזור לעובדים לעבוד בצורה חכמה

הפתרון הנכון והאידיאלי ביותר אמור לאפשר לעובדים להתמודד בבטחה עם בעיות אחסון רבות בעצמם, כולל שינוי סיסמאות או שחזור קבצים שאבדו מגיבויים, גישה לקבצים המסונכרנים במשרדים מכל רחבי העולם, ולהעניק למשתמשים אפשרות לגשת לקבצים מכל מקום על פני התקנים מרובים. באופן זה, עובדים יכולים לגשת בקלות לקבצים מחוץ למשרד או לשתף אותם תוך שמירה על נתונים רגישים על גבי ציוד החברה עצמה מבלי הצורך להסתמך על אנשי IT.

עסקים רבים עדיין מהססים לעבור משרת קבצים קונבנציונלי שעלול להוות סיכון פוטנציאלי לבעיות אבטחת מידע וביצועים בטווח הרחוק. בעקבות סכנות ותקריות גלובליות רבות, על ידי הטמעת תשתית שרת קבצים מודרנית דינאמית יותר, עסקים יכולים לנהל טוב יותר סיכונים, לקבוע כללי ניהול קבצים חזקים יותר, לייעל את שיתופי הפעולה של הצוות על מנת להבטיח המשכיות ופרודוקטיביות.

המאמר נכתב על ידי Hewitt Lee מחברת Synology.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן