fbpx

מחקר: ארגוני בריאות מאמינים כי אבטחת מידע ורגולציה הם הגורמים העיקריים המזרזים את אימוץ הענן ההיברידי

Nutanix, מובילה עולמית בתחום מחשוב הענן הארגוני, חושפת היום את ממצאים אודות אימוץ הענן בתעשיית הבריאות בדו"ח ה-Enterprise Cloud Index השנתי השני שלה. הדו"ח סקר את התוכניות של ארגוני הבריאות השונים בעולם לאימוץ עננים פרטיים, היברידיים וציבוריים.

ארגוני בריאות בכל העולם נמצאים תחת לחץ לביצוע טרנספורמציה דיגיטלית שתוכל לתת מענה לדרישות ההולכות וגוברות בכל הקשור לטיפול בחולים. נתוני האינדקס לשנת 2019 מצאו כי טרנספורמציה דיגיטלית השפיעה באופן משמעותי על יישום והטמעה של שירותי ענן במגוון רחב של ענפים, כך גם בתחום גופי הבריאות בו 68% העידו על מגמה אימוץ הענן בשל כך. בדיוק כמו במגמות המובילות בתחום ה-Healthcare IT, ארגונים העוסקים בבריאות דירגו בריאות מותאמת אישית (52%) ועוזרים חכמים מבוססי בינה מלאכותית (44%) כמשפיעים חיובים על הליך אימוץ הענן. קבלת ואימוץ הענן הם הליכים חיוניים עבור ארגוני הבריאות המעוניינים לספק את הטיפול המתקדם ביותר.

תעשיית הבריאות, המכירה היטב את חשיבות הרגולציה בתחום יודעת כי על הרגולציה להישאר בראש סדר העדיפויות. למעשה, למעלה ממחצית המשתתפים בדו"ח (55%) אמרו כי רגולציות הנוגעות לאחסון מידע מהוות גורם מרכזי המשפיע על אימוץ מודל הענן בארגוניהם – בהווה ובעתיד. הדו"ח מגלה גם כי ארגוני בריאות דואגים פחות לעלויות ותקציבים ויותר להאצה מהירה מדי של פריסת מערכות IT.

ממצאים אחרים מהדו"ח השנה כוללים:

  • אבטחה ועמידה ברגולציה מדורגים כגורמים מובילים המניעים החלטות הנוגעות לשימוש שירותי ענן: כשנשאלו על הגורמים המרכזיים המשפיעים על בחירת סביבת עבודה, אבטחת מידע ועמידה ברגולציה עמדו בראש הרשימה בעיקר בקרב ארגונים מתחום הבריאות (29%). העלות של סביבת העבודה נמצאת רק במקום השני -רק 16% מן החברות בתחום הבריאות טענו כי המחיר מהווה גורם מרכזי בבחירת סביבת עבודה. בנוסף, למעלה ממחצית משתתפי הסקר המגיעים מתחום הבריאות (60.4%) אמרו כי רמת האבטחה בתקשורת בין עננים היא הגורם המשפיע ביותר בפריסת שירותים בענן.

 

  • ענן היברידי נחשב למאובטח ביותר ואילו הענן הציבורי בסוף הרשימה: בעוד שכמעט כל התעשיות שהשתתפו ב-ECI 2019 טענו כי הן מחשיבות את הענן ההיברידי למאובטח ביותר, האחוזים בתחום הבריאות היו גבוהים עוד יותר. ארגונים מתעשיית הבריאות בחרו בענן ההיברידי כבטוח ביותר. 33% בחרו בו כבטוח ביותר בהשוואה ל- 28% בקרב תעשיות אחרות אשר השתתפו ב-ECI 2019. בפער גדול במקום השני מומחי ה-IT מתחום הבריאות בחרו ב-On-Premise (עננים פרטיים) כסביבה הבטוחה ביותר (21%).  משתתפי הסקר טענו כי תשתית ענן הציבורית הינה הכי פחות מאובטחת ורק 7% בחרו בה כמאובטחת ביותר.

 

  • צפו לאימוץ אגרסיבי של ענן היברידי: רוב מוחץ של ארגוני בריאות (87%) טוען כי הענן ההיברידי הוא מודל העבודה האידיאלי. בשלוש עד חמש השנים הקרובות ארגוני בריאות יחלקו ביניהם תוכניות אגרסיביות להגדלת השימוש בענן היברידי ב-44% תוך הפחתת השימוש והפריסה של חוות שרתים מסורתיות ב-35%. בעוד שתעשיות אחרות עוקפות את תעשיית הבריאות עם אחוזי אימוץ גבוהים יותר של ענן היברידי, ממצאי ECI מגלים כי ארגונים רבים מתחום הבריאות בטוחים כי סוגיות כדוגמת כלים, הכשרות, חוסר מיומנות ומכשולים אחרים העומדים בדרך למעבר לענן ייפתרו די מהר.

 

"כיום, ארגוני בריאות מחפשים דרכים לשיפור חווית המטופל, לנצל את המידע באופן יעיל יותר ולספק טיפול שהוא גם וירטואלי וגם בעל ערך. אמרה שריל רודנפלס, אסטרטגית למגזר הבריאות בנוטניקס. " לא ניתן להשיג תוצאות אלה מבלי לרתום את כוחה של תשתית ענן גמישה ומאובטחת. מודל ענן היברידי מאפשר לצוותי IT לאבטח את המידע של המטופלים ולוודא עמידה בתנאי הרגולציה תוך מתן אפשרות לספקי שירותי בריאות להמשיך ולספק טיפול טכנולוגי מתקדם על מנת להרחיב את חוויית המטופלים למרחב הדיגיטלי."

למידע נוסף על הדו"ח והממצאים העולמיים, הורידו את "Nutanix Enterprise Cloud Index 2019" או הירשמו לקבלת גישה לממצאי ענף הבריאות. למידע נוסף אודות הפתרונות הטכנולוגיים של Nutanix לארגוני בריאות לחצו כאן.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן