fbpx

IBM קוראת למפתחים ברחבי העולם: בואו נתמודד יחד עם אתגרי שינויי האקלים

IBM, ארגון David Clark Cause, בשיתוף עם נציב זכויות האדם של האו"ם וקרן לינוקס, הכריזו על פתיחת תחרות Call for Code העולמית לשנת 2020 והזמינו מפתחים ואנשי תוכנה וחומרה מרחבי העולם לרתום את כישוריהם למאבק בשינוי האקלים בעזרת טכנולוגיה.

התחרות, שמעודדת פיתוח יישומים טכנולוגיים מעשיים, נערכת זו השנה השלישית ברציפות. המטרה היא ליישם את הטכנולוגיה בדרכים חדשות שיחוללו השפעה מידית ומתמשכת על קהילות ברחבי העולם. יותר מ-180 אלף מפתחים השתתפו בתחרות אשתקד ויצרו יותר מ-5,000 יישומים המתמקדים במוכנות לאסונות טבע וסיוע למדינות שנפגעו מהן. השנה תחרות Call for Code מבקשת מהמשתתפים ליצור חידושים שיסייעו בבלימה והיפוך של מגמות שינוי האקלים בעזרת טכנולוגיות מבוססות קוד פתוח לרבות IBM Watson, IBM Cloud  ו-Red Hat OpenShift.

הנושא נבחר לאור ממצאי מחקר שהזמינה IBM מחברת Morning Consult, בקרב יותר מ-3,000 מפתחים, ארגוני סיוע ופעילים חברתיים בסין, קולומביה, מצרים, הודו, יפן, ספרד, בריטניה וארה"ב. המחקר מצא כי 77% מעובדי ארגוני הסיוע והמפתחים מסכימים עם ההצהרה לפיה "שינוי האקלים הוא הסוגייה הדוחקת ביותר שעמה מתמודד הדור שלי". 79% מהמשיבים סברו ששינוי האקלים הוא דבר שניתן לצמצם או להיאבק בו באמצעות טכנולוגיה, ו-75% מהמשיבים אמרו שלדעתם קהילת הקוד הפתוח יכולה לסייע בהפצת פתרונות נגד שינוי האקלים לקהילות הזקוקות לכך.

"ישנו צורך דוחק לנקוט בפעולה נגד שינוי האקלים. IBM ממוקמת בעמדה ייחודית לקשר בין מומחים הומניטריים מובילים לבין המפתחים המוכשרים בעולם המוטרדים מסוגיות אלו", אמר בוב לורד, סגן נשיא בכיר ליישומים קוגניטיביים וקשרי מפתחים ב-IBM. "יIBM נחושה לזהות וליישם פתרונות טכנולוגיים שבכוחם להציל חיים, להעצים בני אדם וליצור עולם טוב יותר עבור הדורות הבאים".

"בשנתיים האחרונות, באמצעות Call for Code, ארגון UNDRR היה עד לפוטנציאל של המפתחים להתמודד עם אתגרים חברתיים חשובים. למפתחים יש תפקיד חשוב למלא בתגובה שלנו למצב החירום האקלימי", אמרה ממי מיצוטורי, נציגה מיוחדת של מזכ"ל האו"ם לצמצום הסיכון מאסונות. "שינוי האקלים הוא האתגר הקריטי ביותר של זמננו, עם גורמים מקומיים רבים ואפקטים הדרגתיים שאינו ניתן לפתרון על-ידי ארגון אחד. אנו זקוקים לרשת גלובלית כדי להילחם בזה יחדיו".

אשתקד זכה בתחרות צוות ספרדי – כבאי לשעבר, אחות חדר מיון ושלושה מפתחים שפיתחו את Prometeo – התקן לביש המודד פליטות פחמן חד-חמצני, ריכוזי עשן, לחות וטמפרטורה שעוקב אחר בטיחותם של כבאים בשטח ומסייע בשיפור בריאותם בטווח הארוך. לאחר הזכייה הועבר הפתרון להמשך פיתוח כחלק מיוזמת IBM’s Code and Response  ולאחרונה השלים בדיקות ראשונות במהלך שריפת שטח מבוקרת בספרד. בתחרות 2018 זכה Project Owl, ובהאקתון שנערך בפוארטו ריקו ב-2018 זכהDroneAid  ושניהם קיבלו לאחר מכן תמיכה מתכנית Code and Response של IBM.

לפרטים והצטרפות בקרו ב-CallforCode.org  וב- https://developer.ibm.com/callforcode/.

טוני מלינקוביץ'
טוני הוא העורך הראשי שלנו כאן באתר, עם ידע רחב בחומרה ומקורות מהירים, טוני הוא גם הכתב המהיר ביותר שלנו, בנוסף לכתבות המעולות של טוני הוא גם אחראי על רוב הביקורות שלנו באתר וגם על המלל וחוות הדעת על חלק מסיקורי הוידאו שלנו.
דילוג לתוכן